reklama

Akcja andrychowskiej policji. Zatrzymane osoby, ujawnione narkotyki i amunicja

, Na sygnale, Wiadomości, 22.02.2019 19:25,
Na miejsce ściągnięto antyterrorystów z Krakowa.
Akcja andrychowskiej policji. Zatrzymane osoby, ujawnione narkotyki i amunicja
Jak informuje policja, we wtorek, 19 lutego, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali na terenie Wieprza trzech młodych mężczyzn.

Jak do tego doszło?
- Policjanci po uzyskaniu informacji, że osoby mogą posiadać narkotyki pojechali w ustalone miejsce, gdzie zauważyli Audi, a wewnątrz trzy osoby, które na widok nadjeżdżającego radiowozu wyszły z samochodu jednocześnie wrzucając „coś” pod pojazd. Informacje funkcjonariuszy szybko się potwierdziły. W trakcie kontroli osobistej osób mundurowi ujawnili przy 23 i 24-letnim mężczyźnie narkotyki. Znaleźli je również pod samochodem oraz w jego wnętrzu. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 11,35 gramów marihuany. Cała trójka została zatrzymana i trafia do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Podczas dalszych czynności tj. przeszukania pomieszczeń mieszkalnych andrychowscy kryminalny ujawnili w domu jednego z zatrzymanych mężczyzn 2 granaty oraz amunicję. Dla bezpieczeństwa ewakuowano z lokalu mieszkańców i zabezpieczono teren posesji do czasu przyjazdu funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie, którzy po sprawdzeniu ujawnionych przedmiotów ustalili, że granaty, które wyglądem nie odbiegają od prawdziwych są szkoleniowe i nie stwarzają zagrożenia, ale amunicja jest amunicją ostrą, w związku z czym funkcjonariusze zabezpieczyli 22 sztuki. Jej właściciel, (ojciec jednego z 23-latków) został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut z art. 263 § 2 KK, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat - informuje policja w komunikacie prasowym.

23-letni mieszkaniec gminy Andrychów oraz 24-latek z terenu gminy Wieprz usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających (art. 62 UPN). Ponadto 23-latkowi przedstawiono zarzut z art. 55 ust. 2 UPN, jak ustalili policjanci początkiem lutego 2019 roku przywiózł on środki odurzające z Republiki Czeskiej. Mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.

Trzeci z mężczyzn (również 23-latek) został przesłuchany w charakterze świadka i po zakończonych czynnościach zwolniony.

źródło: policja, foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 25.02.2019 08:21

Jan Mariusz Kazimierz Tobiasiewicz Pajac to jesteś ty.

williams, 22.02.2019 21:55

Scenariusz na film:D Hahahaa leże ze śmiechu :D