reklama

Personel szpitala na granicy wytrzymałości. Pielęgniarki z oddziałów covidowych mdleją

MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 28.01.2021 15:10, PG
- Pracujemy na granicy wytrzymałości. Zaszczepimy grupę 0, więcej nie jesteśmy w stanie. – zadeklarowała B. Bulanowska w odniesieniu do weekendowego wpisu burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, który to obarczył winą starostwo i szpital za kolejki na zapisy do szczepień dla osób powyżej 80 i 70 roku życia.
Personel szpitala na granicy wytrzymałości. Pielęgniarki z oddziałów covidowych mdleją

Podczas czwartkowej (28.01.) sesji Rady Powiatu Wadowickiego swoje wystąpienie na temat szczepień przeciwko covid-19 miała dyrektor wadowickiego ZZOZ, w którym odpowiedziała na pytanie dlaczego szpitalny POZ nie realizuje szczepień.

Barbara Bulanowska przypomniała, że ZZOZ Wadowice nigdy nie zamknął się dla pacjentów. W szczytowym punkcie w szpitalu było dostępnych 89 łóżek covidowych. – Na chwilę obecną mamy 52 łożka covidowe na dwóch oddziałach. Na początku roku rozpoczęliśmy szczepienia grupy zero. - mówiła dyrektor.

Jak przekazała dyrektor, na dzień dzisiejszy udało się zaszczepić 826 osób, w tym około 180 dwukrotnie a liczba szczepień jest zależna od dostaw, których maksymalna jednorazowa ilość wynosi 180.

Do szczepień grupy zero w powiecie wadowickim zalicza się między innymi pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Andrychowie, NZOZ Medican, NZOZ Przy Basenie, SPZOZ Kalwaria Zebrzyd., NZOZ Stryszów, NZOZ Kossowa, położne środowiskowe, pielęgniarki, pracownicy sanepidu, aptekarze itp.

- Przy zadaniach jakie mamy do realizacji to jest kamikadze. Personel medyczny i niemedyczny jest na granicy wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Niektórzy nie wytrzymują i idą na zwolnienie. Pielęgniarki z oddziałów covidowych mdleją, są niedotlenione bo cały czas pracują w workach.- relacjonuje dyrektor szpitala.

Pielęgniarki na oddziałach covidowych zmieniają się co 4 godziny dlatego personel musiał zostać oddelegowany na „covidownię” a na innych oddziałach poproszono o pomoc ratowników medycznych.

- Nie ma opcji oddelegować jakichkolwiek pracowników gdzieś do innych działań ambulatoryjnych po za szpitalem. Pielęgniarki pracują w nadgodzinach. W tym miesiącu jest ponad 5000 nadgodzin. Personelu nie ma. Dołożenie tym ludziom pracy jest niemożliwe. Pielęgniarki już nawet nie chcą pieniędzy. Chcą tylko normalnie funkcjonować i żyć. Mamy mały POZ z jednym gabinetem szczepień. Wpuszczenie tam setek ludzi naraziłoby pacjentów na kontakt z ogromną liczbą ludzi.- mówiła Barbara Bulanowska.

- Pracujemy na granicy wytrzymałości. Zaszczepimy grupę zero, więcej nie jesteśmy w stanie. – zadeklarowała B. Bulanowska w odniesieniu do weekendowego wpisu burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, który to obarczył winą starostwo i szpital za kolejki na zapisy do szczepień dla osób powyżej 80 i 70 roku życia.

Dyrektor zaznaczyła też, że ofiarami epidemii nie są tylko pacjenci covidowymi ale również Ci, którzy się nie badali i nie mieli dostępu do świadczeń medycznych. Stan tych osób znacznie się pogorszył.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 02.02.2021 13:43

Co ma informacja o ilości łóżek na oddziale cvd do do ilości szczepień? Ile z tych 52 łóżek jest obecnie zajetych przez pacjentów chorych?

Skalpel, 28.01.2021 20:36

Póki jeszcze czas trzeba odwołać prezesa Nowaka z AEC bo podobno z każdej złej decyzji można się jednak wycofać i tak bym doradzał .

cath, 28.01.2021 19:35

W ten sposób oddano pule szczepionek poza powiat .I to był błąd.W przeszłości wydawano kasę na białe soboty i niedziele i było ok teraz można było te kasę przeznaczyć na uruchomienie punktu szczepień .

sąsiad, 28.01.2021 19:02

Bez wątpienia pracownicy szpitala i ich rodziny zapamiętają co mówili i pan Kaliński i Mirosław Nowak. Mam pytanie – przemyśleli to co zrobili zaczynając od tego że „awantura o szczepienia” w Wadowicach wyszła w momencie kiedy w całej Europie brakuje szczepionek i szczerze mówiąc dosłownie nie bardzo jest się o co kłócić? Swoją drogą - czy swoich dorad udzielają tylko w mediach czy potrafili by prosto w oczy pracowniom szpitala?

nick1, 28.01.2021 18:30

Gdyby był Starostą albo Wicestarostą szpital szczepił by seniorów i w ogóle był w lepszej kondycji. Nie byłoby wymówek . Ale „Bartuś” za późno przejrzał na oczy. Teraz pozostaje mu tylko być wdzięcznym że Pan Nowak chce go wspierać w samotnej walce. Oby coś zrozumiał. A Wy klakierzy Beatki i „Gienia” dajcie sobie spokój. Chcielibyście od naprawy sprzętu RTV dojść tak wysoko! Zazdrość Was zżera i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takie jest moje zdanie. Żegnam!

nick1, 28.01.2021 18:29

Pan Mirosław Nowak jest przewodniczącym Komisji Zdrowia w Radzie Powiatu Wadowickiego dlatego ma pełne prawo wypowiadać się i namawiać żeby szczepili w szpitalu seniorów i innych!

abcabca, 28.01.2021 18:15

W Andrychowie kojarzą to nazwisko z gościem od naprawy telewizorów? Ten co tak „mędrkuje” to ktoś inny czy ten sam ??? Jeśli ten sam to kto go dał na takie stanowisko przewodniczącego od zdrowia? Jak naprawiał czy może naprawia dalej telewizory to stosuje się do swoich złotych rad???? Czy tylko tak szpitalowi gdzie już ratownicy zastępują pielęgniarki na oddziałach chce radzić ?????

abcabca, 28.01.2021 18:14

Następny do radzenia innym : Moim zdaniem jest to publiczny, powiatowy ZZOZ i powinien realizować szczepienia dla pacjentów. .......... W tej sytuacji jedynym usprawiedliwieniem, by nie szczepić, może być tylko brak osób, które mogłyby takie szczepienia wykonywać. Z każdej złej decyzji można się jednak wycofać i tak bym doradzał - powiedział nam radny Mirosław Nowak.

maxx, 28.01.2021 17:03

https://www.youtube.com/watch?v=Kvo_92CxvuI

cath, 28.01.2021 16:54

Nie pacjentów a pracowników .Poza tym pula szczepionek na punkt jest naprawde niewielka.

tomekx, 28.01.2021 16:27

Brawo PIS.Wykończycie ludzie