reklama

Stoki narciarskie w tym roku bez ograniczeń?

Sport, Wiadomości, 17.11.2021 13:00, DK
Ubiegły rok nie był sprzyjający dla miłośników sportów zimowych, a co z nadchodzącym sezonem?
Stoki narciarskie w tym roku bez ograniczeń?

Poprzedniej zimy stacje narciarskie w całej Polsce aż do 17 stycznia były zamknięte. W tym roku istnieje duża szansa, że w końcu będzie można się wyszaleć na swoich ulubionych stokach narciarskich. Jeśli oczywiście pozwolą na to warunki atmosferyczne.

10 listopada odbyło się spotkanie z branżą narciarską zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. W spotkaniu brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Po spotkaniu wydano oświadczenie, z którego wynika iż bieżący rok będzie obfitował w białe szaleństwo.


Jak czytamy na stronie stowarzyszenia "Polskie stacja Narciarskie i Turystyczne":

„Minister Olga Semeniuk, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, jednoznacznie potwierdziła, iż MRPiT nie będzie rekomendował zamknięcia branży narciarskiej a przedstawione przez nas argumenty zebrane od naukowców, zespołów badawczych i doświadczeń naszych kolegów ze Szwajcarii i Skandynawii niezbicie wskazują, że nie ma takiej potrzeby.”

Samo stowarzyszenie na zakończenie spotkania przedstawiło swoje stanowisko dotyczące działalności ośrodków narciarskich w Polsce tej zimy:

1. Ośrodki narciarskie w Polsce powinny działać nadchodzącej zimy bez ograniczeń i limitów osobowych.
2. Ferie zimowy powinny odbyć się w zwyczajowym trybie, zgodnie ze schematem ogłoszonym 13-05-2021 przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
3. Nasze postulaty dotyczą funkcjonowania ośrodków narciarskich tj. stoków oraz kolei
i wyciągów narciarskich. Nie dotyczą hoteli i restauracji. Rozumiemy, że te zagadnienia będą poruszane odpowiednio przez te branże.

Szczegóły będą uzgadniane ze stroną rządzącą jeszcze w tym miesiącu ze względu na specyfikę naszej branży i naglącą potrzebę wprowadzenia aktualizacji przepisów. Zatem, w świetle dzisiejszych ustaleń MRPiT i GIS będą rekomendowały otwarcie stacji narciarskich na nadchodzący sezon zimowy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama