reklama
reklama

Radny dopytuje o losy przychodni stomatologicznej

Polityka, Wiadomości, 16.07.2021 21:00, PG
Wiadomo już, jaka instytucja zastąpi przychodnię.
Radny dopytuje o losy przychodni stomatologicznej

Jak już pisaliśmy, Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna w Wadowicach przy ul. Wojtyłów 14 oraz 16 z końcem bieżącego roku zniknie z mapy miasta. Starostwo powiatowe postanowiło nie wynajmować dalej tych lokali właścicielom przychodni. Jest to najstarsza przychodnia stomatologiczna w regionie, działa od 50 lat a od ponad 20 lat prowadzi ją dr Jan Rauch wraz dr Joanną Jastrzębską i dr Anitą Jastrzębską.

Sprawą zainteresował się radny powiatowy Jacek Jończyk i złożył w tej sprawie interpelację, na którą otrzymał odpowiedź.

Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas poinformował, że budynek zostanie przekazany Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej. Obecnie jego siedziba mieści się w Radoczy. Ośrodek podejmuje działania na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu. Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie, a dzięki temu zapobieganie przejściu reakcji kryzysowej w stan chronicznej niewydolności psychospołecznej. W ramach interwencji kryzysowej udziela się natychmiastowej specjalistycznej pomocy psychologicznej, a w zależności od potrzeb – poradnictwa socjalnego lub prawnego, w sytuacjach uzasadnionych – schronienia do 3 miesięcy.

W budynku przy Wojtyłów Nadal będzie działała tam także Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy