Policjanci masowo oddają krew

, Na sygnale, Wiadomości, 18.07.2019 13:35, INFORMACJA PRASOWA
Specjalna akcja na wakacje.
Policjanci masowo oddają krew
Jak co roku w wakacje w centrach krwiodawstwa zaczyna brakować krwi, bo stali honorowi krwiodawcy są na urlopach lub po prostu robią sobie przerwę w oddawaniu krwi. W tym roku na pomoc ruszyli policjanci, którzy zorganizowali akcję "100 litrów krwi na 100-lecie Policji"


Policjanci z powiatu oświęcimskiego w środę (17.07.) zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób uczcili 100. rocznicę powstania Policji Państwowej oraz oddali hołd przedwojennym policjantom, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

- Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” trwa do końca lipca br., a osobom, które chciałyby się jeszcze przyłączyć przypominamy, aby oddając krew indywidualnie w punktach krwiodawstwa, przy rejestracji poinformowały, że krew oddają w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” - informują policjanci.

Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie tel. 12 61 54 028, natomiast koordynatorem akcji w powiecie oświęcimskim jest asp. szt. Małgorzata Jurecka tel. 33 847 52 54.

- Zapraszamy krwiodawców do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Pamiętajmy, że dla ratowania ludzkiego życia liczy się każda kropla - zachęcają policjanci.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy