reklama
reklama

OSP Przybradz kością niezgody między radnym a przewdniczącym

Polityka, Wiadomości, 21.07.2019 12:00,
Kłótnie podczas sesji.
OSP Przybradz kością niezgody między radnym a przewdniczącym

W czwartek (18.07.) w Wieprzu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której radni przegłosowali zmiany w budżecie.

Gmina otrzymała 600 tys. zł promesy z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. I te pieniądze plus 180 tys. zł z budżetu gminy zostaną przeznaczone na remont drogi w Przybradzu. W budżecie znalazło się też dodatkowe 11 tys. zł. na modernizację OSP Przybradz.

Jednemu z radnych – Bogdanowi Gawendzie, nie bardzo się to spodobało. - Pani Skarbnik, ile to razy już dawaliśmy na modernizację OSP Przybradz? Mam wrażenie, że na każdej sesji coś dajemy na OSP Przybradz. Na co jest to kolejne 11 tys. zł? – pytał radny. Najbardziej jednak nie pasowało radnemu to, że pieniądze z promesy mają zostać przeznaczone na remont drogi w Przypradzu.

Przewodniczący Rady Mieczysław Żyła pochodzący właśnie z Przybradza wyraźne poirytowany powiedział, że starali się o fundusze na inwestycje z urzędu marszałkowskiego i innym też to radzi. Zarzucił też radnemu, że nie wie o czym mówi w związku z drogą w kierunku oczyszczalni w Gierałtowicach, bo jej remont był już dawno zaplanowany.

- Proszę mnie nie pouczać, że ja powinienem wiedzieć o jakiejś tam drodze. Ja się pytam komisji budżetowej, a nie pana. – odpowiedział radny podnosząc głos. Na co przewodniczący odrzekł: - Proszę na mnie nie krzyczeć! A radny dodał: A czy ja prosiłem przewodniczącego o komentarz?

Mieczysław Żyła zakończył dyskusję stwierdzeniem, że on tu jest przewodniczącym i sam będzie decydował kto mówi, a kto nie.

Dyskusję można zobaczyć w serwisie YouTube dzięki transmisji online.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gość12, 21.07.2019 13:24

Brawo panie Bogdanie! Cały czas pieniądze są dokładane do Przybradza a są inne miejscowości w tej gminie. A po zatem jest nowym radnym to nie może wiedzieć o wszystkich drogach a nikt z komisji nie przedstawił tej sytuacji.