Niespodziewane przełamanie Beskidu. Zwycięstwo w Tarnowie!

Sport, Wiadomości, 27.08.2014 20:11, a

Do piątej kolejki musieli czekać kibice andrychowskiego Beskidu na pierwsze zwycięstwo swoich zawodników w sezonie 2014/15, a przełamanie przyszło w prestiżowym meczu z Unią w Tarnowie.

Podopieczni Krzysztofa Wądrzyka bardzo słabo rozpoczęli rundę jesienną. Gracze z Kościuszki 1 w czterech pierwszych kolejkach zainkasowali tylko jeden punkt, zdobyty na własnym boisku z rezerwami Korony Kielce (2-2).

W środęm (27.08) po raz pierwszy udało się im zwyciężyć. W Tarnowie po ciekawym spotkaniu Beskid wygrał 3-2 i pokazał charakter, z nawiązką odrabiając straty w drugiej połowie. Andrychowianie mecz rozpoczęli świetnie, obejmując prowadzenie przed upływem pierwszego kwadransa za sprawą Radosława Karcza.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, co udokumentowali bramkami Wójcika oraz Drozdowicza. Słynący z nieustępliwej gry andrychowianie potrafili odwrócić losy spotkania i po bramkach Łukasza Rupy w odstępie dwóch minut wracają do domu z tarczą.

Dzięki trzem punktom wywalczonym w Tarnowie, Beskidowcom udało się opuścić strefę spadkową i obecnie zajmują w tabeli 12. miejsce z czteropunktowym dorobkiem.

Kolejnym rywalem Beskidu będzie zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który dzięki dzisiejszej wygranej z Garbarnią Kraków wskoczył na najniższy stopień podium III ligi małopolsko-świętokrzyskiej

Unia Tarnów – Beskid Andrychów 2-3 (0-1)