reklama

Jak obliczyć wysokość raty leasingowej? Poznaj wygodne narzędzie

Wiadomości, 22.06.2022 10:20, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zarządzanie finansami i przestrzeganie dyscypliny budżetowej to odpowiedzialne, a zarazem wymagające zadanie. Konieczne jest takie planowanie kosztów, by nie dochodziło do ich nadwyżki nad przychodami. Nic więc dziwnego, że każdy przedsiębiorca chce poznać wysokość raty leasingowej przed podpisaniem umowy finansowej. Jak obliczyć jej wysokość? Do tego posłuży wygodne narzędzie – kalkulator od mLeasing.
Jak obliczyć wysokość raty leasingowej? Poznaj wygodne narzędzie

Jak obliczyć ratę leasingową krok po kroku?

Leasing to forma finansowania, która polega korzystaniu z przedmiotu leasingodawcy w zamian za regulowanie comiesięcznych opłat. Na sumę leasingową składa się wartość środka trwałego, który podlega leasingowi oraz prowizja i odsetki dla leasingodawcy. Rata leasingowa może być obliczona ręcznie przy pomocy poniższej metody:

  1. ustalenie sumy leasingowej (wartość środka trwałego + jednorazowa prowizja + odsetki + ewentualne koszty dodatkowe);
  2. odjęcie od sumy leasingowej kwoty wpłaty własnej (czynsz inicjalny);
  3. odjęcie od pozostałej należności kwoty wykupu (opłata na koniec umowy);
  4. otrzymaną kwotę po odejmowaniu oznaczamy jako podstawa raty leasingowej;
  5. podzielenie pozostałej kwoty na równe raty, gdzie dzielną jest podstawa raty leasingowej, a dzielnikiem ilość miesięcy, w trakcie których spłacamy przedmiot.

Całość wydaje się być prosta, jednak nietrudno o pomyłkę, szczególnie w kwestii zaokrągleń. Aby tego uniknąć, mLeasing przygotował kalkulator raty leasingowej.

Kalkulator raty leasingowej od mLeasing

Kalkulator raty leasingowej od mLeasing jest intuicyjnym w obsłudze narzędziem, który automatycznie oblicza wysokość miesięcznej należności dla leasingodawcy. Wszystkie obliczenia dokonywane są na podstawie rzeczywistych ofert, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie precyzyjnego wyniku. Aby ułatwić całą procedurę, podstawowe informacje, jak np. suma leasingowa zostały już wprowadzone w ramach umieszczania ogłoszenia. Zadaniem leasingobiorcy jest jedynie wybranie zmiennych parametrów:

  • wysokości opłaty inicjalnej (od 0 do 45%);
  • wysokości wartości wykupu (od 1 do 50%);
  • wskazaniem okresu leasingowego (od 24 do 72 miesięcy);
  • wybór usług dodatkowych (np. pakiet ubezpieczeniowy, autocasco, pakiet Opony).

Zmiana wybranego parametru powoduje rekalkulację kosztów, dzięki czemu osoba zainteresowana leasingiem może na bieżąco modelować strukturę przewidywanych wydatków. Można także posłużyć się modelowym kalkulatorem, w którym to leasingobiorca uzupełnia wartość netto środka trwałego – wówczas konieczne będzie podanie informacji na temat przedmiotu leasingu (np. marka i model pojazdu).

Czym jest mLeasing?

Mówiąc o kalkulatorze leasingu, nie sposób pominąć informacji na temat samego podmiotu i oferty mLeasing. Przedsiębiorstwo to jest jednym ze strategicznych elementów grupy mBank, które specjalizuje się w świadczeniu usług leasingowych. Jako jedna z największych firm na rynku, mLeasing oferuje usługi finansowe nie tylko w zakresie finansowania pojazdów, ciągników i naczep, ale także nieruchomości, maszyn produkcyjnych, budowlanych oraz urządzeń medycznych, IT, biurowych i fotowoltaiki. Oferta obejmuje zarówno sprzęt fabrycznie nowy, jak i używany w nienagannym stanie. Dzięki temu każdy przedsiębiorca będzie mógł dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb i zaplanowanego budżetu.

foto: Adobe Stock

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy