reklama

Radni poparli mieszkańców protestujących przeciwko budowie kamieniołomu

Polityka, Wiadomości, 02.02.2021 15:30, PG
Prywatny inwestor chce uruchomić we wsi kamieniołom. Mieszkańcy się nie zgadzają.
Radni poparli mieszkańców protestujących przeciwko budowie kamieniołomu

Gdy radni gminy Lanckorona obradowali we wtorek (26.01.) na comiesięcznej sesji, przed urzędem zebrała się grupa protestujących przeciwko planom budowy kamieniołomu.

Na sesję trafiła bowiem uchwała planu zmiany zagospodarowania przestrzennego pod nazwą „Skawinki I i Skawinki II, której przegłosowanie dałaby zielone światło uruchomieniu kamieniołomu przez prywatnego inwestora.

Od lat o przemysłową eksploatację złoża piaskowca krośnieńskiego na działkach położonych na skraju Skawinek stara się spółka Hewden. Brak zmiany planu zagospodarowania uniemożliwia im otrzymanie koncesji na eksploatację złoża.

W przypadku uruchomienia kamieniołomu gmina otrzymywałaby 1,2 mln zł podatku rocznie. Jednak takiemu działaniu ostro sprzeciwiają się mieszkańcy, pod petycją do radnych podpisało się około 300 osób. I podziałało.

Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Skawinki II został jednogłośnie odrzucony przez Radę Gminy.


foto: facebook Dobra Gmina Lanckorona

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

django, 02.02.2021 16:29

Jakby taka sytuacja miała miejsce w Andrychowie to paziowie krakusa by to pociśli..