reklama
reklama

Zaprezentowano projekt nowej hali sportowej w Andrychowie [VIDEO]

Sport, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 19.10.2022 19:15, GM
Dokumentacja jest już prawie gotowa. Pieniędzy na budowę na razie nie ma.
Zaprezentowano projekt nowej hali sportowej w Andrychowie [VIDEO]
Wybrana w 2021 roku w przetargu firma Kontrapunkt Kraków zaprezentowała projekt nowej hali sportowej, która ma powstać przy ulicy Dąbrowskiego w Andrychowie, w miejscu rezerwowego boiska Beskidu Andrychów.


Jak poinformowano, ukończono projekt budowlany, a inwestycja oczekuje na decyzję o pozwoleniu na budowę.

Wydana została także decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.

Kiedy hala zostanie wybudowana? Zapewne to perspektywa najbliższych latach (skoro dokumentacja praktycznie jest już gotowa, a wydano na nią ponad 600 tys. zł), choć na razie źródła finansowania inwestycji pozostają nieznane.

Tak ma wyglądać nowa hala w Andrychowie - projekt zaprezentowany właśnie przez firmę projektującą to przedsięwzięcie.


video: Kontrapunkt Kraków

Na początku tego roku wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl tak odpowiadał na pytanie o termin budowy hali:

- Nie ma żadnej możliwości, nie ma nawet takiego pomysłu, żeby w tej kadencji rozpocząć realizację budowy hali widowiskowo-sportowej, mimo że ona jest oczekiwana przez wiele środowisk sportowych. To jest zupełnie nierealne. To będzie realne jedynie w sytuacji, gdy uda się pozyskać się przynajmniej 70-80 procent dofinansowania z budżetu centralnego, ewentualnie ze środków unijnych. Czy będzie taka możliwość? Nie wiem, ponieważ nie wiemy jeszcze, jakie priorytety znajdą się w perspektywie unijnej na następne lata – mówił Mirosław Wasztyl.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 20.10.2022 17:30

@Skalpel - filmik jest dla Ciebie... nie zawiera, żadnych, ale to żadnych podtekstów, po prostu zwykły filmik

FeelFree, 20.10.2022 16:26

https://www.mamnewsa.pl/polityka/tomasz-zak-wygral-po-raz-trzeci-w-andrychowie-to-bedzie-juz-zupelnie-inna-kadencja

Skalpel, 20.10.2022 13:57

Zakup Szafrańskiemu certyfikatu "Menedżer Sukcesu" to też niezłe przegięcie .

Zakolog, 20.10.2022 13:21

Tylko uzupełnię to zdanie Stanisława Lema, bo mam wrażenie, że u naszych wiadomych bliźnich panuje szwedzki minimalizm w umeblowaniu ich pomieszczeń. Człowiek, który przeczyta jedną książkę zyskuje poczucie, że o dziedzinie, której ta książka dotyczy wie już wszystko. Po przeczytaniu dziesięciu zaczyna mieć jednak wątpliwości, po tysięcznej już wie, że nic nie wie. Bardzo by się chciało, aby nasza jedenastka kiedyś uzyskała poziom – wiemy, że nic nie wiemy.

Burakz wiejskiej , 20.10.2022 13:17

korupcja była jest i będzie a mówią że ruskie to skorumpowany kraj

FeelFree, 20.10.2022 12:26

@Archanioł Michał - zgadzam się z Tobą całkowicie: wybrali błyskotki, nie osobę. I nadal tak wybierają.

FeelFree, 20.10.2022 12:25

@Zakolog - No tak, chodzi Ci o coś zapewne o to, co zgrabnie zawarł LEM w takim zdaniu: "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." ? P.S. LEM - to NIE jest LUNAR EXCURSION MODULE, czyli eksploracyjny pojemnik księżycowy zbudowany przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w ramach "Projektu Apollo", zakończonego pierwszym lądowaniem na Księżycu. Tamten LEM miał bardzo małą moc obliczeniową, podobną do dzisiejszy kalkulatorów. Chodzi o myśl Stanisława Hermana Lema. P.S2. Co do ulgi... hm, mam wrażenie spłycania tematu... no nie wiem czy nie chodzi Tobie raczej o przewlekły-nabyty-indukowany-celowo-andrychowski-quasi-sekciarski deficyt samoświadomości ?

Zakolog, 20.10.2022 10:26

@FeelFree - Tej bandzie ignorantów chciałoby się napisać za Gogolem „Z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie” - ale obawiam się, że jakiś wzmożony ich przedstawiciel odpisze mi, że wymądrzam się, a nie potrafię nawet poprawnie napisać nazwy Google ! W pełni Cię rozumiem, ten ból jest nie do zniesienia i nie da się go poddać sedacji. Ale zapewniam, ich to nie boli, oni doświadczają wielkiej ulgi istnienia

FeelFree, 19.10.2022 22:59

Pandemia, wojna, inflacja, kryzys, ludzie nie wiedzą jak zimę przeżyją, kredyty spłacą, w domach dzieją się tragedie o jakich finansowany także przez urząd miasta mamNewsa nigdy nie napisze. Ale nasza władza, na nasz koszt rozpieprza pieniądze na projekciki i wizualizacje. Nie liczą się z ludźmi, tylko swoje, swoje… błyszczeć, podróżować, rządzić, ignorować. Udają, sami przed sobą, że nie wiedzą, że to się skończy i pozostanie żyć z tym co się narobiło i czego się nie zrobiło i patrzeć wszystkim skrzywdzonym, niewysłuchanym, proszącym bez skutku, ignorowanym w ich oczy i w lustro… srebrnikami próbować zagłuszyć wyjącą pustkę zmierzchu mitu o własnej ubzduranej wielkości.

Skalpel, 19.10.2022 22:30

A hala przy 1 Maja marnieje i więdnie. Za ponad 600 tysi można by ją odnowić.

Archanioł Michał, 19.10.2022 22:30

@FeelFree PRZYPALONA NA MAXA niestety. No i ta WOLNOŚĆ podążająca za BŁYSKOTKAMI, a nie za OSOBĄ :(.

FeelFree, 19.10.2022 22:16

@Archanioł Michał - jak też jestem pod wrażeniem, niestety negatywnym. To co robią te wójty Andrychowa, co nie są nawet z Andrychowa to się w pale nie mieści. A jeszcze bardziej denna jest szkodliwa obecność w naszej gminie tej ślepej, głuchej, opornej na logiczne argumenty, skompromitowanej podgrupy osób, która śmie mienić się nadal radą miejską, tych 11-tu milczków wykonujących bez udziału własnego myślenia niszczące dzieło. Władcy destrukcji śmieciowej, magicy pirolizy, dyrektorzy zgazowania, nie wiedzący wcale nad czym głosują. Rada, która nie radzi, nawet nie rozmawia, tylko zatwierdza akty szkodliwe dla gminy w atmosferze kłótni. Wart Pac pałaca, a pałac Paca. P.S. A ta słonecznica musiała być znacznie bardziej przypalona niż się nawet Lemowi wydawało. I te ohydne zgęstki bardzo mocno spieprzyły naszą ludzką naturę i musimy się z tym teraz męczyć. Nie bój się, usuną. Przecież biorą dotację...

bonifacy, 19.10.2022 21:37

To chyba w Andrychowie tylko takie jaja są.Po co wogóle takie głupoty wymyślają i płacą za to taką kase.

bonifacy, 19.10.2022 21:35

Wybory mają być za półtorej roku na wiosne 2024.A my tu mamy plan za 600 tysięcy narazie bez pozwolenia na budowe i bez żródeł finansowania.Poprawcie mnie jak się myle bo od momentu pozwolenia są chyba 3 lata na rozpoczęcie inwestycji.

FeelFree, 19.10.2022 21:25

W naszej gminie są bardzo chore dzieci... nieleczone właściwie z powodu braku pieniędzy, bo tak ZADECYDOWALI POLITYCY. Na terapię genową i nie tylko robimy zbiórki. A politycy w tym samym czasie przeznaczają NASZE PUBLICZNE PIENIĄDZE na kurwa wizualizacje hali sportowej! I na spalarnię śmieci, czyli generator zanieczyszczeń, dzięki któremu chorować będą kolejni ludzie, w tym dzieci. I na zbiorowe wycieczki do Niemiec, oraz nowe kwiatki co roku i dwa baseny. Ale nie ma na garaż dla karetki pogotowia i REMONT SZKOŁY. Zbrodnia na społeczeństwie, przy jego bierności.

kaczor, 19.10.2022 21:06

kto miał dostać kasę, dostanie.... Tak chce Żak i jego radni. Jak nic nie wydzie będzie wzruszenie ramionami i gadka że to było marzenie. Jak braknie na coś innego najwyżej podniosą opłaty Żak i jego radni za stodoły. Będzie też pewno podwyżka za śmieci i wiele innych rzeczy. A co? kto tej ekipie zabroni podnosić opłaty mieszkańcom jak chce, jeździć w delegacje jak chce, dawać sobie podwyżki pensji i diet i wydawać na projekty jakie jeszcze są skończone a już jest wątpliwość czy będą robione

Zakolog, 19.10.2022 20:51

Diamentowy Lider Wizualizacji i jego 11 cyrkonii !

bonifacy, 19.10.2022 20:47

Dzisiaj lepiej wyglądałoby jakbyście przekazali te 21 tys. żeby wspomóc Izyum na Ukrainie.Pozdrawiam

bonifacy, 19.10.2022 20:45

To tak jakbym organizował wesele i mówił że zapłaciłem za wesele 2 tys.bo tyle kosztowało wynajęcie autobusu żeby przywiózł gości młodego pana.

bonifacy, 19.10.2022 20:42

Tak samo wygladało rozliczenie wypadu do Isny miasta partnerskiego .Wyszło za autobus i ubezpieczenie 21tys.Ale zapomniano o tym że trzeba będzie ugościć na rewizycie 50 osób na pare dni i może kosztować to 200 tys.

bonifacy, 19.10.2022 20:36

Mam plan polecieć na Marsa.Właśnie szukam kogoś kto zechce za to zapłacić.

matek81, 19.10.2022 20:03

Wydać 600000 na coś co może powstanie za kilka lat - to mistrzostwo w przepieprzaniu kasy a dług to już Ok 80 baniek albo lepiej. Za pare lat coś się zmieni i trzeba będzie pisać nowy projekt, a tymczasem ktoś się nieźle obłowił. Ciekawe kogo to koledzy. Z cała powaga Wasztyl jesteś …………- brak słów na twoja osobę. A spalarnia to dopiero eldorado dla wójtów będzie.

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama