reklama

Wisła Kraków po raz kolejny zawita do Kalwarii Zebrzydowskiej

, Sport, Wiadomości, 11.07.2018 13:10, Tomasz Baluś
To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydowskiej aby rozegrać przedsezonowy sparing.
Wisła Kraków po raz kolejny zawita do Kalwarii Zebrzydowskiej

Już w najbliższą sobotę 14 lipca o godzinie 17:00 Wisła Kraków na stadionie Kalwarianki rozegra mecz z MŠK Żilina.

Nie trzeba dodawać, że Wisła Kraków bardzo lubi rozgrywać sparingi na stadionie Kalwarianki, nie ma co się dziwić tutejsza murawa jest jedną z najlepiej przygotowanych w Polsce, jest też doskonały obiekt, a Wisła może też liczyć na wiernych kibiców, a dla samych kibiców to też doskonała okazja na zdobycie autografu, czy też zrobienie pamiątkowej fotografii z piłkarzami.


W tym roku dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że Wisła w Kalwarii Zebrzydowskiej rozgrywa swoje sparingi są nowe szatnie w obiekcie, miesiąc temu pisząc o wyremontowanych obiektach pisaliśmy: „Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza nie powstydziłaby się Wisła Kraków, która zresztą w Kalwarii Zebrzydowskiej jest częstym gościem czy też inna ekstraklasowa drużyna”. Teraz przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej jest niejako potwierdzeniem tych słów.


Przypomnijmy, w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego „Kalwarianka”, w których znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka, założonego w 1923 r. dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania.

Dokonano tu przebudowy kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została instalacja elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Zakupiono wyposażenie: pralkę automatyczną przemysłową i suszarkę. Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.

Przyjazd Wisły do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie kolejnym piłkarskim świętem w Kalwarii i już szóstą wizyta Wisły Kraków w ostatnich latach na stadionie Kalwarianki.

Za każdym razem na stadionie Kalwarianki była wspaniała atmosfera, trybuny za każdym razem szczelnie się wypełniały a mecze sparingowe obserwowało za każdym razem około 1500 kibiców. Co ciekawe Wisła Kraków w Kalwarii Zebrzydowskiej jest niepokonana. W ostatnich latach Wisła Kraków rozegrała sparingi na stadionie Kalwarianki właśnie z MSK Zilina, a także z Banikiem Ostrava i miejscową drużyną MKS Kalwarianka, ostatnio z Puszczą Niepołomice.

Tym razem przeciwnikiem Wisły Kraków będzie drużyna MŠK Żilina sześciokrotny mistrze Słowacji, uczestniki elitarnej Ligi Mistrzów.

Wisła Kraków – MŠK Żilin 14 lipca 2018 (sobota), godz. 17:00

Bilety w cenie 15 zł, dzieci do lat 12 – wstęp wolny


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama