reklama
reklama

Rozmowa z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem

Polityka, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 23.02.2019 13:00, PG
Pytamy o kilka gorących tematów.
Rozmowa z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem
Co jeśli radni nie zatwierdzą proponowanej przez Tomasza Żaka stawki 16,5 zł za śmieci od osoby miesięcznie? Czy w Targanicach mieszkańcy górskich przysiółków w końcu będą mieli wodę? Kiedy otwarcie nowego basenu w Andrychowie? Czy w Andrychowie powstanie Dom Seniora i dlaczego do tej pory taka placówka nie została wybudowana? Czy jesienią T. Żak będzie kandydował w wyborach parlamentarnych?

Te i wiele innych spraw w rozmowie z T. Żakiem.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gtx, 24.02.2019 23:21

@gregory, dobry plan Ci się niestety rysuje, tyle, że demokratyczna większość tego planu na czas, czyli przed wyborami nie ogarnęła i będziemy się tak bujać w gminie przez lata z konsekwencjami zmagań burmistrza z opozycyjną większością w radzie miejskiej

gregory, 24.02.2019 19:54

póki co to burmistrz przyjmuje urzędników i to takich jacy zarabiają ogromne pieniądze - patrz wiceburmistrz. ale co tam - podatnicy zapłacą. Burmistrz chce też podobno nową instytucję powołać gdzie tzw. odpowiedni fachowcy zostaną zatrudnieni - ale co tam - podatnicy zapłacą. Byle było na basen, ludzi w urzędzie i wokół urzędu, propagandę i wyjazdy zagraniczne. Plus "kupić" radnych. Taki plan mi sie rysuje jak słucham i czytam co poniektórych.

tomcomp, 24.02.2019 16:54

Jak radni przegłosują podwyżkę za wywóź śmieci do 16,5 zł od osoby miesięcznie to będzie to skandal. Wtedy 3-osobowa rodzina płaciłaby za głupie śmieci tyle samo co za internet lub telewizję! Niech Pan Burmistrz szuka pieniędzy u siebie w magistracie, a nie w portfelach biednych mieszkańców Andrychowa gdzie zarabia się najniższą krajową. Zwolnić niepotrzebnych urzędników w magistracie i innych spółkach to pieniądze się znajdą.

gtx, 24.02.2019 16:44

@sportowiec, TAK BASEN RZĄDZI ;-) to najważniejsze budowla w mieście do 20 tysięcy mieszkańców i muszą być dwa, kryty i otwarty, proponuję jeszcze lodowisko kryte, najbliższe jest aż w Oświęcimiu, IGRZYSKA to podstawa ;-) ale proszę bez epitetów sportowiec :x

sportowiec, 24.02.2019 15:09

@gtx, Ty jednak jesteś debilem ... Basen kryty to podstawa ! Nie rozumiesz jaka funkcje spełnia basen, to nie tylko dzieci pływanie rehabilitacja, to młodzież która zamiast iść nad Wieprzówke pójdzie na basen popływać spędzić czas z rówieśnikami... to samo tyczy się starszych osób, to spotkania rozmowy kawały czasem siedzenie jedna nogą w wodzie i rozmowy... Basen to sport rekreacja nauka i mnóstwo ukrytych funkcji społecznych jednoczących ludzi. Pomysł zanim coś napiszesz ,pomyśl to nie boli !!!!!!!!!! Wolę dziurawe drogi i basen! Bo dzieci to przyszłość! a zdrowie jest bezcenne!

gtx, 24.02.2019 13:11

Całe szczęście, że póki co opozycja ma większość w radzie, dzięki temu jest w stanie powstrzymywać niekorzystne rozwiązania proponowane przez burmistrza lub jego radnych z Panem Babskim na czele. Oczywiście z punktu widzenia burmistrza i wielu osób z obozu władzy, najlepiej byłoby mieć radę, która głosowaniami zatwierdza bezkrytycznie każdy pomysł władzy - było nie było, wykonawczej. W interesie Andrychowian leży jednak m.in. pilnowanie inwestycji; każda niesie za sobą konsekwencje dla budżetu gminy, część niesie za sobą stałe konsekwencje finansowe. Gdyby każdy mieszkaniec zdawał sobie sprawę, czego nie będzie w gminie lub będzie to rozwiązane gorzej niż w innych z powodu takich inwestycji jak np. basen kryty, to nawet pewnie głosowaliby inaczej. Nie każdy musi rozumieć i nie każdego musi obchodzić każda decyzja władz miasta. OD TEGO są radni, obywatel nie musi robić tego osobiście, wybiera radnych, którzy reprezentują jego interes. Polityka zastaw się a postaw się - vide przysłowiowy basen - jest krótkowzroczna. No, ale skoro statystyczny obywatel bierze kredyt, bez liczenia się z konsekwencjami i płacze nad swoimi decyzjami dopiero gdy zapuka komornik to nie dziwi wybór na burmistrza osoby, która naobiecywała basenów, nie mówiąc jakie będą konsekwencje finansowe dla wszystkich mieszkańców gminy. Całe szczęście, że andrychowianie wybrali jak wybrali RADNYCH; burmistrz jak pokazują dotychczasowe głosowania lekko mieć nie będzie z procedowaniem swoich uchwał. Radni z PiS i KWW Kobielus mają wielką rolę w historii Andrychowa do odegrania, ważniejszą w tej kadencji niż burmistrz. Mam nadzieję, że wspólnie uchronią gminę przed niekorzystnymi rozwiązaniami forsowanymi przez władzę, która przejmuje się póki co spełnianiem obietnic przedwyborczych, a nie dobrem WSZYSTKICH obywateli. Tym bardziej Pani Dorota Magiera powinna dobrze się zastanowić, na którą stronę chce przechylać szalę w radzie. Będzie bacznie obserwowana przez swoich wyborców - i nie tylko - jak imiennie i za czym głosuje.

Anett, 24.02.2019 13:04

Może z tego samego źródła redakcje czerpią dochody? :) Ale mamnewsa przynamniej pozwala komentować obu stronom. Swoją drogą przy takim poziomie przejęcia mediów przez władzę widać że pan Żak nie jest tak mocny. Tym bardziej szkoda jeśli radni dla wygody czy innych korzyści "pękną" czy "przelecą" jak to określa zakolandia. Ale przynamniej będziemy wiedzieć kim są radni jeśli zgodzą np. na podwyżki cen śmieci do 16.50 zł albo stworzenie nowej instytucji w sytuacji kiedy mówi nam się że na inne rzeczy pieniędzy nie ma.

Turboplazmotron, 24.02.2019 12:35

Mnie osobiście bardziej niż wypowiedzi rozmówców irytuje poziom i obiektywizm tzw dziennikarzy lokalnych mediów MN,NA,RA. Miłej niedzieli.

nick1, 24.02.2019 12:29

dokładnie. W mojej ocenie radni dbają o swoje. Wystarczy znaleźć to na czym zależy tym z opozycji i będzie po opozycji :) że będą się tłumaczyć wyborcom że pękli ale z wielkich powodów to będzie ubaw :) Co to kogo obchodzi co o nich ludzie powiedzą: że dla wycieczek, pracy czy czegoś innego pękli. W ogole nie warto się tym przejmować. Ważne że potem to już normalność czyli Pan Burmistrz ze swoimi współpracownikami będzie decydował o tym jak wszystko ma wyglądać. Maks do wakacji tak będzie wyglądać wspomnicie moje słowa. Jak sobie wybraliście takich liderów opozycji to macie :)) Buhahahahaha

ludwik, 24.02.2019 11:44

"sportowiec" niepotrzebnie się irytuje. Po co? Na razie "przeleciała" do obozu Burmistrza jedna "pszczółka" (mówi że nie ale robi jak trzeba) za chwilę przelecą następne. Trzeba chwilkę czasu a nie irytacji. Potem będzie zabawa jak oni to wytłumaczą wyborcom (już współczujemy :)) ale wróci normalność. I tak. Może Was to boli ale: śmieci będą po ile zaproponuje Burmistrz, gmina będzie wyglądała tak jak proponuje Burmistrz, będą takie nowe instytucje jak chce Burmistrz, zatrudnieni będą tam ludzie nawet jak są rodzinami radnych bo prawo tego nie zabrania a jeśli wygrają konkurs bo są fachowcami to ich prawo i nic wam do tego! Zadłużenie gminy w granicach prawa żeby było na inwestycje. Liczba wiceburmistrzów ile trzeba. Itd Itd. Nie zatrzymacie tego bo po pierwsze takich radnych sobie wybraliście opozycjo :))) Po drugie - po prostu Pan burmistrz jest dobry w tym co robi i wie jak działać! Dobrej niedzieli!!!!!

marcinmad, 24.02.2019 11:28

jak nie będą to jak gada Wojtek: "........zbiera Mnie na wymioty kiedy widzę obu panów!!! I ich radnych.... myślę że za poziom inteligencji poniżej 60 powinien być zaliczany do upośledzenia umysłowego" Swoją drogą dobrze że to napisał bo pokazuje jak w zakolandii traktują radnych. Ciekawe rzeczy piszą ci z zakolandii pod tym artykułem. "Leon" i "sportowiec" to skarby :) Najbardziej podoba mi się jak z dużej litery i z wielkim szacunkiem ludzie którzy potrafią pluzgać po andrychowianach piszą "Burmistrz" :)

marcinmad, 24.02.2019 11:23

jak będą radni klepać co chce Żak (śmieci nawet po 20 złotych), udawać że nie widzą syfu, że autobusy już od stycznia zasuwają po Włókniarzy etc. to będzie spokój, chwalenie że dla dobra gminy jedność a może i okaże się że dziecko to fachowiec to czemu miało by nie pracować w nowej instytucji jaką będą utrzywywać podatnicy?????

Ca-ro, 24.02.2019 09:25

Witam ,co z autobusami ,dlaczego nie kursują przez ul włókniarzy ,brak koszy na śmieci ,na parkingach syf

sportowiec, 24.02.2019 02:54

@ gtx, na szczęście głupców którzy piszą brednie wyssane z palca mam gdzies .... Panowie z opozycji Burmistrza Żaka, jak i koalicja KK i MK jest daremna ,zbiera Mnie na wymioty kiedy widzę obu panów!!! I ich radnych.... myślę że za poziom inteligencji poniżej 60 powinien być zaliczany do upośledzenia umysłowego, natomiast bardzo cenię odwagę osoby które mimo przynależności do innej partii potrafią powiedzieć "to jest dobre a to złe" ,działanie ponad PARTIA na rzecz Gminy Andrychów powinno być priorytetem, A tym momencie mamy partyjniactwo ! Brak szacunku dla wyborców ! Ignorowanie głosu suwerena! Dojna Zmiana pokazała to przy śmieciach, przy szkole nr 3... To smutna sytuacja ! Cynizm i przepraszam "głęboko w dupe " mianie społeczeństwa. Kampania Pana Kubienia to PARTIA , a Kobielusa NIENAWISC + tu i tu oszustwa ... mając choć trochę inteligencji ,obserwójac kampanie i teraźniejsze poczynania "opozycji" śmiać się chce. ... I w 100% utowrdza wybór wyborców, Burmistrz Żak tylko swoją osobowością jest 1000 razy lepszy od Kubienia i Kobielusa, zapewne nie jest ideałem ! Ale działania praca UM dla Gminy zasługuje na wielkie uznanie dla tego ŻAK na TAK ! :)

beskidmaly, 23.02.2019 23:21

Nasz drogi mało co Burmistrz Jasnie nam panujący Pan Kobielus jest jak Chrystus ,tylko ze Chrystus był "nieograniczenie mislosierny , a Pan o maloco Burmistrz KK jest :Nie milosiernie ograniczony haha.

politolog, 23.02.2019 21:58

absolutnie zgadzam się z przedmówcami. Pan Żak ze swoją ekipą nie powinien "spoczywać na laurach". Zadłużenie gminy pownno rosnąć, dwaj wiceburmistrzowie to chyba za mało. Trzeba też jeszcze z 3 instytucji wokół samorządu jak ta jaką proponuje się teraz (tzw. Miejski Ośrodek Strawy i Turystyki władzy - jak śmieją się ludzie:)) oczywiście z godnymi pensjami dla odpowiednich ludzi. Podatnicy utrzymają - czym się przejmować. No i śmieci - ile burmistrz powie tyle ma być choćby i 30 złotych od osoby. A jak coś nie wyjdzie to zwalać winę na opozycję, cyklistów etc. Chyba dobry plan? Jak się czyta i słucha niektórych to wydaje się że realny.

teresa12345, 23.02.2019 21:28

Basen drugi budują,kamery montują a studni nie robią w tych Targanicach?Ciekawe czy po przyjeździe tv się coś zmieni.Moze tak podobni Pan burmistrz ma sekretarkę z Targanic więc może zacznie się coś dziać.

kredytyzaZaka, 23.02.2019 21:22

I o to chodzi. Jeśli Żak kiedyś powie 25 od osoby to ma być za śmieci 25 od osoby! Radni powinni robić za tzw. maszynki do głosowania Żaka" i mieć z tego radość. Wyborcy - najwyżej powiedzą że czują się oszukani ale co tam w porównaniu z tym co można zyskać. Na propagandę stanowczo powinno pójść ze 2 bańki na rok. Leon ma absolutną rację. Takiego kursu trzymać się!

kredytyzaZaka, 23.02.2019 21:17

Leon pisze: "Ceny śmieci będą takie jak chce Pan Burmistrz! Radni już przechodzą na właściwą stronę i to dobrze świadczy o ich inteligencji. Zatrudnienie w instytucjach samorządowych znajdą ludzie dobrzy, fachowcy, jeśli to dzieci radnych to co w tym złego??? To że idą pieniądze na prmocję gminy w mediach i wyjaśnianie ludziom zawiłych spraw - takie czasy źe tak trzeba. Wszystko jest w granicach rozsądku. "

kredytyzaZaka, 23.02.2019 21:16

nikogo nie pomawiam a na szczęście prawnicy są tego samego zdania! Po prostu uważam że skandal jesli "xpek" i "sportowiec" i im podobni tyrają z propagandą i atakowaniem Kobielusa nawet w soboty i niedziele i mają mieć z tego tylko 10 tysięcy na miesiąc. PS. Co do "sportowca" to nazwał człowieka od MK "narkomanem". Ale takie metody są ok, może nawet premia się należała?

kredytyzaZaka, 23.02.2019 21:14

nikogo nie pomawiam a na szczęście parwnicy są tego samego zdnia! Po prostu uważam że skandal jesli "xpek" i "sportowiec" i im podobni tyrają z propagandą i atakowaniem Kobielusa nawet w soboty i niedziele i mają mieć z tego tylko 10 tysięcy na miesiąc.

gtx, 23.02.2019 20:59

@sportowiec, @kredytyzaZaka - Państwo sugerujecie, że posty ktoś pisze na zamówienie władzy, czy to nie jest pomówienie ?!

",,**,,", 23.02.2019 20:53

Dlaczego kobielus nie chcial remontow ulicy Metalowców Wlokniarzy Lenartowicza, dlaczego nie chcial ścieżek rowerowych, dlaczego nie chciał basenu krytego. Dlaczego kobielus głosował przeciwko tym inwestycjom??? Budyn@ odpisz dlaczego kobielus nie podziekowal za glosy w wyborach??? Wkrótce kolejne pytania, dlaczego nic nie robi z chodnikami do przedszkola nr3, dlaczego nic nie robi na rzecz szkoły podstawowej nr 5??? Elewacja sie sypie,ogrodzenie tragiczne,brak parkingu... popatrz jak wyglada czworka Babskiego.

",,**,,", 23.02.2019 20:48

Budyn@ wymien jakie sa dokonania kobielusa w ostatnich 13latach!!!!!!! Czekamy co ten pasozyt zrobil???

leon, 23.02.2019 20:34

generalnie - psy szczekają a karawana Pana Burmistrza jedzie dalej po nowe cele!!!

leon, 23.02.2019 20:33

Ceny śmieci będą takie jak chce Pan Burmistrz! Radni już przechodzą na właściwą stronę i to dobrze świadczy o ich inteligencji. Zatrudnienie w instytucjach samorządowych znajdą ludzie dobrzy, fachowcy, jeśli to dzieci radnych to co w tym złego??? To że idą pieniądze na prmocję gminy w mediach i wyjaśnianie ludziom zawiłych spraw - takie czasy źe tak trzeba. Wszystko jest w granicach rozsądku.

Eco, 23.02.2019 20:29

A pisolandia to co niby taka nieskazitelna jaja sobie robicie

aga33, 23.02.2019 20:08

ja myslę że śmieci po 25 złotych, tzw. "kupienie" radnych, nowe etaty dla tych co wiedzą po której stronie stać i jak największy "dwór" to są priotytety tzw. zakolandii. Plus propaganda na maksa na jaką nie nalezy żałować pieniędzy. Przykre to ale to bardzo przykre.

aga33, 23.02.2019 20:06

gtx - według takiego jednego "bartee" - specjalisty od donosów na andrychowian i tych co odeszli od Pana burmistrza pomówieniem jest już nawet powiedzenie że burmistrz nie dotrzymuje słowa :) Mamy inne standardy w andrychowie ale póki co policja i prokuratura nie ulegają obsesjom :)

gtx, 23.02.2019 19:40

@sportowiec, @kredytyzaZaka - Państwo sugerujecie, że posty ktoś pisze na zamówienie władzy, czy to nie jest pomówienie ?!

sportowiec, 23.02.2019 19:33

@kredytyzaZaka, myślałem że jesteś głupkiem, ale ...dobrze gadasz 20 tyś też Sobie życzę jaki i Tobie może zmadrzejesz I przestaniesz pisać brednie ????????????

kredytyzaZaka, 23.02.2019 19:23

Nie powinien pan spoczywać na laurach. Zadłużenie gminy powinno być ok. 100 mln złotych (nie jakieś 50 baniek jak teraz), śmieci po 25 zł od osoby, wiceburmistrzów tylu ilu radnych czyli 21, powołać jeszcze ze 2,3 instytucja jakie będą utrzymywać podatnicy i w jakich zatrudnie mam nadzieję znajdą ludzie którzy panu pomagali w kampanii. Do dzieła wierzę w Pana!!! ps. jeszcze dodam że odpowiedni ludzie powinni zadbać żeby dochody z hejtu sportowca i xpeka wynosiły 20 tys. miesiecznie a nie jak teraz 10 tys. To skandal - chłopaki od 7. 30 rano czy dni robocze czy weekend uprawiają propagandę i tylko po 10 tysięcy na miesiac z tego mają mieć????

ranyjulek, 23.02.2019 19:13

ale do rzeczy. Ja to widzę tak: śmieci do końca roku po 21 zł od osoby i gadka że jak nie to nie będzie inwestycji. Z drugiej strony jak najwięcej kasy na propagandę, opłacenie zaprzyjaźnionych dziennikarzy, jeszcze ze dwóch wiceburmistrzów, ze 3 nowe instytucje gdzie znajdą pracę fachowcy - zakładam że przypadkiem będą to ludzie związani z panem Żakiem albo rodziny radnych także tych którzy już zdecydowali że nie będą się męczyć i ograniczą do klepania czego chce Żak. Z takim zapleczem nawet i jeszcze pięć 5 kadencji (PO po wyborach jak wygra zmieni prawo i będzie można). Powodzenia Panie Burmistrzu! Będę patrzył czy i jak szybko realizuje pan tę darmową podpowiedź. Na razie wygląda to dobrze!

ranyjulek, 23.02.2019 19:08

Najfajniej jest jak taki jeden Tomuś razem ze swoim "dworem" chwali jak może... Tomka :)

stan, 23.02.2019 18:02

Gdzie to takiemu Kubieniowi do poziomu Pana Burmistrza Żaka, przecież on nawet do pięt Mu nie dorasta, chciało by się powiedzieć „ Mężczyzna powinien mieć chu*a , A nie nim być ! „.

sportowiec, 23.02.2019 17:52

Wszystko będzie, niektóre rzeczy później inne wcześniej. Dzięki determinacji zaangażowaniu Burmistrza Żaka w końcu Andrychów ma szansę stać się fajnym miastem, wierzę że tak będzie w niedalekiej przyszłości! Krakowa też od razu nie zbudowali! Słowami Dojnej Zmiany powem tak ... szacun szacun !!! a wlasciwe wielki szacunek Panie Burmistrzu idźmy do przodu jako Gmina, wyborcy to docenili i docenią poraz kolejny za 5 lat.

gtx, 23.02.2019 17:27

@",,**,,", który radny jest wg Ciebie najskuteczniejszy w dokonaniach ?

",,**,,", 23.02.2019 17:11

Kobielus jest jedmym z największych darmozjadów jesli chodzi o radnych.

",,**,,", 23.02.2019 17:10

Budyn@ a teraz wymien dokonania kobielusia z 13lat jak jest radnym.

douglas1, 23.02.2019 17:04

P.S.2 Zarządzenie Nr 50/19 Burmistrza Andrychowa z dnia 5 lutego 2019 r. w sprawie określenia terminu składania na rok szkolny 2019/2020 wniosków o przyjęcie uczniów do klasy IV i do klasy VII w Szkole Podstawowej nr 3 w Andrychowie i w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie. Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.), art. 205 ust. 2 i 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60 ze zm.) Burmistrz Andrychowa zarządza, co następuje: § 1 Ustala się termin składania na rok szkolny 2019/2020 wniosków o przyjęcie uczniów do klasy IV i do klasy VII w Szkole Podstawowej nr 3 w Andrychowie, ul. Daszyńskiego 14 i w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie, ul. Lenartowicza 26: od 01 marca 2019 r. do 15 marca 2019 r. § 2 Wykonanie zarządzenia powierza się Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie. § 3 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

douglas1, 23.02.2019 17:02

P.S. więcej wicewójtów ! radnych w końcu jest 21, trzymać kierunek !

douglas1, 23.02.2019 17:00

@xpek, bardzo merytoryczna wypowiedź, zero hejtu, szkoda dłuższego komentarza, trzymaj ten poziom skoro Ci odpowiada, czytający wyciągną wnioski, pzdr

budyn77, 23.02.2019 16:56

Brak darmowej komunikacji miejskiej, brak ekologicznych - elektrycznych autobusów komunikacji miejskiej, brak specjalistów na NFZ, brak "pogotowia całodobowego" brak rond turbinowych itd. Brawo wój Zak. PS. Więcej wicewójtów!

xpek, 23.02.2019 16:43

mokra włoszka dobrze że nie zostałeś burmistrzem tylko z długami bo twój poziom jest zerowy

budyn77, 23.02.2019 16:27

Brak domu seniora, brak domu spokojnej starości, brak nowoczesnego stadionu z kortami i boiskami, brak parkingów, brak dużego domu kultury, brak muzeum miejskiego, brak gminnego ZOZ-u itd. Brawo wójt Zak. PS. Więcej wicewójtów!

budyn77, 23.02.2019 16:21

Brak obwodnic, brak żłobków, brak lekarskiej opieki całodobowej, brak nowoczesnej hali sportowej, brak ścieżek rowerowych, brak funkcjonalnego targowiska, brak kina cyfrowego 3D itd. To wszystko już jest dawno w sąsiednich mniejszych gminach! Brawo wójt Zak. PS. Więcej wicewójtów!

sportowiec, 23.02.2019 15:46

Brawo dla Burmistrza Żaka. Najlepszy burmistrz w historii Andrychowa i całej Gminy. Radnych społeczeństwo rozliczy w swoim czasie.