reklama

Lekkoatletka Tempa Kęty w reprezentacji Polski

, Sport, Wiadomości, 09.07.2016 08:00, a

Gabriela  Zawadzka z kęckiego Tempa  została powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki  do reprezentacji Polski  U-23 na mecz lekkoatletyczny   CZECHY – POLSKA – WĘGRY – SŁOWENIA. 

Lekkoatletka Tempa Kęty w reprezentacji Polski

Mecz odbędzie się 15 lipca w słoweńskim Mariborze. Podopieczna trenera Tadeusza Łyska reprezentować będzie Polskę w konkursie trójskoku.

 

Gabrysia jest najbardziej doświadczoną i aktualnie zdecydowanie najlepszą zawodniczką Tempa. Lekkoatletykę uprawia już 10 lat. Specjalizuje się w trójskoku i skoku w dal. Jej rekordy życiowe to  -  w trójskoku  - 12.48 m  / rekord ustanowiony w czerwcu 2016 w Częstochowie / i w skoku w dal  -  5.72 m  / ustanowiony w 2015 roku /; w 2016 skoczyła podczas  Beskidianathletic  na odległość   5.82 ale przy zbyt sprzyjającym wietrze.  Zawodniczka legitymuje się od kilku lat  I  klasą sportową PZLA i przynależnością do Zaplecza Kady Narodowej.  Od 2009 roku corocznie uzyskuje kwalifikacje do Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce i startując w nich odnosi sukcesy, nigdy nie schodząc poniżej VIII miejsca w Polsce, co potwierdza jej przynależność do ścisłej czołówki krajowej.

 

ZOBACZ: galeria zdjęć

 

Największe  jej sukcesy do tej pory to  - brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w trójskoku w roku 2013 w Krakowie z wynikiem 12.14 m i złoty medal w skoku w dal z wynikiem 5.45 m w finale ogólnopolskim prestiżowych zawodów młodzików – Samsung Athletic Cup w Warszawie w 2009 roku.

 

W 2016 roku  z powodzeniem wystartowała w imprezach seniorskich – w marcu w  Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów  w Toruniu / wynik – 12.35 /  i  w czerwcu  w Mistrzostwach Polski Seniorów w LA w Bydgoszczy / wynik – 12.46/. Bardzo dobra postawa Gabrysi w tych mistrzostwach  prawdopodobnie  przyczyniła się do decyzji  PZLA  o powołaniu  zawodniczki Tempa do reprezentacji Polski.

 

Aktualnie  Gabrysia przygotowuje się na zgrupowaniu  Kadry w Puławach do meczu w Mariborze i startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w LA, które odbędą się w dniach 30-31 lipca w Jeleniej Górze.

 

Życzymy powodzenia w obu imprezach.

 

 

źródło: Tempo Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama