reklama
reklama

Sąd po stronie mieszkańców Rzyk. Co teraz z nadajnikiem?

Polityka, Wiadomości, 23.05.2021 12:45, PG
Powraca sprawa nadajnika sieci Play wybudowanego w Rzykach, mimo sprzeciwu mieszkańców.
Sąd po stronie mieszkańców Rzyk. Co teraz z nadajnikiem?

W zeszłym roku na os. Polaki i os. Kierczaki w Rzykach wybudowany i uruchomiony został nadajnik sieci Play. Jest to 50-metrowa stacja bazowa telefonii komórkowej wraz z instalacją elektroenergetyczną. Wybudowano go mimo ostrego sprzeciwu okolicznych mieszkańców, którzy w tej sprawie interweniowali u starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa, który wznowił postępowanie w sprawie uzyskania pozwolenia na budowę wydane jeszcze za poprzedniego starosty Bartosza Kalińskiego.

Jednak i tak to nic nie dało, bo ostatecznie starosta odmówił uchylenia decyzji zatwierdzającej projekt i udzielającej pozwolenia spółce P4 na budowę stacji bazowej. Nie nastąpiło przerwanie prac budowlanych. Nadajnik uruchomiono.

Sprawa trafiła do wojewody małopolskiego, który też odmówił uchylenia decyzji starosty a potem do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który jednak stanął po stronie mieszkańców i uchylił zaskarżoną decyzję wojewody oraz starosty.

Ciąg dalszy nastąpi…

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 24.05.2021 23:16

Powtórzę się ,ale słaby sygnał telefonii komórkowej to większe zagrożenie dla zdrowia niż nadajnik.Telefon uporczywie szukający stacji bazowej to dopiero niebezpieczeństwo.

bullcock, 24.05.2021 08:53

Mieszkańcy Rzyk i okolicy potrzebują dobrego zasięgu. Niech się Rzyczanie - wywrotowcy uspokoją. Byle robić pod górkę wszystkim dookoła...

FeelFree, 23.05.2021 13:06

https://stopspalarni.com/

FeelFree, 23.05.2021 13:05

https://gazetakrakowska.pl/mury-i-drogi-sie-rozpadaja-czy-andrychow-buduje-na-osuwisku-sprawa-zajmie-sie-sad-prokurator-i-cba-zdjecia-wideo/ar/c1-15623396

FeelFree, 23.05.2021 12:59

Pomijając po której stronie jest racja tym razem, bo rozstrzygnięcie ostateczne nadal nie jest przesądzone to gratuluję Mieszkańcom Rzyk, którzy zrobili to co zrobić należy z każdą decyzją władz, która narusza interesy obywateli (w ich odczuciu) i łamie prawo. Życzę Andrychowianom, żeby wzięli przykład z tych świadomych swoich praw Obywateli i przestali być bierni gdy władza działa na ich szkodę. A przypominam, że już za bardzo, bardzo niedługo Rada Miejska przyjmie nowy projekt zawierający lokalizację SPALARNI w granicach miasta Andrychów... więc będzie świetna okazja.