Rekordowy skok Gabrieli Zawadzkiej na Mistrzostwach Polski

, Sport, Wiadomości, 21.02.2017 16:20, a

To był debiut zawodniczki Tempa Kęty na seniorskich MP i od razu tuż za podium!

Rekordowy skok Gabrieli Zawadzkiej na Mistrzostwach Polski

Centrum lekkoatletycznych emocji w weekend  18-19 lutego  była Arena Toruń. W Toruniu odbyły 61 Halowe Mistrzostwa Polski  Seniorów w Lekkiej Atletyce.

 

Na starcie krajowego czempionatu stanęło około 300 najlepszych polskich lekkoatletów, którzy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski oraz o uzyskanie kwalifikacji na Halowe Mistrzostwa Europy, które początkiem marca odbędą się w Belgradzie.

 

Wśród największych gwiazd krajowej lekkoatletyki, którzy wystartowali w Toruniu byli między innymi: Kamila Lićwinko, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Ewa Swoboda i wielu innych znakomitych lekkoatletów.  Kęcką lekkoatletykę w tych zawodach reprezentowała  czyniąca bardzo duże postępy  trójskoczkini Tempa Kęty Gabriela Zawadzka.

 

Gabrysi  przyszło się zmierzyć w swoich pierwszych jako seniorka Mistrzostwach z czołówką polskiego kobiecego trójskoku. Wyniki uzyskiwane  w startach poprzedzających Mistrzostwa przez zawodniczkę trenera Tadeusza Łyska wskazywały na jej wysoką formę (m.in. rekord życiowy 12.54), ale  wśród rywalek były tak utytułowane zawodniczki jak olimpijka Anna Jagaciak-Michalska, Justyna Ostrowska czy Adrianna Szóstak.  

 

ZOBACZ: zobacz zdjęcia z Torunia

 

Początek konkursu dla naszej zawodniczki  to prawdziwy horror…  Oddała dwa znakomite, dalekie skoki , ale niestety skoki okazały się „spalone”. Kolejna nieudana próba oznaczała odpadnięcie Gabrysi z konkursu.

 

Emocje były nie do opisania… na szczęście trzeci skok  był bardzo ostrożny ale trafiony i zapewnił jej udział w 8-osobowym „wąskim finale”.  Czwarty skok był wykonany niemal perfekcyjnie – wynik 12.70  to nowy rekord życiowy, który przesunął naszą lekkoatletkę na  4 miejsce w konkursie.


Realna stała się walka o brązowy medal, ponieważ trzecia w konkursie zawodniczka wyprzedzała w tym momencie Gabrysię tylko o 3 cm. Zawodniczka postawiła wszystko na jedną kartę, co oznaczało podjęcie pewnego ryzyka, ale niestety wyniku nie udało się już poprawić.

 

Ostatecznie Gabrysia Zawadzka zajęła IV  miejsce w konkursie o 4 cm od podium. Być może pozostał pewien niedosyt  ale  start w Mistrzostwach  to  niewątpliwie wielki sukces  zawodniczki Tempa Kęty. Znakomity wynik  12.70 !!!  to aż o 35 cm dalej niż przed rokiem i szansa  na 13 metrów w sezonie letnim. Wszystkie zawodniczki, które pokonały  kęczankę są od niej o 4 lata starsze, a  wśród zawodniczek  pokonanych przez Gabrysię znalazły się między innymi  Młodzieżowa Mistrzyni Polski   z ubiegłego roku kadrowiczka  Adrianna Szóstak z AZS Poznań i Ewelina Wyszczelska z AZS Warszawa, która w ostatniej kolejce trójskoku ubiegłorocznych Mistrzostw Polski U-23  zepchnęła Gabrysię z podium na IV miejsce – a więc udany rewanż.

 

Mistrzynią Polski została Anna Jagaciak Michalska (AZS Poznań)  ze znakomitym  wynikiem 13.80, wicemistrzynią kraju – Justyna Ostrowska z AZS Kraków (13.07), a brązową medalistką Anna Kilian ze Skry Warszawa z wynikiem  12.73.  

 

 

źródło: Tempo Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›