reklama

Wójt z koronawirusem, problemy też w Andrychowie

Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 19.03.2021 12:45,
Covid-19 wyłączył niektórych samorządowców z pracy.
Wójt z koronawirusem, problemy też w Andrychowie
Z pracy w urzędzie wyłączony jest na razie wójt gminy Tomice Witold Grabowski, który poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

- Niestety dołączyłem dzisiaj do grona osób z pozytywnym wynikiem SARS-CoV-2. Proszę dbajcie o siebie i swoich bliskich. Stosujcie się do zaleceń #mz_gov_pl Nie lekceważcie objawów, badajcie się!!! Wymaz nie boli – poinformował wójt.

Problemy też w Andrychowie. Tutaj nie wiadomo, czy w kwietniu odbędzie się sesja Rady Miejskiej, ponieważ - jak się dowiadujemy - koronawirusa ma kilku radnych. Pozytywny wynik testu otrzymała w tym tygodniu również Beata Smolec, wicestarosta powiatu wadowickiego.

Zgodnie z przepisami, osoba u której stwierdzono koronawirusa, musi przebywać w izolacji przez 10 dni.

Z kolei osoba zdrowa, która miała kontakt z osobą zakażoną, może zostać skierowana przez sanepid na kwarantannę, która trwa również 10 dni.

Za niepostrzeganie zasad izolacji/kwarantanny grożą surowe kary finansowe. Osoby przebywające w izolacji domowej lub na kwarantannie w każdej chwili mogą zostać sprawdzone przez policję, czy przybywają w miejscu wskazanym jako miejsce odbywania izolacji/kwarantanny.

Według danych z piątku (19.03) w powiecie wadowickim kwarantanna objętych jest aż 2-40 osób. Minionej doby stwierdzono tutaj 116 nowych przypadków covid-19

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 20.03.2021 13:18

brawo pisowskie ścierwo - macie pińcet plus

Burakz wiejskiej , 19.03.2021 19:42

to już jest agonia ściemopandemii

FeelFree, 19.03.2021 17:15

Skoro sesja zdalna z powodu epidemii była dla Pana Babskiego w ubiegłym roku świetną okazją, którą bezwzględnie wykorzystał aby nie dopuścić obywateli i radnych do głosu i przy okazji poddać niezgodną z prawem uchwałę dotyczącą kwestii zatrudnienia/wynagrodzenia między innymi samego siebie i w takich warunkach głosować nad likwidacją Szkoły Podstawowej nr 3... To idąc tokiem takiego rodzaju etyki, moralności, można tym bardziej teraz spokojnie korzystając z zasłony dymnej którejś tam fali epidemii nie zwoływać sesji wcale w momencie, w którym padłoby na niej tak wiele trudnych pytań dotyczących strefy, autobusów, spalarni itd. No taki to rodzaj odwagi jest. I takich samorządowców wybraliśmy sobie w Andrychowie i nic z tym skutecznie nie robimy...

FeelFree, 19.03.2021 17:13

@Zakolog - dokładnie..

Zakolog, 19.03.2021 16:45

@tomekx - gdyby nie było Krzyśka i Wieśka, to zamiast sesji Rady Miasta, odbywałyby się kółka różańcowe w intencji Tomusia nieskazitelnego, każdy radny odmówiłby koronkę, skasował dietę i do domu.

FeelFree, 19.03.2021 16:15

Dla wójta i świty tak, dla obywateli mimo wszystko wręcz przeciwnie.

tomekx, 19.03.2021 15:39

Im mniej Kubienia czy Mikołaja w samorządzie tym lepiej

Zakolog, 19.03.2021 14:03

Droga Redakcjo ! Jakie państwo dostrzegacie przeciwwskazania dla przeprowadzenia sesji RM w Andrychowie? Już od roku te sesje są zdalne i przebiegają wirtualnie. Nie ma żadnego problemu, aby przewodniczący Roman prowadził obrady w piżamie, a radny Kubień nawet bez, bo i tak nie ma relacji wideo. Pozostali radni nie mają nic do powiedzenia, czyli audio też jest niepotrzebne. Gdyby któryś radny nawet wylądował u Basi Bulanowskiej na jej covidowym łóżku, to i tak nie będzie realnie leczony, ponieważ te łóżka są tylko w raportach do NFZ i zrobi sobie live ze szpitala.