reklama

Od środy można będzie jeździć ulicą Spółdzielców

Gospodarka, Wiadomości, 18.10.2022 14:36, eł

W końcu zostanie otwarta dla ruchu.

Od środy można będzie jeździć ulicą Spółdzielców

Na sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, która odbyła się 20 lipca, burmistrz miasta Bartosz Kaliński informował, że na otwarcie rozbudowanej ulicy Spółdzielców trzeba będzie poczekać od miesiąca do dwóch. W rzeczywistości trwało to trzy. Droga zostanie otwarta dla ruchu w środę, 19 października. Można będzie nią jeździć już od rana.

Jak wielokrotnie pisaliśmy, ulica Spółdzielców w Wadowicach, niegdyś będąca ślepym zaułkiem, została przedłużona. Nowy odcinek połączył ją z Aleją Matki Bożej Fatimskiej na jej skrzyżowaniu z ulicą Poprzeczną. W tym miejscu powstało rondo. Wzdłuż całej jezdni (również jej starego odcinka) wybudowane zostały chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Wszystko razem kosztowało ponad 3 mln zł. Pieniądze na inwestycję gmina Wadowice pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jak tłumaczą w wadowickim magistracie, otwarcie rozbudowanej ulicy opóźniło się, ponieważ na odbiory trzeba było czekać dłużej niż w przypadku zwykłej modernizacji dróg. Na razie jednak jezdnia będzie nieoświetlona. - Gmina Wadowice nadal czeka na zgodę Tauronu S.A. na włączenie lamp – informuje Urząd Miejski w Wadowicach.


Foto: DK


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy