reklama
reklama

Wszyscy za! Władze powiatu mają poparcie wszystkich radnych

Polityka, Wiadomości, 03.07.2023 09:32,
Wśród radnych zapanowała jednomyślność.
Wszyscy za! Władze powiatu mają poparcie wszystkich radnych
Była dyskusja, było kilka uwag, ale przede wszystkim była zgoda co do tego, że ubiegłoroczny budżet powiatu został wykonany zgodnie z prawem oraz zasadami celowości, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi.

Dlatego wynik tego głosowania Rady Powiatu – jednego z najważniejszych w roku – nie był zaskoczeniem. Radni Rady Powiatu Wadowickiego jednogłośnie udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Wadowickiemu za 2022 rok.

- „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie” – to powiedzenie to nasze motto, które staramy się – jako Zarząd Powiatu – wprowadzać w życie od pierwszej minuty po objęciu swoich funkcji. Po ponad czterech latach pełnienia stanowisk, kolejny już raz jednomyślnie otrzymujemy absolutorium. To pokazuje, że zasada, którą kierujemy się, sprawdza się. Jednogłośne absolutorium – i to kolejny już raz – to oczywiście powód do dużego zadowolenia. Ale to, co przede wszystkim napawa nas radością, to fakt, że mimo różnego spojrzenia na część spraw, wspólnie z radnymi harmonijnie udaje się nam realizować tak wiele inwestycji ważnych dla naszych mieszkańców – komentowała głosowanie wicestarosta Beata Smolec.

Zanim Rada Powiatu przegłosowała absolutorium dla zarządu, zdecydowaną większością głosów postanowiła o udzieleniu mu wotum zaufania.

Przed głosowaniem nad samym absolutorium radni zapoznali się m.in. z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w sprawie realizacji budżetu za 2022 rok a następnie jednogłośnie przyjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonaniu budżetu powiatu za ubiegły rok.


źródlo: Starostwo Powiatowe w Wadowicach
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy