reklama
reklama

Dwóch kolejnych pijanych kierowców zatrzymanych przez policję

Na sygnale, Wiadomości, 14.07.2021 10:00,
Policja dziękuje za anonimowe zgłoszenia.
Dwóch kolejnych pijanych kierowców zatrzymanych przez policję
W poniedziałek (12.07.2021) tuż po godzinie 8 policjanci z Kęt zostali powiadomieni o samochodzie marki Opel, jadącym ulicą Żwirki i Wigury w Kętach, którego tor jazdy sugerował, że kieruje nim nietrzeźwa osoba.

Najbliżej wskazanej ulicy znajdowali się dzielnicowi, którzy natychmiast wszczęli poszukiwania opisywanego opla. Kilka minut później policjanci zauważyli pojazd, gdy wjeżdżał na jeden z parkingów osiedlowych. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 38 – leni mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

- Szczególne podziękowania za spostrzegawczość i odpowiednią reakcję na zagrożenie, należą się dwóm anonimowym osobom, które dostrzegły zagrożenie ze strony pijanego kierowcy i natychmiast poinformowały Policję, pomagając tym samym w jego wyeliminowaniu z ruchu drogowego - podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Również w poniedziałek (12.07) tuż po godzinie 17.00 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego patrolując rejon Kęt, na ulicy Spacerowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Fiata Ducato.

Gdy tylko kierowca uchylił szybę mundurowi dostrzegli, że siedzący za kierownica 41 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego jest bardzo zdenerwowany. Szybko okazało się, co było powodem takiej reakcji. Z bazy danych wynikało, że mężczyzna posiada trzy orzeczone przez Sąd w Bielsku – Białej, aktualne zakazy kierowania, w tym jeden dożywotni. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy