reklama
reklama

Brązowy medal MP młodych szpadzistów

Sport, Wiadomości, 31.01.2023 08:25, INFORMACJA PRASOWA
Byli najmłodszą drużyną turnieju i odnieśli spektakularny sukces.
Brązowy medal MP młodych szpadzistów
W dniach 28-29 stycznia w Mielcu odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie do lat 20 w których wystartowali zawodnicy z klubu sportowego SKS Grass Hopper Kalwaria. W skład drużyny wchodzili Ireneusz Filek (17 lat), Mikołaj Adamczyk (15 lat), Piotr Włodarczyk (14 lat). Była to zdecydowanie najmłodsza drużyna turnieju.
Zawodnicy reprezentujący kalwaryjski klub zdobyli BRĄZOWY MEDAL.

Jest to spektakularny wynik biorąc pod uwagę wiek zawodników kalwaryjskiego klubu. W meczu o wejście do szerokiego finału (najlepsza 8 drużyn) kalwarianie pokonali zdecydowanie PKSzerm Warszawa II, następnie w ćwierćfinale rozprawili się ze zdecydowanymi faworytami turnieju AZS AWF Kraków, by w półfinale ulec nieznacznie 45-43 drużynie Piasta Gliwice po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu.

Na drodze do medalu naszym zawodnikom stanęła drużyna broniąca brązowego krążka z ubiegłego roku, w skład której wchodził m.in. Mistrz Świata Antoni Socha tj. PKSzerm Warszawa I. Ale ku zdziwieniu obserwatorów i tutaj młodziutka drużyna z Kalwarii poradziła sobie perfekcyjnie wygrywając 45-39.

Warto podkreślić, że zawodnicy biorący udział w tych Mistrzostwach od dłuższego czasu są też w ścisłej Kadrze Narodowej Juniorów reprezentując nasze miasto, gminę, oraz na arenach krajowych jak i międzynarodowych. Sukces ten nie byłby możliwy beż ciężkiej pracy zawodników i trenera Felixa Frasia, oraz wsparciu firmy produkującej topowej jakości sprzęt szermierczy tj. Leon Paulźródło: materiały klubu
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama