reklama
reklama

Sukces siatkarskiej młodzieży z MKS Andrychów

Sport, Wiadomości, 13.05.2024 13:50,
MKS Andrychów zwycięzcą Finałów Wojewódzkich Kinder Sport w kategorii Czwórek U13
Sukces siatkarskiej młodzieży z MKS Andrychów
W niedzielę (12 maja) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie rozegrany został finał wojewódzki młodzieżowego turnieju Kinder Sport w siatkówce. O tytuł najlepszej drużyny w Małopolsce rywalizowało 12 zespołów chłopców w kategorii czwórek U13.

MKS Andrychów reprezentowały dwie drużyny, ale to jedna z nich, MKS Andrychów 1, okazała się bezkonkurencyjna.


Zespół w składzie Igor Kwak, Jacek Żwirowski, Norbert Bogunia, Karol Guzdek i rozgrywający Szymon Bryndza pokonał wszystkich rywali, udowadniając swoją wyjątkową klasę i determinację. Teraz czeka ich wyzwanie na poziomie krajowym - finały ogólnopolskie odbędą się pod koniec czerwca w Katowicach. Dodajemy, że zwycięska drużyna z Andrychowa obroniła tytuł Mistrzów Małopolski z poprzedniego sezonu, wygrywając zarówno finałowy turniej, jak i kwalifikacje do niego, bez straty seta.

Drugą drużyną MKS Andrychów, w składzie Filip Talar, Jakub Górecki, Wiktor Wadowski, Adam Bizoń i Maksymilian Jończy, również należy się uznanie za włożony trud i zaangażowanie, choć zajęli dziewiąte miejsce w turnieju.

Trenerami są: Piotr Trojak, Grzegorz Otwinowski, Wojciech Wnęczak

Dodajmy, że w Andrychowie rozegrany został również finał Małopolski zachodniej tego samego turnieju siatkarek. W wyniku rywalizacji 22 zespołów zachodniej części Małopolski z pięciu zespołów reprezentujących MKS Andrychów drużyna w składzie Basia Rupik, Ola Gondko, Alicja Trojak, Ola Handerska, Ania Bury wygrała turniej, awansując do finału wojewódzkiego.

Trenerzy: Paweł Bury, Katarzyna Ogorzelec

źródło: MKS Andrychów
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama