reklama
reklama

Małopolski finał turnieju z Podwórka na Stadion w Wadowicach. Zagra blisko 1200 piłkarzy

Sport, Wiadomości, 01.05.2023 10:50,
To będzie największa impreza piłkarska w historii Gminy Wadowice.
Małopolski finał turnieju z Podwórka na Stadion w Wadowicach. Zagra blisko 1200 piłkarzy

Wadowice, jako jedno z szesnastu miast w Polsce, będą gospodarzem wojewódzkiego finału turniej piłkarskiego dla najmłodszych o „Pucharu Tymbarku”. 11 i 12 maja na stadionie w Wadowicach zagra blisko 1200 piłkarzy i piłkarek ze 115 najlepszych drużyn szkolnych z Małopolski.

Stawka tego turnieju będzie awans do wielkiego ogólnopolskiego finału, który zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, 16 czerwca przed meczem towarzyskim reprezentacji Polski z Niemcami.

– To będzie największa impreza piłkarska w historii Gminy Wadowice. Starania o jej organizację rozpoczęliśmy już rok temu przy okazji otwarcia naszego nowego boiska. Z kolei miesiąc temu spotkaliśmy się w wadowickim Magistracie z wiceprezesem Małopolskiego Związki Piłki Nożnej Jerzym Nagawieckim, prezesem Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach Jerzym Sochackim, Danielem Karasiem z Grupy Maspex i prezesem MKS Skawa Wadowice, aby dograć szczegóły. I udało się! Oprócz rozgrywek piłkarskich, na imprezie nie zabraknie atrakcji towarzyszących, m.in. gry i zabawy dla dzieciaków czy strefa gastronomiczna z grillem. Do Wadowic przyjadą także byli reprezentanci Polski. O szczegółach będziemy informować na bieżąco – zapowiada burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Puchar Tymbarku to największe, dziecięce rozgrywki piłkarskie w Europie. W XXIII edycji turnieju do gry przystąpiło 8895 drużyn (wzrost o 25% w stosunku do XXII edycji) w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Rozgrywki na etapach gminnych i powiatowych odbywają się w 98% powiatów. Młode piłkarki i młodzi piłkarze grają na boiskach w całym kraju o wymarzoną nagrodę – spotkanie z reprezentacją Polski. Ostatnim krokiem na ich drodze będą mecze na PGE Narodowym.


źródło: UM Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama