reklama
reklama

Nikola liderką, Gabriela wiceliderką klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB 2024

Sport, Wiadomości, 09.06.2024 10:39,
Kolejne sukcesy zawodniczek z Zatora.
Nikola liderką, Gabriela wiceliderką klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB 2024
Muszynianka Poland Cup UCI C1 - czyli 4 już edycja Pucharu Polski MTB XCO, w kategorii elita pada łupem Gabrieli Wojtyły z UKS SOKÓŁ Zator i Pawła Bernasa z zawodowej grupy Mazowsze Serce Polski! Zarówno wśród pań jak i w wyścigu mężczyzn, kibice nie mogli narzekać na brak emocji i sportowej rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie.


O ile Paweł Bernas musiał wykazać się walką na finiszu z naciskającym go do ostatnich metrów Filipem Heltą z KTM SGR MTB Team, o tyle Gabriela Wojtyła po profesorsku kontrolowała swój wyścig.

To właśnie podczas przejazdów Gabrieli, ręce same składały się do oklasków. Pośród wszystkich obserwujących i kibicujących panowało jedno przekonanie – to właśnie Gabriela najlepiej radzi sobie z tą najtrudniejszą i jak wielu zawodników wspomina – najlepszą trasą XCO nie tylko w Polsce! Trasą, która nakładem wielu sił i środków została w ubiegłym roku zbudowana specjalnie na III Igrzyska Europejskie Kraków Małopolska 2023 – największe światowe wydarzenie sportowe ubiegłego roku.Zawodniczka z Zatora nie oddała ani na chwilę uzyskanego prowadzenia i kontrolując wyścig nadawała tempo, któremu finalnie nie sprostała żadna ze startujących. Kluczową dla przebiegu rywalizacji była przedostatnia runda. Jak po mecie powiedziała nam Gabriela – „Zbadałam dokładnie dyspozycję swoich rywalek na poszczególnych fragmentach trasy i zaatakowałam właśnie tam, gdzie były one nieco lepsze – czyli na płaskim”.


Odjazd w tym miejscu powodował, że nikt nie był wstanie doścignąć naszej liderki na sekcjach technicznych i na ciężkich podjazdach. Ostatecznie na mecie Gabriela wygrywa o ponad 30 sekund z zawodniczką niemieckiej grupy Trek Futures (ubiegłoroczna medalistka Mistrzostw Świata kat. Jun.) i blisko 2 minuty nad ubiegłoroczną medalistką Mistrzostw Polski z grypy KTM SGR MTB Team.

Czy to wszystko czym możemy się cieszyć w tym dniu? - absolutnie nie! Juniorka Sokoła notuje na swym koncie niesamowity wynik! Nikola Gliniecka zajmuje drugą pozycję w wyścigu i obejmuje fotel liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2024! Ponieważ wyścig ten był wyścigiem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata, Nikola w pełni wykonała swoje zadanie. Jest najlepszą zawodniczką z tzw „ pierwszorocznych” juniorek i będąc już jedną nogą na najwyższej rangi światowej imprezie zdecydowanie nie odpuści w finałach kwalifikacji.

Nie tylko Nikola idzie w ślad Gabrieli. Widzowie niedzielnego wydania „Dzień dobry TVN” mogli live zobaczyć nasze reprezentantki oraz idących w ich ślady młodych sportowców z fantastycznej grupy „naborowej” zatorskiego Sokoła.

źródło: Skół Zator


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama