reklama
reklama

Nowi burmistrzowie i radni wybrani. Kiedy zaczną rządzić?

Polityka, Wiadomości, 22.04.2024 12:35, red
Zmiany po majówce.
Nowi burmistrzowie i radni wybrani. Kiedy zaczną rządzić?
Druga tura wyborów burmistrzów i wójtów 21 kwietnia w niektórych gminach zakończyła tegoroczne wybory samorządowe. Kiedy nowe władze obejmą stanowiska?


Trwające 5,5 roku kadencja dotychczasowych władz samorządowych upływa 30 kwietnia. Dlatego w większości gmin w najbliższych dniach odbędą się jeszcze obrady dotychczasowych Rad Gmin.

Tak będzie m.in. w Andrychowie – sesja Rady Miejskiej w starym składzie odbędzie się 24 kwietnia. To będzie okazja do podziękowań i podsumowań, a także do wręczenia medalu „Zasłużony dla Gminy Andrychów” radnemu Władysławowi Żydkowi z Roczyn.

W większości gmin ślubowanie nowi radni złożą po majówce – 7 maja. Wtedy też ślubowanie złożą burmistrzowie/wójtowie, który zostali wybrani w kwietniowych wyborach.

A zmian jest sporo – w Andrychowie nowym burmistrzem została Beata Smolec, w Kętach – Marcin Śliwa, w Zatorze - Szymon Matyja, w Kalwarii Zebrzydowskiej – Tadeusz Stela, w Spytkowicach – Krzysztof Byrski, w Lanckoronie – Ryszard Gonet, w Mucharzu – Paweł Paździora.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nico , 22.04.2024 22:29

No w sumie to wioski wybrały burmistrza Andrychowa,nie mieszkańcy miasta ...Rzyki ,Targanice ,Sułkowice Bolęcina i w połowie Roczyny ,i 1/3 szpitala spychriatycznego... brawo wy ! Poczekamy zobaczymy i sprawszimy....

czas na zmianę, 22.04.2024 21:44

Drodzy Mieszkańcy Andrychowa, Chciałbym serdecznie podziękować każdej osobie, która wierzyła, że zmiana jest możliwa, że nadszedł "Czas na Zmianę". Dzięki Waszemu wsparciu i zaufaniu Beata Smolec wygrała wybory na Burmistrza Andrychowa. Wasza determinacja, entuzjazm i gotowość do działania sprawiły, że nasze marzenia o lepszej przyszłości dla naszej społeczności stały się rzeczywistością. Dziękujemy za Wasze oddanie i zaangażowanie w kampanię wyborczą. Wasze głosy i wsparcie były nieocenione. Teraz, gdy Beata Smolec objęła urząd Burmistrza, czekają nas nowe wyzwania i możliwości. Razem, jako jedna wspólnota, będziemy budować lepsze jutro dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Jeszcze raz, serdeczne podziękowania dla każdego z Was. Wierzymy, że wspólnymi siłami stworzymy Gminę Andrychów, o którym zawsze marzyliśmy.

Kamrat, 22.04.2024 19:54

Powinno być napisane nowi burmistrzowie i radni kiedy zaczną kraść?