reklama
reklama

Urzędy w czasie pandemii. Mieszkańcy skarżą się na słabą organizację

Polityka, Wiadomości, 08.04.2021 15:35, PG
Urząd gminy w Kętach przyjmuje mieszkańców tylko w sprawach pilnych, ale i tak są problemy.
Urzędy w czasie pandemii. Mieszkańcy skarżą się na słabą organizację

Podczas pandemii kęcki magistrat nie został całkowicie zamknięty dla bezpośredniej obsługi mieszkańców, ale na przyjęcie można liczyć (wejście od ulicy Św. Jana Kantego) wyłącznie w sprawach pilnych i uzasadnionych w zakresie: spraw dotyczących USC, ewidencji ludności i dowodów osobistych, płatności w kasie urzędu.

- W trakcie wizyty w Urzędzie klienci są zobowiązani do przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zgodnie z obowiązującymi przepisami, do dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Urzędu, bezdotykowego zmierzenia temperatury ciała przez pracownika oraz zachowania odległości co najmniej 1,5 m od innych osób.- informuje urząd.

Jeden z mieszkańców, pan Tomasz, zwraca uwagę na to że petenci są przyjmowani wszyscy razem w jednym małym pomieszczeniu w urzędzie, gdzie zmuszeni są do załatwiania spraw i podawania osobistych danych przy świadkach. Niestety, nie jest to dobrze zorganizowane.

Dzień dobry, chciałbym napisać parę słów odnośnie aktualnej pracy ratusza w Kętach. Po wejściu do budynku w pomieszczeniu 4x4m jest zbierana kolejka do wszystkich wydziałów. Był moment w którym w tym pomieszczeniu znajdowało się 9 osób, nie mówiąc już o osobach czekających na zewnątrz w kolejce. Sprawy związane z działalnością gospodarczą czy odpadami komunalnymi są załatwiane w tej poczekalni przy stoliku przy wszystkich uczestnikach. Panie nie przyjmują ludzi w swoich biurach tylko zachodzą do tej małej poczekalni. Co się z tym wiąże? Przy wszystkich oczekujących musiałem podać swoje dane osobiste, PESEL, numer dowodu, telefon, nie wspominając już że wszyscy byli skazani na wysłuchiwanie mojej sprawy z Panią urzędnik. Coś się musi z tym zmienić, bo takie działania prowadzą do tego, że wszyscy chętni skorzystać z usług urzędu są przetrzymywani w pomieszczeniu 4x4m podczas gdy urząd liczy dobrze ponad 1000m2. Nie służy to ani bezpieczeństwu ani interesom podatników, a dla nich właśnie są urzędy. - pisze do nas pan Tomasz.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy