reklama
reklama

Kolejne dobre starty niepełnosprawnych pływaków z naszego regionu

Sport, Wiadomości, 17.04.2024 12:05, INFORMACJA PRASOWA
Zawodnicy START Bielsko trenują na Krytym Basenie w Andrychowie oraz na Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach.
Kolejne dobre starty niepełnosprawnych pływaków z naszego regionu
W dniach 12-14 kwietnia na pływalni "ORBITA" Wrocław odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Niepełnosprawnych, na których startowali mieszkańcy naszego regionu, zawodnicy klubu "START" Bielsko-Biała.

W grupie wiekowej Junior Starszy, najlepsze rezultaty osiągnęła Julia Woźniczka która zajęła II miejsce w wyścigu na 400m.st.dowolnym, III miejsce na 200m.st.dowolnym, IV miejsce na 100m.st.dowolnym, V miejsce na 50m.st.grzbietowym, VII miejsce na 50m.st.dowolnym. W rankingu najlepszych dziesięciu zawodniczek turnieju Julka zajęła VIII MIEJSCE.


W tej samej grupie wiekowej mężczyzn, Arkadiusz Rębisz wywalczył IV miejsce na 200m.st.dowolnym, VI miejsce na 400m.st.dowolnym, i Dawid Gurdek na dystansie 100m.st.grzbietowym, VII miejsce na 200m.st.dowolnym, VIII miejsce na 100m.st.klasycznym.

W grupie wiekowej Junior, najlepiej spisały się: Wiktoria Zemła IV miejsce na 400m.st.dowolnym, X miejsce 100.st.klasycznym, Antonina Wróbel V miejsce 200m.st.dowolnym, Justyna Gębala IX miejsce 50.m.st.dowolnym. Iga Sparzyńska zajmowała zajmowała miejsca poza pierwszą dziesiątką ale poprawiała czasy zgłoszenia, co zasługuje na wyróżnienie.

V miejsce Sztafeta mieszana 4x50mst.dowolnym (Arkadiusz Rębisz, Julia Woźniczka, Justyna Gębala, Dawid Gurdek).

W Mistrzostwach startowało 180 zawodników z 28 klubów w Polsce.

Należy również wspomnieć, że zawodnicy "START" BIELSKO rywalizowali w turnieju Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych i w I Rundzie która odbyła się w Bydgoszczy. Tam również zdobyli medale.

Otylia Sitarz III miejsce na 50.m.st.dowolnym i 50m.st.grzbietowym, Oliwier Koźbiał I miejsce na 50m.st.dowolnym, Patryk Zawierucha II miejsce na 50m.st.dowolnym, Bartosz Sekuła, II miejsce na 50m.st.grzbietowym i III miejsce na 50m.st.dowolnym. Łukasz Żmij V i VII miejsce.

Zawodnicy START Bielsko trenują na Krytym Basenie w Andrychowie oraz na Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach.

Trenerzy: Szczęsny Skrzypiec, Krzysztof Dzidek, Kamil Chalibożek.źródło: materiały klubu
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama