reklama
reklama

Dziś rozpoczyna się wielkie ściganie w Rajdzie Małopolski

Sport, Wiadomości, 07.06.2024 07:40,
Zaplanowano kilka tras, będą utrudnienia na drogach!
Dziś rozpoczyna się wielkie ściganie w Rajdzie Małopolski
W czwartek (6.06) wieczorem na rynku w Wadowicach odbyła się oficjalna prezentacja załóg uczestniczących w samochodowym Rajdzie Małopolski. W piątek rozpoczyna się wielkie ściganie. W powiatach wadowickim i suskim zaplanowano kilka tras. Dziś wieczorem jeden z odcinków wytyczony jest na wadowickich ulicach.

Poniżej wszystkie niezbędne informacje.

foto: fb / Bartosz Kaliński

Piątek
Prawdziwe ściganie ruszy w piątkowe popołudnie, na które zaplanowano pięć odcinków specjalnych. Najpierw załogi zmierzą się z całkiem nową próbą Barwałd o długości 9,72 km (start o 15:48), na której zaplanowano łącznik szutrowy oraz — po raz pierwszy w tym rajdzie — przejazd przez tzw. water splash.

Następnie stawka stanie na starcie próby Mucharz (start o 16:11), znanej z ubiegłego roku, jednak z odwróconej konfiguracji — ze startem w Łękawicy, gdzie Gmina Stryszów przygotowuje wyjątkowy punkt kibica z dodatkowymi atrakcjami, poczęstunkiem i technicznym nawrotem na trasie przejazdu.Po dwóch oesach załogi zjadą na przegrupowanie pod Młyn Jacka Hotel&SPA, po którym udadzą się na 30-minutowy serwis w Wadowicach. Po nim czekają ich kolejne dwa przejazdy prób Barwałd (18:44) i Mucharz (19:07), by po przegrupowaniu i serwisie B wystartować w krótkim, ale niezwykle widowiskowym odcinku specjalnym dedykowanym kibicom. Będzie to próba Wadowice, wytyczona w ścisłym centrum miasta — ze strefą kibica na Rynku i dodatkowymi atrakcjami.

Sobota
Sobotnia pierwsza pętla złożona zostanie z trzech odcinków specjalnych znanych z poprzednich edycji rajdu. OS 6 to mierząca 9,3 km próba Stryszów (start o godzinie 7:48), z trudną partią do mety, po odświeżonym asfalcie. Następnie załogi rywalizować będą na odcinku Zawoja (14,35 km, godz. 8:41), który w poprzedniej edycji rozgrywany był w piątek.

Pętlę zakończy OS 8 Maków Podhalański (4,32 km, godz. 9:39), w odwróconej konfiguracji — z metą w Makowie, a także z nowym łącznikiem szutrowym i hopą na szczycie Makowskiej Góry. Po serwisie załogi ponownie pokonają próby Stryszów (godz. 11:52) oraz Zawoja (12:45).Finałową pętlę stanowić będą trzy odcinki specjalne: Stryszów (15:08), Zawoja (16:01) oraz dodatkowo punktowany RMF FM Power Stage Maków Podhalański, w wydłużonej wersji — ze zjazdem do centrum miasta (5,45 km, godz. 17:29). W Makowie zorganizowana zostanie strefa kibica wraz z telebimami i atrakcjami dla rodzin, a dzień zwieńczy ceremonia wręczenia nagród i koncerty zaproszonych gwiazd. Rajd w cyklu CEZ, RSMP i Millers Oils HRSMP mierzy łącznie nieco ponad 124 kilometry, które stanowią ponad 31% długości całej trasy.

Utrudnienia w Wadowicach
W dniach od 6 czerwca od godz. 6:00 do 8 czerwca do godz. 22:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z utworzeniem parku serwisowego rajdu. Zostanie zamknięta ul. Sienkiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Teatralnej oraz od ul. Wojska Polskiego do ul. Nadbrzeżnej 77a oraz w kierunku ul. Józefa Piłsudskiego bez skrzyżowania.
Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki na samochody, tak by mogli dojechać do swoich posesji.

Na potrzeby rajdu zostanie zamknięty przystanek na ul. Sienkiewicza. A 7 czerwca wyjątkowo zostanie również zamknięty górny parking na Dworcu Autobusowym. Zamknięty zostanie również parking na ul. Nabrzeżnej, przez co w czwartek nie odbędzie się w tamtym miejscu targ.

Komunikacja publiczna - zmiany!

W piątek 7 czerwca czekają utrudnienia związane z komunikacją miejską. Niektóre przystanki zostaną wyłączone z użytkowania. Zobaczcie o jakie odcinki i przystanki dokładnie chodzi.

Linia U1 WADOWICE – GORZEŃ – ZAWADKA – CHOCZNIA – WADOWICE
Kierunek Zawadka z pominięciem przystanku na placu Kościuszki, w drodze powrotnej również z pominięciem na placu Kościuszki.

Linia U2 WADOWICE – ZAWADKA – WADOWICE
Kierunek Zawadka bez zmian natomiast w drodze powrotnej z pominięciem przystanków: Plac Kościuszki, ul. Gimnazjalna, ul. Sikorskiego i ul. Piłsudskiego.

Linia U3 WADOWICE – JAROSZOWICE – WADOWICE
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki.

Linia U4 WADOWICE – CHOCZNIA – WADOWICE
W kierunku Chocznia bez zmian natomiast w drodze powrotnej po Przystanku Wadowice ul. Mickiewicza – Prochownia autobus udaję się bezpośrednio na Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków: Wadowice Plac Kościuszki, Wadowice Al. Wolności Park, Wadowice Al. Wolności, Wadowice ul. Niwy, Wadowice ul. Bałysa – Basen, Wadowice ul. Putka, Wadowice ul. Lwowska 01, Wadowice ul. Lwowska 03.

Linia U5 WADOWICE – PONIKIEW – WADOWICE
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki.

Linia U6 WADOWICE – CHOCZNIA – KACZYNA – WADOWICE
Kursy w kierunku Kaczyny z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Sienkiewicza, w drodze powrotnej z pominięciem Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Gimnazjalnej.

Linia 10 ANDRYCHÓW – WADOWICE
W kierunku Wadowic – autobus bezpośrednio z przystanku Wadowice ul. Mickiewicza ( Prochownia ) udaje się na Dworzec Autobusowy (pomija przystanek na Placu Kościuszki)
W kierunku Andrychowa – autobus pomija przystanki na Placu Kościuszki oraz ul. Sienkiewicza.
Natomiast dnia 6.06 oraz 8.06 – autobus pomija przystanki na ul. Sienkiewicza oraz ul. Sikorskiego

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama