reklama

Gmina Kęty chce pozyskać 60 mln zł w ramach transformacji regionu i odejścia od węgla

Gospodarka, Wiadomości, 19.03.2021 10:27, PG
W projekcie biorą udział gminy powiatu oświęcimskiego oraz gmina Andrychów.
Gmina Kęty chce pozyskać 60 mln zł w ramach transformacji regionu i odejścia od węgla

Jak już pisaliśmy, w ciągu ostatnich trzech miesięcy włodarze dziesięciu gmin z naszego regionu spotykali się i tworzyli założenia jakimi będą się kierować przy aplikowaniu o środki z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Odejście od węgla w gospodarce nastąpi do 2050 roku. Małopolska Zachodnia z tego powodu może liczyć na liczne dofinansowania. Wartość projektów, które przygotowały samorządy sięga 445 mln zł, z czego 60 mln zł miałoby trafić do gminy Kęty.

W tych rozmowach brali także udział przedstawiciele gminy Kęty. Zadania, które miałyby zostać wykonane w gminie Kęty to: wymiana źródeł ogrzewania, inwestycje w pompy ciepła, budowa farmy fotowoltaicznej, montaż ogniw fotowoltaicznych, budowa przedszkola w Kętach, stworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości w centrum Kęt i zakup autobusów przez podmiot odpowiedzialny za organizację publicznego transportu zbiorowego na terenie gmin Kęty, Osiek i Andrychów - tj. Komunikacja Beskidzka Sp. z o.o., której gmina Kęty jest udziałowcem.


W projekcie biorą udział gminy powiatu oświęcimskiego oraz gmina Andrychów, która chce starać się o 40 mln zł dotacji:

foto: UG Kęty

Szykuje się dekarbonizacja polskiej gospodarki, w której chcą brać udział gminy z z naszego regionu.

Опубликовано MamNewsa.pl Четверг, 18 марта 2021 г.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy