reklama

Pierwszy andrychowski turniej w tenisie ziemnym kobiet

, Sport, Wiadomości, 10.09.2018 12:10,
Amerykanie mają swój turniej, ale okazuje się, że również w Andrychowie jest wielu miłośników tego szlachetnego sportu.
Pierwszy andrychowski turniej w tenisie ziemnym kobiet

W sobotę oraz niedzielę (8-9.09) na kortach tenisowych w Andrychowie, odbył się I amatorski turniej kobiet. Finał rozegrał się 9 września. Nie wszystkim wiadomo, że to właśnie wtedy obchodzimy narodowy dzień tenisa.

Organizatorami byli Izabela Pawlus oraz Andrychowskie Towarzystwo Tenisowe,(które udostępniło korty) sponsorzy: firma WIZA-POL SP. Z O. O. Oraz anonimowy sponsor.

I miejsce zdobyła Agnieszka Bednarczyk-Mleczko z Krakowa

II miejsce Monika Nawrot z Roczyn

III miejsce Izabela Pawlus z Andrychowa

Zobaczcie zdjęcia z turnieju

Przypomnijmy, że w roku 2016 na andrychowskich kortach zamontowano 12 lamp na sześciu słupach. Za kwotę prawie 66 tys. zł. Nadal jednak przydałaby się całkowita rewitalizacja andrychowskich kortów. Położone w pięknym miejscu, mogły by być chlubą Andrychowa.

Nawierzchnia andrychowskich kortów jest ceglana, co oznacza, że piłka odbija się wyżej i z mniejszą prędkością, ponieważ nawierzchnia jest szorstka i występuje na niej duże tarcie.

Tenis ziemny zaczyna mocno rozkwitać, jest to dyscyplina coraz bardziej popularna, gdyż jest formą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu a rywalizacja turniejowa dopinguje do podnoszenia swoich umiejętności.

A już w przyszłym tygodniu (14-16 września) na andrychowskich kortach odbędzie się deblowy turniej mężczyzn w tenisie ziemnym.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama