Egzamin gimnazjalny. Dziś część humanistyczna [FOTO]

, Wiadomości, 19.04.2017 10:30, PG
W środę (19.04.) punktualnie o godz. 9.00 uczniowie ostatnich klas gimnazjum rozpoczęli zmagania z egzaminem z nauk humanistycznych.
Egzamin gimnazjalny. Dziś część humanistyczna [FOTO]

 

 

Pierwsza część testu to zadania z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii. O godz. 11.00 przyjdzie czas na egzamin z języka polskiego.

 

Pierwszy test trwa 60 minut. Pomiędzy nimi młodzież ma godzinną przerwę. Następnie przez 90 minut gimnazjaliści będą pisać kolejny egzamin. Tutaj uczniowie oprócz pytań zamkniętych będą musieli poradzić sobie także z kilkoma zadaniami otwartymi, w których sprawdzą swoje umiejętności pisania, wnioskowania i argumentacji.

 

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie gimnazjum. Nie ma jednak żadnego dolnego progu, poniżej którego test zostaje niezaliczony.

 

W kolejnych dniach gimnazjalistów czekają testy z nauk przyrodniczych, matematycznych i języka obcego.

 

Zobaczcie zdjęcia z Gimanzjum nr 1 w Andrychowie:

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy