reklama

Narodowy Spis Powszechny. Podpowiadamy, jak się spisać

Polityka, Wiadomości, 10.04.2021 13:00, PG
Od 1 kwietnia na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
Narodowy Spis Powszechny. Podpowiadamy, jak się spisać

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.

Formularz spisowy można wypełnić przez Internet na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl lub telefonicznie dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Gminy lub w najbliższym oddziale Urzędu Statystycznego, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:

wywiadu telefonicznego,

wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Zapewniamy Państwa, że narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.
- informuje urząd miejski w Andrychowie.

Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 10.04.2021 13:04

komitet centralny polskiej zjednoczonej partii robotniczej działa

rumcajs, 10.04.2021 11:26

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że dane nie zostaną wysłane plain textem na niezabezpieczony komputer.