reklama
reklama

Skarga na konto burmistrza na facebooku

Polityka, Wiadomości, 23.10.2020 20:00, PG
Podczas piątkowej (23.10.) sesji Rady Gminy Kęty kolejny raz poruszono sprawę prowadzonego przez burmistrza konta na facebooku.
Skarga na konto burmistrza na facebooku

Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar znany jest ze swojej działalności w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na facebooku ma prawie 5 tys. znajomych. Publikuje tam różne zdjęcia, m.in. ze swojego życia prywatnego, pokazuje jak prowadzi gospodarstwo.

Już w lipcu tego roku, niektórzy radni zarzucali burmistrzowi, że kompromituje gminę swoją działalnością na facebooku. Teraz jedna z mieszkanek postanowiła złożyć skargę na burmistrza Kęt, którą jednak radni w głosowaniu podczas piątkowej (23.10.) sesji Rady Gminy 11 głosami „za” odrzucili. Mieszkanka zarzuca burmistrzowi niewłaściwe reprezentowanie urzędu, poprzez jego wpisy na facebooku.

Kobieta przywołała szereg argumentów, m.in. to, że konto „krzysiek klęczar” nie można uznać za prywatne, skoro portal opłacany z budżetu gminy (InfoKęty) powołuje się i przywołuje wpisy burmistrza w kwestii poinformowania mieszkańców o sytuacji związanej ze stanem epidemiologicznym.

Skarżąca przytoczyła też wpis burmistrza, w którym to została udostępniona oficjalna korespondencja gminy. Na podstawie tego wpisu autorka skargi przypisała burmistrzowi, że jego celem jest wyśmianie i ośmieszenie mieszkańców, a także przyzwolenie do komentowania, ponieważ jest to wpis publiczny.

Kolejny przywołany wpis skarżąca nazwała: „o kulcie pewnej części ciała” i pytała czy wypada, aby burmistrz reprezentujący urząd zwracał się do wojewody takimi słowami. Autorka skargi uznała, że wskazana wypowiedź jest nie do zaakceptowania w przyjętych normach współżycia społecznego.


Krzysztof Klęczar oznajmił, że żadne z jego wpisów nie spotkało się dotąd z krytyczną oceną nawet mediów regionalnych, nie mówiąc już o ogólnopolskich, a która to ocena stawiałaby gminę Kęty w negatywnym świetle. - Zdjęcia na portalu nie są publikowane „ot tak sobie”, ale obrazują wystąpienia w konkretnych, istotnych społecznie problemach. Także zamieszczane teksty mają głęboko przemyślany, określony cel. Burmistrz oświadczył, że nie zaniecha tej działalności, ponieważ niesie ona więcej dobra niż zła. Przyznał, że są oczywiście osoby, które potrafią robić to lepiej, ale zapewne za pewien czas także i on udoskonali tę formę kontaktu z obywatelami.

Burmistrz podkreślił, że jego działalność na forum facebooka umożliwia całodobowy kontakt z mieszkańcami i w praktyce wymiana informacji trwa do późnych godzin nocnych.

Podczas sesji radny Jakub Goc zwrócił uwagę burmistrzowi by ten nie blokował osób, które w kulturalny sposób go krytykują.


Zobaczcie naszą sondą na ten temat przeprowadzoną w lipcu na rynku w Kętach:

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy