reklama

"Wiadomość z sanepidu była dla wszystkich wielką ulgą i zbawieniem"

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.04.2020 14:32, GM
Pozostali urzędnicy są zdrowi.
Jak już informowaliśmy, przed świętami u jednej z urzędniczek Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej potwierdzono koronawirusa. W piątek (10.04) przeprowadzono dezynfekcję całego urzędu. Kobieta przebywa w szpitali, czuje się dobrze.


Sanepid zlecił przeprowadzenie testów współpracownikom urzędniczki z kalwaryjskiego magistratu. Są dobre wiadomości - wszystkie wyniki są negatywne.

- Poranna informacja z Wadowickiego Sanepidu była dla wszystkich wielką ulgą i zbawieniem. Na chwilę obecną wszyscy pracownicy urzędu są zdrowi, nikt nie zgłasza objawów podobnych do koronawirusa - informują władze Kalwarii Zebrzydowskiej.


- Pragnę dodać, że Urząd Miasta funkcjonuje na dotychczasowych zasadach, wszyscy pracownicy przebywający w Urzędzie są zabezpieczeni w środki ochrony przed koronawirusem - dodaje burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty.

Według danych sanepidu ze środy (15.04) na terenie powiatu wadowickiego liczba mieszkańców objętych kwarantanną - 504 osób, w tym 4 osoby przebywają w kwarantannie instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Liczba osób zakażonych - 10 + 1 osoba wykazana i hospitalizowana w innym województwie w tym:

liczba zgonów - 1
liczba ozdrowieńców - 1


Liczby te w poszczególnych gminach rozkładają się następująco:

Andrychów - 97 (1 osoba zakażona i hospitalizowana w innym województwie),
Brzeźnica - 39 ( 6 osób zakażonych w tym 1 ozdrowieniec, 1 osoba zmarła, 2 hospitalizowanych, 2 osoby w izolacji domowej),
Kalwaria Zebrzydowska - 70 (3 osoby zakażone, 2 hospitalizowanych, 1 w izolatorium),
Lanckorona - 30 (1 osoba zakażona, 1 hospitalizowana),
Mucharz - 42,
Spytkowice - 29,
Stryszów - 30,
Tomice - 11,
Wadowice - 129,
Wieprz - 27

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy