reklama
reklama

Nie będzie nowej oczyszczalni w gminie Kęty

Polityka, Wiadomości, 07.03.2021 12:20, PG
Temat został poruszony na ostatniej sesji Rady Miejskiej.
Nie będzie nowej oczyszczalni w gminie Kęty

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Kętach radny Wiesław Gawęda dopytywał włodarzy o budowę oczyszczalni na terenie gminy przez prywatną firmę „Refresco”. Chciał wiedzieć też oraz do jakiej rzeki obecnie płyną odpady produkowane przez tą właśnie firmę.

- Jesteśmy w zlewni rzeki Soły, więc trudno żeby do Missisipi… - odpowiedział ironicznie radnemu przewodniczący Rady Marek Nycz.

Wiceburmistrz Marcin Śliwa z kolei poinformował, że firma jest podłączona do miejskiej oczyszczalni i tam też trafiają jej ścieki.

Kiedyś ta firma rzeczywiście chciała wybudować własną oczyszczalnię ścieków ale w trakcie rozmów z gminą zrezygnowano z tego pomysłu i już do niego nie powrócono.

Firma „Refresco” w kęckim zakładzie produkuje napoje dla wielu znanych marek.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy