reklama
reklama

Spór o kompetencje w Wieprzu. Nie wiadomo, kto ma podzielić klasę

Polityka, Wiadomości, 23.10.2020 09:30, PG
Rodzice są coraz bardziej zszokowani i zdezorientowani całą sytuacją.
Spór o kompetencje w Wieprzu. Nie wiadomo, kto ma podzielić klasę

Rodzice uczniów klasy czwartej ZSP nr 1 w Wieprzu wystosowali petycję do wszystkich radnych gminy Wieprz, w której to sprzeciwiają się dalszej kontynuacji nauki ich dzieci w 32-osobowej klasie i proszą o pomoc w tej sprawie.

Wcześniej radny Bogdan Gawenda przygotował projekt uchwały zmieniający uchwałę z 2002 roku w sprawie nadania Statutu Zespołom Szkół Samorządowych w gminie Wieprz, w której to umieszczone miałoby być zdanie: oddział zostaje podzielony na 2 oddziały jeżeli liczy 26 uczniów i więcej. Jednak wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek stwierdziła, że Rada Gminy nie ma takiej kompetencji, a projekt uchwały powinna przygotować Rada Pedagogiczna.

Z kolei w statucie szkoły znajduje się zupełnie odwrotny zapis mówiący o tym, że: "Zasady tworzenia oddziałów klas IV – VIII określa organ prowadzący".

Czyja jest to zatem kompetencja?

Rodzice są coraz bardziej zszokowani i zdezorientowani całą sytuacją. Poparcie Małopolskiej Kurator Oświaty - jak widać - póki co, nie dało żadnych rezultatów. Wobec wójt wszczęto postępowanie administracyjne.

Co będzie dalej? Czy projekt uchwały przygotowany przez radnego zostanie poddany pod głosowanie?

To się okaże.

Poniżej petycja rodziców do każdego z radnych.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jacek., 23.10.2020 17:37

Może trzeba do podziału tych klas użyć taczek, skoro nie ma komu. Może trzeba zatrudnić dodatkowych urzędników w Gminie? Dziwnie się dzieje w Gminie jeśli chodzi o oświatę.