reklama

Obywatelska akcja sprzątania. Zebrano górę śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 18.03.2021 16:20,
Nikt nie sprząta, niektórzy mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce.
Obywatelska akcja sprzątania. Zebrano górę śmieci
W ostatnich wiele razy pisaliśmy na mamNewsa.pl o niemal wszędzie walających się śmieciach. Ktoś je tam niestety, bezmyślnie wyrzuca, zamiast przekazać firmie komunalnej.

Niestety, nikt tego póki co nie sprząta. Niektórzy biorą sprawy w swoje ręce. Pan Bartek przez godzinę zbierał śmieci w potoku w Sułkowicach.

- Na bardzo małym obszarze o wielkości kilkuset metrów kwadratowych uzbieraliśmy górę śmieci - informuje nas mieszkaniec. Śmieci było więcej, nie wszystkie zmieściły się na samochodzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 19.03.2021 13:27

@Zakolog 100/100 :)))) W temacie świeczki i ogarka to jestem pewny , że jest na odwrót. Tutaj (MN) stosuje się zasadę diabłu świeczkę , Bogu ogarek.

Zakolog, 19.03.2021 12:28

@Skalpel,@FeelFree, - Nie chcę Wam psuć tego obywatelskiego wątku, ale przypominam, że zgodnie z prawem wszystkie odpady komunalne są własnością gminy na której terenie się znajdują. Zbieranie ich bez zgody władz gminnych, może zostać uznane za kradzież ! A w nadchodzącej przyszłości takie odpady będę surowcem do produkcji wodoru, a nielegalne pozyskiwanie surowców jest przestępstwem.

FeelFree, 19.03.2021 10:49

@Skalpel. Tak, ciekawy pomysł. Trochę jak w regulaminie ogródków działkowych. Albo sprzątasz, czy kosisz określony teren, albo nie ale wtedy wnosi się adekwatną opłatę. Uczciwe i sprawiedliwe i daje możliwość wyboru, bo ktoś ma wolny czas, a ktoś pieniądze. Ale w wypadku śmieci to raczej to widzę inaczej. Jeśli sprzątamy śmieci w publicznym miejscu to oczywiście godne pochwały i naśladowania, bo gdybyśmy wszyscy tak się zachowywali to przyjemniej by się nam żyło i uczymy innych porządku, w tym swoich dzieci. Ale może warto pamiętać, że z podatków utrzymujemy różne służby i struktury, a potem nie dbamy o to, aby się one z tych obowiązków wywiązały. Z tymi śmieciami to trochę jak z ZUS-em, płacimy składkę zdrowotną z tylu miejsc pracy, w których jesteśmy zatrudnieni, a potem i tak korzystamy z porad komercyjnych, bo na te ze składek nie doczekalibyśmy. Albo płacimy podatek do gminy, co roku doręczany przez gońca urzędu miasta (wtedy urząd wie pod jakim adresem mieszkamy), a dziury w gminnej drodze zasypujemy własnym żwirem; rów przydrożnym przed majowymi ulewami udrażniamy sami... czy to właściwa postawa, czy przyzwalająca władzom samorządowym na bezczynność i brak szacunku do obywateli ??? Bo nawet po artykule w mamNewsa dziury jak były, tak zostały i nikt z UM nie zna adresu tam mieszkających.

Skalpel, 19.03.2021 09:33

Wszyscy mieszkańcy biorący udział w takich akcjach powinni być zwolnieni z opłaty za śmieci np. na 3 miesiące.

Thoor, 19.03.2021 08:19

Super, w zeszłym roku o tej porze to samo mnie naszło. Dajcie jakiś ślad na FB, chętnie dołączę.

Mieszkaniec2, 19.03.2021 00:16

Brawo super inicjatywa Choć straszne jest to jak ludzie śmiecą...

FeelFree, 18.03.2021 18:58

czy to wszystko to na pewno się dzieje w tej samej gminie, w której wójt Żak buduje pierwszą we wszechświecie przecudnej urody pachnącą tylko lawendą zgazownię ? dziwny jest ten świat...

oshin22, 18.03.2021 18:10

A ZGK sie cieszy...