reklama
reklama

Darmowe testowanie w aptekach? Sprawdzamy, jak to wygląda w Andrychowie

Wiadomości, 26.01.2022 12:15, DK
Póki co szanse na to są niewielkie.
Darmowe testowanie w aptekach? Sprawdzamy, jak to wygląda w Andrychowie

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 27 stycznia bezpłatny test na obecność SARS-CoV-2 będzie można wykonać w aptece. Gotowe jest już rozporządzenie o przeprowadzaniu testów w kierunku covid-19 w aptekach. Testowanie ma ruszyć już w czwartek. Testy mają być darmowe i nie będzie na nie wymagane skierowanie.

Jest jednak jeden problem...

W środę (26.01) przeprowadziliśmy rozmowy z wieloma aptekarzami w Andrychowie. O rzekomych punktach wymazowych w aptekach niewiele na razie wiadomo. Farmaceuci zaznaczają, że już teraz w aptekach są olbrzymie braki kadrowe. Dyżury nocne w Andrychowie nie funkcjonują, ponieważ brakuje ludzi.

- Podobno musi być jakieś dodatkowe pomieszczenie. A nie mamy takowego. Nie mamy również informacji, żadnych materiałów. Hasło zostało rzucone i nikt nie zastanawia się nad brakami w sprzęcie, problemami kadrowymi... - mówi nam jeden z farmaceutów z Andrychowa.

- Nawet Naczelna Izba Aptekarska nie posiada żadnych konkretnych informacji. Nikt nic nam nie mówił, nie kontaktował się z nami - dodaje.

Wygląda więc na to, że póki co nie będzie możliwości zrobienia wymazu w jakiejkolwiek aptece w Andrychowie.

Na zdjęciu - kolejka do punktu wymazowego przy cmentarzu w Andrychowie (26.01).

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 26.01.2022 18:26

nikt nic nie widział , nikt nic nie wie ot cały pisuar. morawa i wisielski nadają się do tarcia chrzanu

tomekx, 26.01.2022 14:52

Mateuszek kłamczuszek