reklama
reklama

Niepełnosprawność nie zawsze widać na zdjęciu

Wiadomości, 19.10.2016 13:30, PG
Wiola Sarapata zbiera na wózek inwalidzki i prosi o pomoc.
Niepełnosprawność nie zawsze widać na zdjęciu

 

Fundacja „Promyczek” z Andrychowa zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie naszej podopiecznej. Wiola przedstawi się Państwu sama.

Nazywam się Wiola, mam 26 lat. W ósmym miesiącu życia zdiagnozowano u mnie rdzeniowy zanik mięśni (SMA). To rzadkie schorzenie powoduje osłabienie wszystkich mięśni, w związku z czym nigdy nie byłam w stanie samodzielnie chodzić. Nawet by poruszać się na wózku potrzebuję pomocy drugiej osoby.Niestety na obecną chwilę nie ma lekarstwa na moją chorobę. 

 

Dzięki wsparciu rodziny i znajomych miałam możliwość ukończenia studiów wyższych na kierunku filologia angielska, specjalność nauczycielska (studia I stopnia) oraz przekład ustny i pisemny (studia II stopnia). Moim aktualnym osiągnięciem jest dyplom ukończenia studiów podyplomowych dla tłumaczy tekstów specjalistycznych. Obecnie stawiam pierwsze kroki właśnie w tej dziedzinie.

 

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu środków na wózek elektryczny, który będzie specjalnie dostosowany do moich potrzeb. Koszt takiego sprzętu to dokładnie 45 000 złotych. Wózek ten będzie dla mnie dużą pomocą w uzyskaniu chociaż częściowej samodzielności, na której bardzo mi zależy – będę mogła nim sterować za pomocą własnych dłoni i poruszać się nie tylko po domu, ale i po najbliższej okolicy.

 

Nawet najdrobniejszy dar pomoże osiągnąć mi cel.

 

Wszystkich tych, którzy chcieliby mnie wesprzeć proszę o wpłaty na konto Fundacji „Promyczek” z Andrychowa.

Bank Pekao S.A. Nr konta:73 1240 4197 1111 0010 6485 6853 z dopiskiem: Wiola Sarapata

 

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i każde najmniejsze wsparcie,

Wiola Sarapata i Zarząd Fundacji „Promyczek”

 

 

 

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy