reklama

Petycja w sprawie sieci 5G trafiła do rąk radnych

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 15.04.2020 20:40,
W Andrychowie nad petycją będzie musiała się pochylić Rada Miejska.
Petycja w sprawie sieci 5G trafiła do rąk radnych

W marcu do urzędów wielu samorządów, w tym gminy Andrychów, trafiła petycja koalicji „Polska Wolna od 5G”, w której to organizacja wnosi o podjęcie przez Radę Miejską uchwały o ochronie zdrowia mieszkańców przed - jak to nazwano - elektroskażeniem.

W styczniu br. odbył się protest przeciw eksperymentowaniu na ludziach fal, które będą stosowane w standardzie telefonii komórkowej sieci 5G. Protestujący twierdzą, że promieniowanie takie jest szkodliwe dla ludzi i może powodować: uszkodzenia DNA, nowotwory, efekty neurologiczne/ neuropsychiatryczne (w tym choroba Alzheimera, autyzm, ADHD i zaburzenia zachowania u dzieci), wzrost zjawiska apoptozy (zaprogramowanej śmierci komórki), rozszczelnienie bariery krew-mózg, problemy kardiologiczne, stres oksydacyjny/uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki, zaburzenia układu hormonalnego, bezpłodność, poronienia, nadwrażliwość elektromagnetyczna (electrohypersensitivity- EHS) i wiele innych.

1 stycznia br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia podnoszące 100-krotnie dopuszczalne w Polsce poziomy pól elektromagnetycznych z zakresu mikrofalowego w środowisku.

Apel o powstrzymanie technologii 5G na Ziemi i w przestrzeni kosmicznej podpisało już prawie 200 tysięcy osób, w tym tysiące naukowców i lekarzy. W zamian za 5G autorzy petycji rekomendują łączność przewodową.

Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta/Gminy:

1. wyraziła swoje negatywne stanowisko wobec:

a) wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elektromagnetyczne z zakresu mikrofalowego;

b) wprowadzania standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie

mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku

2. zaleciła, by:

a) zdemontowano istniejące sieci Wi-Fi w szkołach tam, gdzie one istnieją, i wykonano nowe instalacje sieci komputerowych w oparciu wyłącznie o połączenia kablowe internetowe bądź światłowodowe.

b) nakazano przełączanie na lekcjach telefonów komórkowych w tryb samolotowy oraz zakazano ich używania na przerwach poza celami związanymi z informowaniem rodziców lub w celach alarmowych.

ŻĄDANIE

3. zobowiązała się do przeprowadzenia kampanii informacyjnych dla mieszkańców nt. zagrożeń zdrowotnych związanych z PEM (telefon komórkowy, wifi i inne urządzenia bezprzewodowe)


Całość można przeczytać w BIP

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 18.04.2020 21:24

Dobrze że dzielisz się z innymi swoim życiem.

Radio.Ma.Ryja, 18.04.2020 16:46

Kościoły, lekcje religii i oglądanie tv PIS bardziej szkodzą

stachurski300, 16.04.2020 09:28

Szkoda że ta petycja to utopia