reklama
reklama

W niedzielę w Roczynach i Zagórniku wybory

Polityka, Wiadomości, 05.08.2023 12:45,
Lokale wyborcze w Roczynach i Zagórniku będą czynne w godzinach 8.00 - 16.00.
W niedzielę w Roczynach i Zagórniku wybory
W niedzielę 6 sierpnia w sołectwach gminy Andrychów miały się odbyć wybory sołtysów i Rad Sołeckich, ale odbędą się tylko w miejscowościach.

Do urn pójdą tylko mieszkańcy Zagórnika i Roczyn.

W Zagórniku o stanowisko sołtysa rywalizować będą dwie osoby – dotychczasowy gospodarz wsi, 49-letni Tomasz Fijołek oraz 56-letnia Bożena Drabczyk. Kandydatów na członków rady sołeckiej jest w Zagórniku dziewięcioro.

W sołectwie Roczyny obecny sołtys, 79-letni Władysław Żydek również będzie miał w wyborach konkurencję płci przeciwnej. To 43-letnia Izabella Górka-Kociuba. Członków rady sołeckiej mieszkańcy wybiorą spośród dwunastki kandydatów.

Lokale wyborcze w Roczynach i Zagórniku będą czynne w godzinach 8.00 - 16.00.

W pozostałych sołectwach wybory nie są konieczne ponieważ na sołtysa i do Rady Sołeckiej zgłoszono tylu kandydatów, ale jest miejsc do obsadzenia.

W tych sołectwach sołtysi pozostają więc bez zmian:

Brzezinka - Stanisław Prus
Inwałd - Grażyna Stuglik – Nizio
Rzyki - Zofia Moskwik
Sułkowice-Bolęcina - Aleksander Oboza
Sułkowice Łęg - Józefa Kapela
Targanice - Adam Kowalczyk


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy