500 zł za wynajęcie sali Miejskiego Domu Kultury dla uczniów to dużo? [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 02.05.2017 20:10, PG
Jedna z radnych uważa, że to dziwne.
500 zł za wynajęcie sali Miejskiego Domu Kultury dla uczniów to dużo? [AKTUALIZACJA]

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej sprawę podniosła radna Alicja Studniarz. Rodzice przekazali jej, że chcieli zorganizować uroczystość rozdawania świadectw w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Jednak usłyszeli, że koszt wynajęcia sali to 500 zł. Jak stwierdziła radna – to jest co najmniej dziwne!

 

Wynajęcie sali w godzinach przedpołudniowych dla andrychowskiego liceum nie powinno być płatne. Radni dofinansowują Centrum Kultury i Wypoczynku z budżetu gminy, więc dlaczego rodzice mają płacić za taką uroczystość?

Z informacji burmistrza Tomasza Żaka wynika, że nikt się w tym roku nie zgłaszał do Dyrektora CKiW o wynajem sali. -  Po za tym od kilku lat obowiązuje regulamin wynajmowania sal. Jeśli wszystko ma być z darmo to Pani Radna może zawnioskować o zwiększenie dotacji dla Centrum Kultury i Wypoczynku i wtedy będziemy wszystkim wynajmować za darmo. – odpowiedział radnej burmistrz.

 

Radna Alicja Studniarz zobowiązała się, że zweryfikuje tę informację czy rzeczywiście tak było czy nie ale należy dodać, że w ubiegłym roku sytuacja była podobna.

 

Rozdanie świadectw odbyło się w szkole w piątek (28.04.). Zobaczcie naszą fotorelację: Świadectwa rozdane!

 

 

AKTUALIZACJA 02.05.2017

 

Radna Alicja Studniarz przysłała do redakcji portalu mamNewsa.pl powiadomienie, z którego wynika, że rodzice uczniów klas III rzeczywiście chcieli zorganizować rozdawanie świadectw w Miejskim Domu Kultury, a burmistrz mija się z prawdą. Radna twierdzi także, że burmistrz złośliwie odpowiada na zadane przez nią pytania podczas sesji. Przeczytajcie:

 

Zgodnie z moją deklaracją przedstawioną podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (27.04), sprawdziłam sygnały, które otrzymałam od rodziców uczniów LO w Andrychowie. Z przykrością muszę stwierdzić, że pan Burmistrz mija się z prawdą, twierdząc że nikt nie zgłaszał się do CKiW w sprawie wynajmu sali w Miejskim Domu Kultury na uroczystość rozdania świadectw klas III.

Nadal podtrzymuję swoje wątpliwości dotyczące pobierania 500 zł opłaty od rodziców uczniów naszego LO. W moim rozumieniu komercyjne wynajmowanie sali MDK na imprezy dochodowe, zgodnie z istniejącym regulaminem, to coś zupełnie innego niż poruszony przeze mnie na sesji problem. Jako radna podtrzymuję swoje stanowisko, że Miejski Dom Kultury dotowany z budżetu Gminy ma przede wszystkim jak najlepiej służyć mieszkańcom. Zorganizowanie tu przed południem, czyli w godzinach pracy CKiW, takiej uroczystości jak wręczenie świadectw absolwentom szkół z terenu gminy, powinno być bezpłatne. To nasz dom kultury i nasi uczniowie - mieszkańcy naszej gminy.

Ocenę wiarygodności a także formę, w jakiej podczas sesji odpowiadał mi na zadane pytanie pan Burmistrz, pozostawiam mieszkańcom, którzy zechcą zapoznać się z całym przebiegiem polemiki.   

Z poważaniem

Radna Rady Miejskiej Alicja Studniarz

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andriu, 10.05.2017 20:57

Słyszałem, oświęcimianie już się boją o swoje emerytury i renty. Ciekawe czy na takim stanowisku nie jest potrzebna nieposzlakowana opinia?

abcabcabc, 09.05.2017 23:20

Bajkolandia 2017 a ile kosztuje wypożyczenie dziecka na przemarsz podczas tegorocznej Bajkolandii ? (...Elementami wzbogacającymi atrakcyjność tegorocznej edycji Bajkolandii będą m.in.: barwny korowód z udziałem grup rekonstrukcyjnych, reprezentacji szkół ...) Z każdej szkoły dzieci będą brały udział w tym korowodzie i występach. To skoro rodzice muszą płacić CKiW za salę , to CKiW adekwatnie powinno zapłacić rodzicom za użyczenie dzieci na swoją imprezę. ;)

ryszard1, 09.05.2017 10:59

Andrychów może odetchnąć z ulgą? Ewakuacja rozpoczęta! Pani Aneta Wądrzyk zgłosiła się do konkursu na kierownika inspektoratu ZUS Oświęcim!

anna22, 05.05.2017 17:46

od ostatnich zwycięskich dla PIS wyborów złodzieje 118 razy pomyślą zanim coś ukradną.Dobra zmiana !!!

krisu78, 04.05.2017 18:14

dom kultury jest żeby służyć mieszkańcom. Tak było, jest i będzie że odbywaja się tam różne spotkania. Od koncertów po targi itd. Wstyd panie Żak, wstyd pani dyrektor. Ataki klakierów na radną, ataki na rodziców, dyrektora LO nie pomogą. No może w tym żeby kolejnym osobom otworzyły się oczy kim jest Żak i jego ekipa. Ludzie nie zapomną. Katastrofa finansowa przy festiwalu w ubiegłym roku i nic. Dyrektor z nadania Żaka dalej jest dyrektorem a uczniom odmawia się sali za darmo.

zyxz, 04.05.2017 18:08

dom kultury jest na imprezy kulturalne a nie na rozdawanie świadectw co to w ogóle za nowa moda?

gregory, 04.05.2017 11:45

nawiasem mówiąc klakierzy przechodzą sami siebie. chcą w ckiw od rodziców 500 zł za sale na rozdanie świadcetw chociaż ckiw dostaje ogromną dotację od podatników i dla klakierów jest ok? Potrafi ckiw zaliczyć ogromną wtopę finansową i frekwencyjną na jednym wydarzeniu i pani dyrektor jest cacy. Żak zostawia ja na stanowisku. Radna jak przedstawia problem zgłoszony przez rodziców jest be. Trzeba dzień w dzień ją atakować. Rozumiem że taka "praca" klakierów ale są granice.

gregory, 04.05.2017 11:41

hmm, jeszcze jedno sza z tego co czytam w komentarzach poniżej o tym jak burmistrz traktuje kobietę, która mu się "postawiła". Ale to traktowanie oczywiście jej wina zdaniem klakierów zakolandii. Gdyby bezkrytycznie przyjmowała co mówi burmistrz byłoby inaczej. A tak sama sobie winna.

kaczor, 04.05.2017 11:37

Najlepiej dla opłacanych klakierów byłoby gdyby andrychowianie milczeli o problemach: Sza o braku pogotowia całodobwoego sza o braku dawno obiecywanej strefy sza o wtopach finansowych na koncertach sza o takich rzeczach jak w tym artykule itd itd. a jak ktoś powie to winny jest on, nigdy andrychowska władza.

szeliga, 04.05.2017 11:00

No i co szanowna pani Radna - dobrze Ci się śpi - że swoim nieprzemyślanym "problemem" spowodowałaś wojenkę w naszym "domu co zwie się Andrychów". To tak jak jest na GÓRZE Do ust cisną się brzydsze słowa . Jeśli ktoś jest mierny - to takimi sprawami karmi społeczność.

kalafior, 04.05.2017 10:48

@zandrychowa Przestań juz pie.... bo żal tego czytać."Tak normalnie" to chyba szkoda było burmistrzowi tej sali w CKiW dla młodzieży z naszego liceum?Szkodnika trzyma od lat na dyrektorskim stanowisku a młodzież za salę będzie kasował?

zandrychowa, 03.05.2017 20:57

Co do tematu -dziwna sprawa że tylko dyrektor liceum ma jakiś problem a pozostali jakoś potrafią rozdać świadectwa w szkołach tak normalnie

zandrychowa, 03.05.2017 20:53

Może ktoś wyjaśnić dlaczego ten Duda tak się dzisiaj rozdzierał w tej Warszawie?Przecież to jest nienormalne tak wrzeszczeć

aleocochodzi, 03.05.2017 20:34

A oni po odsunięcia od władzy z pełnymi kontami będą jeździć złotymi mercedesami i będą się śmiać wszystkim w twarz.

aleocochodzi, 03.05.2017 20:32

Fałszerze wyborów PO PSL kradną póki można na niższych szczeblach (gmina, powiat). Jeżeli te szkodniki usunie się w następnych wyborach okaże się tak jak na szczeblu centralnym że nagle są pieniądze !!! Starcza na drogi, kukturę, oświatę, sport. Ludzie zorientują sie że cały czas byli dymani przez towarzyszy. A oni po odsunieciu

mocarz, 03.05.2017 20:16

@aga33 bardzo delikatnie nazywasz postępowanie burmistrza Anetka przepuszcza dziesiątki tysięcy a ten o 500 zł dla uczniów takie teksty do Kobiety puszcza . pospolity CHAM też się tak zachowuje .

aga33, 03.05.2017 14:59

W opinii osób które całej dyskusji między radną a burmistrzem przyglądali się z boku pan burmistrz odniósł się do pani Alicji co najmniej kpiąco. Jeśli to prawda to wielka szkoda. Nie tylko dlatego że mężczyzna powinien być genetelmenem w każdej sytuacji a nie na pokaz. Myślę też że warto żeby zamiast polemiki pan burmistrz przyjął postulat radnej. I nie ma co "straszyć" ludzi i ją tym że jeszcze więcej będziemy dokładać do ckiw. Pani dyrektor zarządza ckiw tak że na jednej imprezie było koło 150 tysięcy straty (jak pisały media i informowali radni) i nic nie dzieje się z tym. A dać sali uczniom za darmo nie można? Pan burmistrz ma oczywiście prawo do swoich sympatii i antypatii, ale nie powinno być tak że pani dyrektor ckiw przy takim zarządzaniu pieniędźmi podatników jest super, a radna która przedstawia problem zgłoszony przez mieszkańców jest zła

ryszard1, 03.05.2017 13:44

Zgadzam się z Panią Alą , wynajem sali dla szkół jak i wszelkich instytucji publicznych finansowanych z naszych pieniędzy powinien być bezpłatny! Dodam jeszcze że obserwując sesje rady miejskiej , łatwo można zauważyć że Pani Ala jest jedną niewielu radnych która ma coś do powiedzenia na sesjach !

cath, 03.05.2017 12:56

Życie składa sie z takich bzdetów.

marcin1970, 03.05.2017 12:53

życie składa się z problemów różnej rangi. Sporym problemem jest np. burmistrz który mija się z prawdą. Dużym problemem jest burmistrz jeśli nie spełnia danych obietnic tylko koncentruje się na polemice z radną, jaka "śmiała" zwrócic mu uwagę, który koncentruje się na bywaniu, rozdawaniu uśmiechów i propagandzie w radyjku które jest finansowe z gminy. PS. Dla rodziców uczniów LO w Andrychowie to był spory kłopot to że kazano zapłacić za salę. Dla klakierów oczywiście nie jest to żaden kłopot. Oni w końcu na różne imprezy wchodzą za darmo

xpek, 03.05.2017 12:45

w sumie to dobrze że rana opozycji tylko takimi problemami żyje. widać miasto rządzone przez burmistrza Żaka jest dobrze rządzone i radni muszą zajmować się takimi bzdetami

xpek, 03.05.2017 12:44

widać że niektórzy nie mają innych problemów.

cath, 03.05.2017 12:35

Koniec Liceum czy Technikum to koniec nauki na terenie gminy.Dlatego uważam ze powinno być to bardziej uroczyste i podniosłe wydarzenie niż kolejne rozdanie świadectw na sali lub podwórku Szkoły.Dom Kultury jak najbardziej sie do tego nadaje natomiast trzeba pamiętać ze często uczniowie uświetniali swoimi występami różne uroczystości organizowane przez UM.Dlatego zadanie kasy za wynajem MDK uważam za nieporozumienie.Chyba ze ktoś sie poczuł urażony ze nie został zaproszony.Wiem od grona pedagogicznego ze odmówiono darmowego wynajmu,dlatego burmistrz minął sie z prawda twierdząc ze nikt nie pytał. Wiec albo ktoś go wprowadził w błąd,lub wiedział ze mówi nieprawdę.Ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencje czy jak zwykle komuś sie po raz kolejny upiecze.Rozwazano tez kino jako miejsce,ale na przeszkodzie stanęła wielkość sali.Tu o kosztach wynajmu mowy nie było.

leon, 03.05.2017 12:34

Pani Studniarz to powinna dziękować że Pan Burmistrz tak miłosiernie ja potraktował i nie powiedział ostrzej. Niech zajmie się swoimi sprawami.

kalafior, 03.05.2017 12:05

Pani Radna Studniarz ma całkowita racje ; dla dzieci z naszej gminy ta sala powinna być bezpłatna.Burmistrz najpierw niech pomyśli a potem się wypowiada bo tym 500 zł to strat po "niewypałach"zrobionych przez Panią Dyrektor nie pokryje!Jak Panu nie wstyd?

nietakszybko, 03.05.2017 11:25

"Szkoła ma uczyć skromności a nie zachowań postkomunistycznych, że nam się wszystko należy i to za darmo" hmm a jak myślicie: Tomasz i jego ekipa, osoby nazywane klakierami zalkolandii jak idą na koncerty etc. to płacą czy wchodzą za darmo?

abcabcabc, 03.05.2017 11:12

Tak samo pobierane są pieniądze od szkół za wynajęcie sceny na pikniki rodzinne. Dziwne to bo my jako rodzice płacimy podatki , z których utrzymywane są też szkoły. Na takim pikniku zbiera się kasę na potrzeby szkoły i z tych pieniędzy zebranych trzeba zapłacić urzędowi za udostępnienie sceny. Rozumiem pobieramy kasę od prywatnych imprez , ale od szkół ???

mega-fon, 03.05.2017 11:10

Zastanawiam się, czy Wy naprawdę większych problemów nie macie? Szkoła ma uczyć skromności a nie zachowań postkomunistycznych, że nam się wszystko należy i to za darmo. Czuję że to taka kolejna prowokacja koalicji anty.

mocarz, 03.05.2017 10:55

celebryta Zdzisław kłody pod nogi organizatorom rzuca ale na rozdaniu, ogrzać sie w ciepełku sukcesów uczniów i pedagogów pierwszy parszywe plemię żmijowe

martinez, 03.05.2017 10:43

drodzy rodzice - co za fanaberie urządzacie. Nie wiecie że za darmo to może być dla Tomasza i jego świty?:) Na serio - żenujące że tyle dokładamy do tego centrum kultury a andrychowska szkoła rozdania świadectw za darmo nie może tam zrobić.

infocar, 03.05.2017 10:15

Pamiętam WFy na korytarzu, bo jedni mieli próbę poloneza na studniówkę, potem ubieranie sali, potem sprzątanie sali, potem próbna matura itd. Gala w MDK mogłaby sali gimnastycznej przywrócić jej funkcję. Co do opłaty: nie wierzę, że te bidoki z partii Razem dysponowali kwotą 500 zł, a spotkanie sympatyków w MDK mieli.

zyxz, 03.05.2017 09:50

co to za fanaberie żeby rozdawanie świadectw organizować w domu kultury dlaczego podatnicy mają za to wszystko płacić czy w szkołach nie ma miejsca?

cath, 03.05.2017 07:12

Dla jednych wystarczającym miejscem rozdania świadectw bedzie klasa szkolna dla innych Dom Kultury lub inne miejsce podkreślające wagę uroczystości.Niektorzy mogą w ogóle sie nie pojawić na tego typu uroczystości.Inna sprawa jest fakt ze burmistrz odpowiadając na zapytanie radnej albo został wprowadzony w błąd przez kierownictwo MDK albo kłamał.Ciekawe czy Urzad Miasta organizując jakis event tez płaci za wynajem...

rafi, 02.05.2017 21:40

Komentarz usunięty przez autora.

mega-fon, 02.05.2017 21:18

Wszechpolak, umiesz tylko straszyć, nie umiesz budować? Puste jest Twoje życie.

szeliga, 02.05.2017 21:17

Pani RADNA zacytuję wcześniejszy komentarz. "Rozdanie świadectw zawsze było w szkole, a za fanaberie powinno się płacić, możecie sobie wynająć Kocierz, jak Was na to stać!" A Dyrektorowi LO powinno zależeć na tym , aby to w szkole odbywała się taka uroczystość. Radna zajmij się poważniejszymi sprawami.

fred11, 01.05.2017 18:11

Wszechpolaku....ponieważ te biedne istoty utuczone na GWnie i tvn reagują niczym psy Pawłowa na PIS....mają to zakodowane w swoich małych móżdżkach że wtedy trzeba ujadać tocząc brudną pianę z pyska To nieuleczalna wścieklizna z którą zostaną do końca swojego nieszczęśliwego życia

Wszechpolak, 01.05.2017 12:11

Wracając do dyskusji. Czemu na stronie zajmującej się sprawami lokalnymi i pod takim artykułem piszecie rzeczy w żaden sposób ze sprawami lokalnymi nie związane?

Wszechpolak, 01.05.2017 11:58

@zandrychowa - jakie groźby karalne człowieku? Przecież ja stwierdzam fakt. Blokada marszu nie była zgłoszoną manifestacją, w przeciwieństwie do marszu ONRu. Wyobrażasz sobie tych ludzi, zazwyczaj starszych jak leżą na ziemi chcąc ONRowców zablokować? Wydaje mi się, że w przeciwieństwie do niektórych na tej stronie jestem bardzo kulturalny. Pamiętam wpisy ludzi, którzy nawoływali do mordowania swoich przeciwników politycznych na mamnewsa. ONR nie jest organizacją faszystowską, a nacjonalistyczną, narodowo-radykalną. Faszyzm umarł wraz z Mussolinim. Polecam trochę się dokształcić,bo argumenty z Hitlerem już chyba na nikim nie robią wrażenia. Według polskiego każdy może sobie zorganizować manifestację. Ty chcesz to prawo zabrać legalnie działającej organizacji, jaką jest ONR. Iście faszystowskie podejście.

kaczor, 01.05.2017 08:42

nie tak dawno jeden z tzw. klakierów zakolandii pisowców i ludzi głosujących na pis nazwał gnidami które trzeba wybić. Jakoś na na niby zandrychowa nie zrobiło to wrażenia.

zandrychowa, 01.05.2017 06:12

Wpis wszecholaka zawiera groźny karalne -groźby pozbawienia życia innych ludzi. Mam nadzieję że z urzędu tym komentarzem zajmie się policja i prokuratura. Swoją drogą po II wojnie światowej w cywilizowanych krajach faszystowskie organizacje są delegalizowane.W latach 30 wyznawcy hitlera również organizowali podobne 'pokojowe' marsze a wiadomo czym to się później skończyło

Wszechpolak, 01.05.2017 00:59

@asquit i mega-fon Nie wiem co wy macie z tymi faszystami, serio. Pod postem o Domu Kultury piszecie o kolegach z ONRu, którzy wczoraj świętowali rocznicę powstania swojej organizacji. Powinniście się cieszyć, że była tam policja. W przeciwnym razie z dziadków z kodu i anarchistów niewiele by zostało. Poza tym mi też nie podoba się, gdy maszerują np. tęczowe środowiska. Nikt jednak nie urządza jakichś śmiesznych blokad.Wolałbym, aby w pobliżu kilometra od takich marszy nie było policji. Wtedy jednak dopiero byście płakali.

mega-fon, 30.04.2017 11:17

Faszyści w tym kraju mają większe prawa niż my, którzy płacimy podatki, to PiS zafundował nam tę normę moralną razem z kk. Przestańcie bawić się dywagacje o niczym zanim nie będzie za późno . Powrot do czasow PZPR to droga do nikad .

fred11, 30.04.2017 09:47

cytując klasyka z KOD-u - ja jako były esbek nie jestem wstanie wyżyć za dwa tysiące !!! ...tak samo ze złodziejami - gdy nic nie ukradną popadają w depresję ;-)))

asquit, 30.04.2017 07:58

faszyści mieli wczoraj marsz ulicami warszawy a policja zamiast ich przegonić to ich chroniła

rafi, 30.04.2017 05:57

Komentarz usunięty przez autora.

mocarz, 29.04.2017 21:10

ale co sie dziwicie macie co wybraliście TW Zdzisław burmistrzem złodziej dyrektorem TW Grab zarządza oświatą komuch Marek został prezesem i wara od tego co WASZE bo ONI RZĄDZĄ i tylko płakać i płakać nad losem Gminy NAD NASZYM ŻYCIEM WSPÓLNOTY :(

bolsen01, 29.04.2017 20:13

kiedy wreszcie andrychowianie zrozumiecie, że przyjezdni ludzie rypią nas jak chcą, z szyderczym uśmiechem na twarzy. Brawo Pani Alicjo, bardzo Pani kibicuje. Jest Pani jednym z niewielu głosów rozsądku w naszej Radzie.

mega-fon, 29.04.2017 18:23

Rozdanie świadectw zawsze było w szkole, a za fanaberie powinno się płacić, możecie sobie wynająć Kocierz, jak Was na to stać!

fred11, 29.04.2017 18:23

wicie rozumicie ...zaprosiliśmy bandę ćpunów z Wielkiego Cycka - wzięli 30 kafli...Aneta też musi mieć na waciki... . gdzieś trza to odrobić...najlepiej na młodzieży bo przecież ona i tak ucieknie z tego miasta...a my już jesteśmy ustawieni...