reklama
reklama

Radni wprowadzili nocny zakaz sprzedaży alkoholu w gminie Andrychów

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 23.02.2023 12:17,
Na razie nocny zakaz sprzedaży alkoholu na terenie gminy Andrychów będzie obowiązywał przez rok.
Radni wprowadzili nocny zakaz sprzedaży alkoholu w gminie Andrychów
W czwartek (23.02) radni Rady Miejskiej w Andrychowie zdecydowali o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach i punktach handlowych na terenie gminy Andrychów, który będzie obowiązywał w godzinach 23.00 – 6.00 na terenie całej gminy. Nie dotyczy on lokali gastronomicznych czy imprez plenerowych, kiedy alkohol sprzedawany jest okazjonalnie (festyny itp.).


Przed podjęciem uchwały w tej sprawie radny Stanisław Prus złożył wniosek formalny, by skrócić czas obowiązywania zakazu sprzedaży alkoholu do godz. 5.00, ponieważ rano spora część sklepów czynna jest już przed 6.00. Jednak większością głosów został on odrzucony. Za wprowadzeniem nocnej prohibicji głosowało 17 radnych, a 4 było przeciw (poniżej przedstawiamy imienne wyniki głosowania).

Zakaz wejdzie w życie 14 po ogłoszeniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego, czyli prawdopodobnie w drugiej połowie marca.

Pierwotnie zakaz miał zostać wprowadzony na czas nieograniczony, ale ostatecznie zdecydowano, że obowiązywał będzie przez rok. Po upływie tego czasu prowadzone będą analizy, czy nocna prohibicja przyniosła jakieś efekty.

Za wprowadzeniem zakaz była m.in. policja, Straż Miejska, a cały temat wywołany został kilka miesięcy temu w wyniku petycji mieszkańców centrum Andrychowa, którzy skarżyli się m.in. na zakłócanie ciszy nocnej przez osoby kupujące alkohol w nocy w centrum miasta. W grudniu ub. roku petycja ta została pozytywnie rozpatrzona przez radnych, a jej następstwem jest podjęcie dzisiejszej uchwały w sprawie wprowadzenia nocnego zakazu.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

RamzesXXIV, 24.02.2023 08:37

Zakaz sprzedaży alkoholu miałby sens gdyby radni wprowadzili go w godzinach od 21 do 8 rano.

Jank Chanowski, 24.02.2023 05:13

Brakuje informacji ile w ten sposób straci skarb państwa z tytułu nie uzyskania środków z podatku VAT i akcyzy.

Koniczynka, 23.02.2023 13:52

I tak dziś nastał kolejny cud. Radny Kobielus nie wstrzymał się od głosu... A rzecznik Żaka radny Prus był przeciw... W najbliższych wyborach usunąć z rady miejskiej dziadków co mają stałe i to solidne dochody z Sarlejem i Prusem na czele.

Koniczynka, 23.02.2023 13:47

Słychać komentarze na mieście, że alkohol zjednoczył radnych... Przepis daremny i zbyteczny. Mało kto w tych godzinach i tak kupował alkohol. Teraz zamiast kupić o 23.05 to kupią o 22.55.