reklama
reklama

W Kętach szykują się na wyborczą dogrywkę

Polityka, Wiadomości, 10.04.2024 07:30, GM
Obaj panowie po raz pierwszy kandydują na stanowisko burmistrza.
W Kętach szykują się na wyborczą dogrywkę
W pierwszej turze wyborów w Kętach o stanowisko burmistrza rywalizowało aż sześciu kandydatów, a w wyborczą niedzielę wyłonionych zostało dwóch finalistów: Marcina Śliwę oraz Dariusza Gawędę – obaj to debiutanci w wyborach na stanowisko burmistrza.


Marcin Śliwa przez 9 lat był zastępcą burmistrza gminy Kęty, a kiedy kilka miesięcy temu burmistrz Krzysztof Klęczar został wojewodą małopolskim, Marcin Śliwa decyzją premiera objął obowiązki burmistrza. W wyborach kandyduje z komitetu „Porozumienie Ponad Podziałami”, czyli tego samego, który reprezentował poprzedni burmistrz Kęt.

Dariusz Gawęda kandyduje z listy PiS, jest radnym Rady Powiatu Oświęcimskiego kończącej się kadencji, pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie jak zastępca dyrektora jednego z departamentów.

Wyniki głosowania na burmistrza (7 kwietnia):

Marcin Śliwa 5739 gł. (44,61%) - druga tura
Dariusz Gawęda 3320 gł (25,81%) - druga tura
Iwona Piwowarska - Zaręba 1732 gł. (13,46%)
Eugeniusz Zawadzki 822 gł. (6,39%)
Przemysław Paw 697 gł. (5,42%)
Aleksander Larysz 554 gł. (4,31%)

Do nowej Rady Miejskiej w Kętach "Porozumienie Ponad Podziałami” wprowadziło 10 radnych, PiS – 9, a KWW KOS 2018 – 2.

Kandydaci szykują się na drugą turę wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia.

- Jako debiutant w wyborach, stojący do tej pory w cieniu lidera osiągnąłem wynik dla mnie osobiście niesamowity! Jako bezpartyjny kandydat przeszedłem do II tury wyborów. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. To także dowód na to, że wyborach samorządowych ważna jednak jest wiedza merytoryczna a nie polityczne "lanie wody" i wmawianie mieszkańcom, że czarne jest białe a białe jest czarne – komentował wynik pierwszej tury Marcin Śliwa.

Dariusz Gawęda: - Dziękuję za głosy, które oddaliście Państwo na mnie jako kandydata na stanowisko burmistrza! To dla mnie wyraz zaufania i wielka motywacja do dalszej, ciężkiej pracy. Gratuluję kandydatom do rady gminy, którzy uzyskali mandat na nową kadencje i życzę wytrwałości w realizacji założonych celów. Wszystkim, którym nie udało się osiągnąć wyborczego sukcesu życzę powodzenia w działaniach społecznych i nie poddawania się II tura wyborów odbędzie się za 2 tygodnie, na pewno wiele się jeszcze wydarzy! Pracuję dalej i pozostaje do Państwa dyspozycji, wspólnie możemy osiągnąć sukces!
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 17.04.2024 13:30

Chciałbym bardzo aby Pan Marcin Śliwa był burmistrzem Andrychowa. To po prostu dobry i pracowity człowiek. Nie doceniacie tego, kogo macie w Kętach. Obyście dobrze wybrali. Pozdrawiam kochane Kęty. P.S. Jeśli chcecie w Kętach naszą ekipę to proszę bardzo, mogę nawet bezpłatnie podwieźć; przy czym w pakiecie z Tomaszem Żakiem spod Krakowa, jest Mirosław Wasztyl z Oświęcimia i Marek Karaś z Sanoka, ten od spalarni śmieci i całe ich lobby. Tak, że dobrze się zastanówcie szanowni Mieszkańcy Kęt...

maro11_12, 17.04.2024 12:47

Suchy ty chyba w Wadowicach ani andrychowie nie byłeś i nie wiesz o czym mówisz. Andrychow się rozwija ciekawe w którą stronę. Gdyby nie prywatnie inwestorzy i prywatne firmy to nawet gołębie by tam nie latały bo gmina nic nie robi. W Kętach wiele więcej jest robione jeśli chodzi o pieniądze gminne. Tu ludzie nawet nie chodzi o układy tylko jak można głosować na kogos kto nawet na swoim podwórku nic nie robi a nawet nie stara się pomóc głosując w karygodny sposób dla swojej wsi z której się wywodzi. Przecież te witkowice to zaścianek gminny kiepska infrastruktura, szkoła wołająca o pomstę do niebo wyglądem i poziomem i wiele innych. Ale przyszłym Panu burmistrzowi hołdy oddają nawet rower w loteri fantowej wygrał który jak mówili sam sfinansował mistrzostwo.

AntyPis, 11.04.2024 12:49

Obawiam się, że jeśli wygra kandydat PiSu to będziemy w Kętach mieli na stanowiskach urzędniczych samych kolegów, ciotków i pociotków z Panem radnym powiatowym J.J. na czele. Będzie teraz szukał ciepłej posady w kęckim urzędzie... Jeśli mieszkańcy chcą zmian, to na pewno je zobaczą, w pierwszej kolejności na stanowiskach, a w całej Gminie obawiam się, że niestety będą to zmiany na gorsze. Jak Pani poniżej wspomniała. Kiedyś była wymiana Olejarza na Bąka, który później porządził tylko jedną kadencję - nie trzeba przypominać, że ta ekipa była pod sztandarem PiS. Jeśli mieszkańcy chcą powtórki, to ich wybór.

Maria_Kęty82, 11.04.2024 12:28

Polecam lekturę oświadczenia majątkowego Pana Jarosława, ciekawe na ile wydoi naszą Gminę.

Maria_Kęty82, 11.04.2024 12:27

Panie Jacku wystraczy raz napisać. Ja bym nie chciała powtórki z rządów Bąka i całej ekipy wraz z Jurzakiem na czele w urzędzie. To się właśnie zapewne szykuje jeśli wygra Pan Gawęda. Jarosław wiceburmistrzem, itp.? Wtedy Pan będzie zadowolony?

suchy, 10.04.2024 10:54

Mam nadzieję, że Pani Iwona nie "sprzeda" się Śliwie. Obiecywała w kampanii zmianę, mam nadzieję, że nie zawiedzie swoich wyborców. Nadal jest realna szansa na uwalenie obecnego, fatalnego układu w Kętach, który doprowadził do totalnej stagnacji. Gminy jak Andrychów, Wadowice czy nawet Wieprz ładnie się w ostatnich latach rozwijały a Kęty nic. Przepraszam, jeśli chodzi o zadłużenie, to oczywiście tu Kęty przodują. Trzeba się spiąć i głosować.

suchy, 10.04.2024 10:32

Mam nadzieję, że Pani Iwona nie "sprzeda" się Śliwie. Obiecywała w kampanii zmianę, mam nadzieję, że nie zawiedzie swoich wyborców. Nadal jest realna szansa na uwalenie obecnego, fatalnego układu w Kętach, który doprowadził do totalnej stagnacji. Gminy jak Andrychów, Wadowice czy nawet Wieprz ładnie się w ostatnich latach rozwijały a Kęty nic. Przepraszam, jeśli chodzi o zadłużenie, to oczywiście tu Kęty przodują. Trzeba się spiąć i głosować.