reklama

Czy rozpoczął się remont najbardziej dziurawej drogi gminnej w mieście?

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2021 16:35, PG
Mamy informację w tej sprawie.
Czy rozpoczął się remont najbardziej dziurawej drogi gminnej w mieście?

Ulica Strefowa w Andrychowie, obok ul. Wiejskiej w Inwałdzie i ul. Turystycznej w Sułkowicach, to najgorsza z dróg gminnych. Prowadzi ona do działek rekreacyjnych oraz różnych przedsiębiorstw, np. Wosany.

Od lat mieszkańcy apelują o jej remont. W zeszłym roku burmistrz Andrychowa zwrócił się do starosty wadowickiego z wnioskiem o pozwolenie na rozbudowę ul. Strefowej na odcinku od potoku Bobrek do ul. Batorego.

Zaplanowano tam rozbudowę jezdni, budowę pobocza, chodnika a nawet dwukierunkowej ścieżki rowerowej i pasa zieleni pomiędzy chodnikiem a ścieżką rowerową. Ma być też wykonany przepust drogowy na potoku Bobrek.

Jednak póki co, funduszy na tę inwestycję nie ma.

W ostatnich dniach na tej drodze pojawili się drogowcy. Mieszkańcy zastanawiają się czy to obiecany remont. Niestety, jak się dowiadujemy w urzędzie to nie remont – uzupełniane są tylko ubytki żeby droga była przejezdna.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 22.05.2021 23:29

https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EFB6773997

FeelFree, 22.05.2021 23:26

@Skalpel - niestety racja, jeśli ktoś decyduje się na taki ruch to póki zarządza obecny skład to należy od razu nastawić się na przejście całej ścieżki przewidzianej prawem, czyli od pisma do gminy, aż do etapu finalnego czyli Sądu Administracyjnego. To jest chore, na ale takich zarządzających sobie wybrali Andrychowianie. Przy czym należy zaznaczyć, że wyrok Sądu Administracyjnego niekoniecznie zostanie wykonany przez burmistrza. Link w kolejnym wpisie... Pozdrawiam.

Skalpel, 22.05.2021 07:10

FeelFree niestety konsultacje społeczne w tej gminie są fikcją. Jeśli nawet poświęci się swój czas i napisze się wniosek,podanie,uwagę do projektu to kochani urzędnicy wezmą cię na tzw przeczekanie(pomimo ustawowych terminów na odpowiedź) i po przegłosowaniu projektu przez bezradnych(żeby nie napisać służących) dostaniesz odpowiedź, że uchwała jest już przegłosowana i bezczelnie prześlą Ci treść uchwały. Tak to wygląda z Mojego punktu widzenia.

FeelFree, 22.05.2021 00:46

@Skalpel - "ustalenie warunków w zakresie gospodarowania odpadami w granicach terenów: infrastruktury technicznej „IT” oraz przemysłowo-usługowych „PU”, wraz ze wskazaniem planowanej lokalizacji zakładu termicznej utylizacji odpadów komunalnych" - rok temu w lipcu radni przegłosowali projekt zmiany, część z nich nie wiedziała nad czym głosowali, okazało się to dopiero na ostatniej sesji RM. Za parę dni lub tygodni zmiana projektu zostanie przyjęta uchwałą. Czy ktoś szukał w tym zakresie do tej pory "zgody społecznej" ? Przeczytamy też przy tej okazji, jak rozpatrzono uwagi wniesione do projektu... No może się wtedy Andrychowianie obudzą. Ja piszę posty tylko do końca czerwca; wtedy się zacznę leczyć z szkodzenia gminie; beskidmaly szykuje już szampana.

FeelFree, 22.05.2021 00:40

https://wadowiceonline.pl/biznes/18376-bedzie-debata-publiczna-andrychow-zmienia-studium-zagospodarowania

Skalpel, 21.05.2021 23:13

Budowa instalacji bez zgody społecznej wydaje się wątpliwa. Chociaż w mieście utkanym z atrakcji wszystko jest możliwe:)

FeelFree, 21.05.2021 19:32

https://youtu.be/5Sm-ek1FIjk

beskidmaly, 21.05.2021 19:01

Słuchaj mędrco - jezeli w Gminie Andrychow produkuje sie ok 13.000 ton odpadow rocznie a zaklad mineralizacji odpadow bedzie przetwarzał max. 25.000 ton rocznie odpadow to dziennie ile samochow odpadow zostanie przyjetych z poza gminy. Nie wiesz to ja ci powiem ze mnie j niz 10. Wiec nie pieprz głupot nieuku.Nauka to potęgi klucz!

FeelFree, 21.05.2021 16:57

https://stopspalarni.com/

FeelFree, 21.05.2021 16:57

Tam trzeba będzie na spokojnie za 2-3 lata wykonać porządną, wzmacnianą drogę, przecież tamtędy będą jeździły CIĘŻARÓWKI DO SPALARNI. Kto wie ile waży ciężarówka ze śmieciami do spalarni i ile takich potrzeba na dobę aby nakarmić do syta piec?