reklama
reklama

Busy do Krakowa nie jeżdżą?

Wiadomości, 19.10.2016 20:30, PG
Od jakiegoś czasu Czytelnicy zwracają się do nas z problemem, który ma miejsce na dworcu autobusowym w Andrychowie.
Busy do Krakowa nie jeżdżą?

 

Chodzi o dojazdy do Krakowa z Andrychowa. Pasażerowie informują nas, że autobusy i busy nie jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy podanym w Internecie i na przystankach autobusowych, a jeden z przewoźników wykonuje wybiórczo kursy z rozkładu jazdy. Chodzi tutaj głównie o firmę Interpalm, która kiedyś była bardzo solidną firmą w tej branży.

 

Co się stało?

Próbowaliśmy się skontaktować z firmą Interpalm, ale nie udało nam się to.

 

W czwartek (19.10.) rano sprawdziliśmy i rzeczywiście - kurs firmy Interpalm o godz. 8.07 nie został wykonany (przynajmniej zgodnie z rozkładem), podobnie jak kurs firmy Janiso o godz. 8.25, mimo że te podane były na rozkładach jazdy.

 

Jak mówią nam osoby korzystające z tych transportów jest to spory problem. Zaczął się rok akademicki i mnóstwo studentów dojeżdża do Krakowa na zajęcia. Podobnie jest z osobami, które pracują w Krakowie i muszą na określony czas dostać się do Krakowa a tu przewoźnik jeździ niezgodnie z rozkładem.

 

- Jedna Pani przez to, ze bus nie przyjechał w określonym czasie, nie zdążyła na samolot w Krakowie. Kiedy zadzwoniła do firmy przewozowej to usłyszała, że powinna wziąć taksówkę – relacjonuje nam jedna z osób czekających na połączenie do Krakowa.

 

Oprócz firmy Interpalm, pozostali przewoźnicy zazwyczaj wykonują swoje kursy prawidłowo i dzięki nim można dostać się do Krakowa.

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 07.12.2016 06:36

Proponuję sprawdzić kasy fiskalne w busach"J" ,bo raz bilet kosztuje 3zł , a w innym dniu na tej samej trasie 4zł. Chyba w zależności od smogu jaki zrobi nam pan kierowca w busie. dla palących 3zł dla niepalących 4zł

mocarz, 20.10.2016 20:25

reporter Filip Springer w projekcie "Miasto archipelag" -busy to narzędzie upokarzania Polaków- coś tak to było nic dodać

Komenatrz, 20.10.2016 19:18

MAMY CO CHCIELIŚMY!! WSZYSCY CZEKAJĄCY NA PRZYSTANKACH ŚLINILI SIĘ JAK CUDOWNY ZŁOM "JANISO" PODJEŻDŻAŁ NA PRZYSTANEK WCZEŚNIEJ PRZED DAWNYM PKS-EM, NIEZGODNIE Z SWOIM ROZKŁADEM JAZDY PODKRADAJĄC PASAŻERÓW, A ŻE JESZCZE TANIEJ o 20 GROSZY TO WSZYSCY UŚMIECHNIĘCI JECHALI DO CELU. UDAŁO SIĘ WYKOŃCZYĆ PKS (dzięki głupocie ludzi) Z KILKU TRAS WIĘC WZIĘLI SIĘ ZA INNEGO PORZĄDNEGO PRZEWOŹNIKA INTERPALM. ZNOWU STOSUJĄC SOBIE ZNANĄ I WYUCZONĄ DO PERFEKCJI STRATEGIE! ZNOWU SUKCES!! A TERAZ JAK ZWRÓCISZ KIEROWCY JANISO UWAGĘ, ŻE JEDZIE JAK DEBIL I GADA CAŁY CZAS PRZEZ TELEFON TO USŁYSZYSZ SPIER..... !!!

Starybrat, 20.10.2016 19:17

@karino,czy jeżdżące teraz busy do Krakowa to odpowiedni tabor? Skoro rozlatujący się, zdezolowany bus może wozić ludzi do Krakowa, to czemu nie może tego robić identyczny kilkunastoletni złom z MZK. Zwłaszcza, że większość ludzi nas przekonuje na tym forum, ze komfort jazdy "autobusem" MZK jest o wiele większy? Może trzeba zainwestować w nowy tabor i być elastycznym, czyli łączyć lokalny rynek przewozowy z dłuższymi trasami. Zgadzam się z Tobą, dla mnie jest niepojęte jak niektóre te "pojazdy" zostają dopuszczone do ruchu drogowego i jak przechodzą kontrole techniczne.

karino, 20.10.2016 18:53

problem nasz pasażerów polega na tym, że nasi włodarze / radni nie korzystają z takich przewozów i dla nich to temat trzeciorzędny. Wolą organizować igrzyska dla plebsu, jakieś badziewne koncerty a drogi zapełniają sie kolejnymi rozlatującymi się samochodami bo jakoś do pracy czy do szkoły dojechać trzeba. MZK do Krakowa? jakos tego nie widzę: Przewożnik musi miec odpowiedni tabor. Muszą pojawić się regulacje prawne w spr. przewozu osób. Przede wszystkim nie może tak być, że każdy kto ma byle jakiego busa i zarejestruje działalność w gminie ma prawo wozić ludzi, bo dalej będzie tak jak ostatnio, że na przystanek podjeżdżają (czytaj wpadają) 3 busy naraz bilety sprzedawane są po drodze albo przy wysiadaniu a przez kolejną godzine lub połtorej nie jedzie żaden! Dla kogo oni jeżdżą? i nie ma co liczyć, że się dogadaja lub problem sam się rozwiąże bo jak widac lata mijają i dalej tak to sie odbywa

Starybrat, 20.10.2016 17:29

Powstała "luka" na rynku przewozów pasażerów na trasie do Krakowa. Nie słyszę głosu w tym temacie bankrutującego, wożącego powietrze kęckiego MZK. Może warto tę lukę zapełnić np. na trasie Kęty-Kraków-Kęty, a nie wyciągać kolejny rok jak kloszard rękę po pieniądze podatników trzech gmin, przy jednocześnie katastroficznym spadku ilość pasażerów. Może czas coś zmienić w zarządzaniu tą firmą, w uelastycznieniu rynku przewozów, a nie tylko biadolić jak jest źle, straszyć zwolnieniami kierowców i jednocześnie kosić niezłą kasę na stanowisku prezesa.

martinez, 20.10.2016 17:18

za co urzędnicy biorą pieniądze? za mówienie - idźcie do urzędnika w krakowie?

wilku, 20.10.2016 16:02

To się w Andrychowie obudzili... Problemy z komunikacją (mniejsze)istnieją już od kilku lat, a te większe od marca kwietnia. Wcześniej kursy olewał nijaki comfortbus, obecnie robi to janiso. W niedziele wieczorem, czy poniedziałek rano praktycznie nie można dostać się do Krakowa. W Andrychowie i tak jesteście w lepszej sytuacji niż w Wadowicach lub Kalwarii czy Izdebniku. W tych ostatnich busy często w ogóle nie wjeżdżają na przystanek, bo są przepełnione. Co do wspomnianego interpalmu, tu nie ma olewania, tylko firma praktycznie przestała istnieć, więc ich rozkładem się nie sugerujcie. Uznajcie ze nie istnieją. W Krakowie nie są już "wyświetlanii" od dłuższego czasu na MDA (niestety w rozkładzie mda w necie nadal figurują). Dlatego jeśli traficie na jadący interpalm, to powinniście się cieszyć, ot dodatkowy kurs, który nie widnieje na rozkładzie. Obecnie tylko dwie firmy realizują swoje rozkłady: Trafline oraz Expres-bus. Janiso olewa już od dawna, niestety coraz częściej również MK jadący z Wadowic. Ale przecież tego chcieliście....mieć taniej o 2 złote od dawnych PKS-ów.

maria, 20.10.2016 08:39

karino z tymi telefonami i kierowcami busów masz rację.

abcabcabc, 20.10.2016 08:12

Pasażerowie są tu nic nie ważni. Próba interwencji kiedyś , aby ktoś z UM zajął się właśnie dziurami w rozkładzie jazdy , nie zabieraniu pasażerów z przystanków skoczyło się tym , że człowiek musi sam napisać skargę do wydziału w Krakowie i opisać sytuację , bo nasz urzędnik nie może .... Busy w tragicznym stanie , kierowcy nagminnie rozmawiają przez telefon. Mało tego w naszej gminie są takie rozkłady ,że wieczorami bądź w sobotę i niedziele nie uświadczysz żadnego busa. Rozkłady już dawno nie aktualne . Busy albo nie jadą , albo człowiek w busie upchany jak sardynki w puszce. Do tego ceny!!! Dlaczego nikt nie kontroluje ostatnich podwyżek ?

Lolek1, 20.10.2016 01:04

Ludzieee APEL!!! Skoro od tylu lat firma Janiso sprawia problemy i traktuje nas jak bydło,to jaki problem zrobić bojkot??? Są inne środki transportu lub poczekajmy jak podjedzie konkurencja.

karino, 19.10.2016 22:34

jak to dlaczego? to przecież najlepsza firma w tej dziedzinie w okolicy tak nieuczciwie kosi konkurencję! cały czas telefon w dłoni i czekanie gdzie jest Interpalm czy jeszcze w Bulowicach czy już na Górnicy wtedy się podjeżdżało żeby z przed nosa zabrać pasażerów. Podobnie było w Bielsku. Rzeczywiście tylko Interpalm jeździł uczciwie i porządnymi autobusami do KRK i co ważne również w soboty i niedziele. Kto ma do czynienia z firmą Janiso ten wie jak nieuczciwie to konkurencja. A pasażerowie niech sobie radzą teraz jak chcą

Starybrat, 19.10.2016 21:06

Nałapali klientów, mieli niezły tabor, czyste autobusy, a teraz wszystkich olali, jeżeli już jeżdżą to busami na poziomie i o "komforcie" Janiso.Ktoś wydaje licencje, ktoś to powinien kontrolować, chore prawo lub niektórzy ponad prawem..