reklama

Tomasz Żak chce po raz kolejny walczyć o stanowisko burmistrza Andrychowa

Polityka, Wiadomości, 20.10.2021 17:15, red
Do wyborów daleko, ale pierwsze deklaracje już padają.
Tomasz Żak chce po raz kolejny walczyć o stanowisko burmistrza Andrychowa

Trwająca od jesieni 2018 roku kadencja władz samorządowych jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy trwa aż 5 lat – do jesieni 2023 roku (wcześniej kadencje były czteroletnie). Wyjątkowa także pod tym względem, że po raz pierwszy wprowadzono ograniczenie liczby kadencji i wójtów. Burmistrzem czy wójtem można być tylko przez dwie kadencje. Przepis obowiązuje od 2018 roku, więc jeśli jakiś burmistrz był nim już wcześniej limit dwóch kadencji liczy mu się od 2018 roku.

Do wyborów jeszcze daleko, ale już padają pierwsze deklaracje. Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak zadeklarował, że chciałby być burmistrzem jeszcze jedną kadencję.

- Ja jeszcze mogę być kolejną kadencję i jeśli będzie wola wszystkich stron :) to będę startował – odpowiedział na pytanie jednej z mieszkanek podczas internetowej dyskusji.

Tomasz Żak burmistrzem Andrychowa jest od 2010 roku. W poprzednich wyborach dwukrotnie wygrywał wybory w drugiej turze z Janem Pietrasem (2010, 2014) i raz z Krzysztofem Kubieniem (2018).

Kto jeszcze mógłby powalczyć o stanowisko burmistrza w wyborach w 2023 roku? Giełdy nazwisk jeszcze nie ma. Póki co w szeregach opozycji z PiS najaktywniejsi pozostają radni Krzysztof Kubień i Alicja Studniarz. To oczywiście nie przesądza, że innych kandydatów nie będzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 25.10.2021 16:58

Jak nie będzie ronda to zapomnij o moim głosie żaczku

Archanioł Michał, 21.10.2021 17:03

Nie wiem skąd mi zie wzięła ta pieśń "Długośmy na ten dzień czekali Z nadzieją niecierpliwą w duszy Kiedy bez słów Towarzysz Stalin Na mapie fajką strzałki ruszy. Krzyk jeden pomknął wzdłuż granicy I zanim zmilkł zagrzmiały działa To w bój z szybkością nawałnicy Armia Czerwona wyruszała." Jacek Kaczmarski "Ballada Wrześniowa"

oshin22, 21.10.2021 05:20

A może po prostu spróbujmy znaleźć odpowiedzialną osobę, która nie przeklina i nie chowa się za przyszywanym uśmiechem, która wywali pana B i i pana Sz rozprawi się z niegospodarnością i niekompetencją w AEC i ZGK przestanie się spierać o baseny tylko zacznie zarabiać pieniądze, która nie wymyśli "obwodnicy" ze "środka do środka" miasta, nie pozwoli otworzyć galerii bez ronda, która zadba o A-w jak o swoje i zabierze się solidnie do pracy ... Tylko .... czy znajdziemy???

tomekx, 20.10.2021 19:19

Kubień niech się już lepiej nie kompromitują ze Studniarzową