reklama
reklama

Na spotkaniu wyborczym rozdawano otwieracze. To ma być symbol...

Polityka, Wiadomości, 14.03.2024 19:50, GM / foto: WB
Kandydaci na burmistrza Andrychowa ruszyli w teren.
Na spotkaniu wyborczym rozdawano otwieracze. To ma być symbol...
W Andrychowie trzy osoby ubiegają się o stanowisko burmistrza w kwietniowych wyborach: urzędujący burmistrz Tomasz Żak oraz reprezentujące środowiska prawicowe: Ewelina Szypuła i Beata Smolec.

Kandydaci ruszyli w teren na spotkania z mieszkańcami. Pisaliśmy już o spotkaniu w Roczynach organizowanym przez Eweliną Szypułę. W czwartek (14.03) pierwsze otwarte spotkanie z mieszkańcami miała Beata Smolec, pochodząca z Sułkowic, od kilku lat wicestarosta powiatu wadowickiego. Spotkanie mające na celu prezentację jej programu dla gminy Andrychów, kandydatury i kandydatów na radnych zorganizowano w remizie OSP Zagórnik.


Kandydatka na burmistrza opowiadała m.in., co jako wicestarosta załatwiła dla gminy Andrychów, mówiła że wszystko co udało się osiągnąć pochłonęło 60 mln zł. Wśród uczestników spotkania były nie tylko osoby związane z komitetem wyborczym Beaty Smolec, ale również konkurencyjnych komitetów wyborczych.

Podczas spotkania sporo krytyki padło pod adresem obecnego burmistrza: m.in. za wysokie nagrody wypłacane urzędnikom, za plany budowy zakłady przetwarzania odpadów. Uczestnicy spotkania otrzymali... otwieracze – mające być symbolem tego, że urząd pod rządami Beaty Smolec będzie otwarty dla wszystkich.

W kolejnych dniach będzie więcej tego typu spotkań. W sobotę o godzinie 17:00 w kinie Beskid spotkanie organizuje Ewelina Szypuła, a w kolejnym tygodniu otwarte spotkania planuje też Tomasz Żak.
foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zużyty zdzisek, 22.03.2024 23:41

Uwaga . Konkurs. "Gdzie jest szwagier". Szukamy szwagra burmistrza.

#KONKRETY, 20.03.2024 16:00

https://www.filemail.com/d/njhhpadfvxxmuel

Kowal, 15.03.2024 14:51

Właśnie dzwoniłem do znajomych,co byli wczoraj na tym spotkaniu.Z relacji ich stwierdzam koniczynka że pani sołtys zachowała kulturę osobistą, przywitała się z każdym komitetem wyborczym.Szkoda tylo że nie mogłem uczestniczyć,ale z przyjemnością zrobię to następnym razem.Tak że proszę nie kompromituj się już, Ludzie sami ocenią.

Kowal, 15.03.2024 14:04

Koniczynka,mnie raczej prawda nie boli i myślę że pani sołtys też bo to kobieta z klasą.Ale widzę że to panią coś boli,ja jako mieszkaniec Roczyn i moi znajomi co mam ich trochę napewno by zagłosowali drugi raz.A to że pani pije jak pijawka, to chyba przypuszczalne kogo to szkoła.

Łowca Dziewic, 15.03.2024 12:28

Taki jest finał tych 13 lat rządów burmistrza

Łowca Dziewic, 15.03.2024 12:27

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/gmina-andrychow-moze-znalezc-sie-pod-kreska-bo-juz-balansuje-na-krawedzi

Koniczynka, 15.03.2024 12:12

Kowal prawda boli bo ma boleć!!!! A sołtyska Roczyn co na spotkaniu z Beatką Smolec robiła??? Jaka fryzura taki rozum. Babo pora chwycić się roboty bo jako sołtyska na razie się kompromitujesz. Wygrałaś wybory nie temu że ludzie na ciebie głosowali, tylko głosowali przeciwko Żydkowi.

Andrychów, 15.03.2024 12:00

co się wydarzyło? no własnie nic. pustosłowie, hasła prosto z poradnika początkującego marketingowca, wydmuszki...a do tego... no smutno było na to wszystko patrzeć, tak zwyczajnie, po ludzku, smutno... a ta co wymyśliła całą tą maskaradę znowu siedziała schowana, ot cała prawda o tym przedsięwzięciu... zresztą co tu gadać po próżnicy, jak ambicja większa niż kompetencje, to sam sobie taki człowiek jest winien

Kowal, 15.03.2024 11:26

Koniczynka, jaka obłuda i krytyka wypływa z twoich ust wyjdź i pokaż co ty potrafisz zrobić.Obserwujac cię już tyle miesięcy, myślę że ty masz nie równo pod sufitem zejdź na ziemię.Bo w tym momecie to jak byś na Marsie siedziała, obudź się trochę albo przejdź się do specjalisty.

Koniczynka, 15.03.2024 10:43

Ewelinka przez 16 lat !!!!!! Kompletnie nic nie zrobiła z posłem Polakiem dla miasta i gminy Andrychów a teraz udaje jaka to ona jest dobra i troskliwa. Dyrektor pokoiku u Polaka, prezes stowarzyszenia czegoś tam, kierownik domu i mecenas w sypialni... Oj ale ona ma fantazje. Na szczęście marzenia nic nie kosztują.... Prawda to nie hejt, prawda to fakty, ludzie nie są ułomni i znają dokonania Ewelinki. A wymazanie skrótu PiS z bilbordów to najlepiej świadczy ile ona jest warta... Mniej niż zero.... Zero pojęcia o polityce ekonomi inwestycjach... Ale co się dziwić, tyle lat siedziała w pokoiku u Polaka... A teraz ona chce dom seniora, żłobek, komunikacja... Przecież to twoja partia PiS obiecywała i co i gó..wno zrobiliście. Andrychów jak był tak jest wykluczony komunikacyjnie. PiS okłamał wyborców!!!! To wasza partia skłóciła Polki i Polaków. Czemu wstydzicie się pisdolandii??? Najpierw trzeba poznać co to jest praca a potem obiecywać bzdety wyborcom.

cath, 15.03.2024 10:35

@maniek Obawiam się że to ten sam poziom co Collegium Humanum… niezależnie od opcji politycznej.Po prostu ktoś wymyślił sobie sposób na zarabianie kasy i deprecjonowanie tytułu MBA.

maniek, 15.03.2024 10:29

Co do studiów podyplomowych pani Smolec to być może nowe nicki czyli opłaceni hejterzy z firmy pijarowskiej ze Śląska nie wiedzą że te same studia w tym samym miejscu i także z dopłatą podatników ukończyli pan Żak i jego wiceburmistrz Polak. A także mało nie zarabiają na posadach burmistrza i wiceburmistrza. W najlepszym razie pani Smolec warta więc pana Żaka albo odwrotnie ale żeby za to samo p. Żaka chwalić a ją atakować to przesada i kompromitacja

maniek, 15.03.2024 10:24

nie wiem co się wydarzyło na spotkaniu w Zagórniku ale moim zdaniem zakolandia chce zastraszyć i zamknąć usta komitetom pani Szypuły i Smolec posługując się swoją ulubioną metodą - siania pomówień i nienawiści wobec każdego kto nie klęka z hołdem przed ich szefem. Mam nadzieję że obie panie i ich kandydaci nie ugną się. I że po wyborach rzekomy "Andrychów" i inni członkowie propagandy zakolandii będę musieli szukać uczciwej pracy.

Archanioł Michał, 15.03.2024 10:24

@obserwator2012 Fakt jest taki: Kandydat na burmistrza pani Ewelina Szypuła odwiedza mieszkańców Gminy Andrychów rozmawiając o zdrowiu, pogodzie, problemach mieszkańców i swoim programie wyborczym. Ty natomiast podajesz taki "kulturalny hejcik" by pocieszyć siebie i innych wyznawców zdzisława. Smród "gruzu" czuć w całej Gminie. Pozdro.

cath, 15.03.2024 10:13

Problem w tym że politycy interesują się zwykłymi ludźmi tylko przed wyborami potem przychodzi proza życia…

Kowal, 15.03.2024 09:54

To że pani Ewelina wychodzi do ludzi to bardzo dobrze,my mieszkańcy Roczyn też tego chcemy.Mysle że każdy kandydat powinien poznać problemy ludzi, ale widać że to jak narazie zrobiła tylko p.Szypuła.

obserwator2012, 15.03.2024 09:43

@ Archanioł Michał zabolało, bo kwik było słychać nawet w Roczynach. Podawanie faktów to nie hejt, .fakty kłują w oczy to boli i stąd ten kwik.

Kowal, 15.03.2024 09:07

Zakolog, słuszna uwaga w przypadku pani koniczynki.Musi chyba tak być że jest materacem u pani Eweliny i wszystkim innym,w tym przypadku to szkoda krytyki na takiego człowieka.

Archanioł Michał, 15.03.2024 08:50

Jak tam @cath i @obserwtor2012 @Andrychów poszło z gruzem !!? Do łazienki. Potem dalej możecie się pocieszać hejtując ile wlezie. Ewelina robi swoje. :))

cath, 15.03.2024 08:38

@obserwator2012 Poczekaj bo zacznie się stanie pod kościołami.Jakos trzeba głosy zdobywać.Kazdy sposób jest dobry.Jeszcze pod galerią nikt nie stał -w razie czego pamiętajcie że to był mój pomysł .Teraz w najlepsze tworzą się profile w mediach społecznościowych by tuż po wyborach stać się nieaktywnymi najczęściej.Teraz każdy obieca ci gruszki na wierzbie po to by po wyborach przestać cię poznawać.W polityce już tak jest .Dlatego jak śpiewa Tomek Lipinski z Tiltu nie wierzę politykom.Cala trójka kandydatów jest do bani ale jak już to zagłosuje na Żaka -panie to PiS chociaż tak się tego wstydzą -jedna to Panna Nikt a raczej Pani,druga hmm dobrze by było gdyby zajęła się sobą i nie nadwyrężała wyrozumiałości Opatrzności,bo to źle może się skończyć oby nie. Kiedys już dwóch z PiS walczyło miedzy sobą i kto na tym skorzystał?

obserwator2012, 15.03.2024 07:18

Nie wiem jakiego wyznania jest Pani Ewelina, ale zachowuje się jak " świadek Jehowy" -chodzenie po domach, to lekka przesada, czy tak kazała "Nowogrodzka"?

Jarek, 15.03.2024 00:40

Na każdego zagłosuję byle nie na Żaka

Jarek, 15.03.2024 00:37

Żak ze swoim liderem nagród wśród urzędników Wnęczakiem chwalą się ile to inwestycji nie przeprowadzili w gminie. Taka jest obsługa ich długu w tym roku. Za 6 milionów obsługi długu można kilka dróg zrobić. Tak nas zadłużyli na lata. „Wydatki na obsługę długu w roku 2024 zaplanowano w wysokości 6 000 000 zł, natomiast przez cały okres prognozy kształtują się na bardzo wysokim poziomie i wynoszą 25 280 000 zł” – podkreśla w swojej opinii skład orzekający Kolegium RIO.

maniek, 15.03.2024 00:27

"A tak na marginesie widać na zdjęciu miny Cześka Rajdy i zwolenników Żaka. Chyba są załamani. Czyżby spotkanie przebiegało nie po ich myśli." - oby bo to znaczyło że ktoś ich na ziemię sprowadził

maniek, 15.03.2024 00:26

nie wiem co się wydarzyło na spotkaniu w Zagórniku ale moim zdaniem zakolandia chce zastraszyć i zamknąć usta komitetom pani Szypuły i Smolec posługując się swoją ulubioną metodą - siania pomówień i nienawiści wobec każdego kto nie klęka z hołdem przed ich szefem. Mam nadzieję że obie panie i ich kandydaci nie ugną się. I że po wyborach rzekomy "Andrychów" i inni członkowie propagandy zakolandii będę musieli szukać uczciwej pracy.

MarcinW, 14.03.2024 23:30

no nie w godzinach pracy przy biurku za pieniadze podatnikow

Andrychów, 14.03.2024 23:29

na imprezie szaleć można, gorzej jak ta impreza do pracy się przenosi. Takie standardy!

Obserwator, 14.03.2024 23:25

Marcin W, a co tam impreza ? Niech się odezwie ten co nigdy nie poszalał na imprezie, normalna sprawa

MarcinW, 14.03.2024 23:23

Kobielus nawet do szpitala jeździł namawiać p. Beatke żeby startowała. Chcą jej rękami pomścić Żaka. Porażka Panie Kobielus wstyd !!! Jak wyjdzie na światlo dzienne film z imprezy w starostwie to Pani Beata może to ciężko przeżyć. Tego Pan nie wziął pod uwage tylko Pana interesy są ważne

Obserwator, 14.03.2024 23:21

https://www.mamnewsa.pl/polityka/tomasz-zak-zlekcewazyl-wyborcow-i-nie-przyszedl-na-spotkanie-z-mieszkancami-

Andrychów, 14.03.2024 23:17

Boi się, boi, skrywa się po kątach..... a to przeciez strateg o umyśle nieprzeniknionym:):) Ona i Maciuś na urzędzie, a kandydatka z otwieraczem w sanatorium:):)

radzio1997, 14.03.2024 23:14

Jedynka od kandydatki Smolcowej jest w blokach startowych do powrotu do urzędu na stanowisko burmistrza, bo kandydatka pewnie za niedługo na rentę pójdzie ze względu na stan zdrowia...i coś mało banerków ma po płotach. Boi się, że ludzie sobie o niej przypomną?

radzio1997, 14.03.2024 23:11

Jedynka od kandydatki Smolcowej jest w blokach startowych do powrotu do urzędu na stanowisko burmistrza, bo kandydatka pewnie za niedługo na rentę pójdzie ze względu na stan zdrowia...i coś mało banerków ma po płotach. Boi się, że ludzie sobie o niej przypomną?

Andrychów, 14.03.2024 23:09

@MarcinW :) no raczej nie otrzeźwieją - oni sobie dzisiaj otwieraczy nakupili i dopiero szykuje się impreza: ) :) Na zdrowie!!!

MarcinW, 14.03.2024 23:02

Najpierw Kobielus w 2018 opowiadał że Żak jest oszustem i trzeba z nim walczyć a następnie przez 5 lat siedział po cichu i głosował tak jak Żak chciał. Więc to Kobielus jest oszustem. Teraz zmusił tą chorą staruszkę do startowania na burmistrza zerżnął program wyborczy od Szypuły i pajacuje na osiedlu z tą staruszką chorowitą obiecując plac zabaw. Panu nie wstyd po takim oszustwie z przed 5 lat znów oszukiwać ludzi. Otrzeźwiejcie w końcu tam wszyscy

Andrychów, 14.03.2024 22:48

Skoro już wyszło szydło z worka to warto przypomnieć że w starostwie za studia wicestarosta z pieniędzy podatników dostała mega dużo kasy, a pracownicy tylko ułamek tego co ona. Na stronie starostwa jest wszystko - kwoty, nazwiska. Takie to właśnie standardy pełne empatii, zrozumienia i wsłuchania się w głos ludzi stosuje! Burmistrz dba o pracowników i gminę, a ta pani o siebie!!!

nick1, 14.03.2024 22:28

slonejezioro - Burmistrz nic nie musi robić. MK wykona za nas robotę skłócania. Ma w tym wprawę. na szczęście to już dawno nie nasz problem :))))

Slonejezioro, 14.03.2024 22:27

A tak na marginesie widać na zdjęciu miny Cześka Rajdy i zwolenników Żaka. Chyba są załamani. Czyżby spotkanie przebiegało nie po ich myśli.

nick1, 14.03.2024 22:27

"Otwieracze? Na prawdę? rozdali ludziom otwieracze? takie do butelek? takie np. do alkoholu? no poniosła kogoś fantazja, wiadomo o czym w gminie huczy, ale żeby tak wprost swojej kandydatce włożyć w ręce otwieracz do alkoholu i wysłać z tym do ludzi... no w szoku jestem... To nie konkurs piękności, warsztaty rozwojowe czy wybory do rolnik szuka żony. Tu do roboty trzeba iść!! Kompetencje mieć!!" No mocne z tymi otwieraczami :))))))))))

Koniczynka, 14.03.2024 22:26

Andrychów potrzebuje chłopa z jajami na burmistrza.... A pisowcy wystawili schorowaną a drugą loczkowaną Ewelinke bez doświadczenia, ona jeszcze nie zaznała w życiu roboty a chce być burmistrzem. Dobre co nie??? PiS zdechł w Andrychowie. Nawet chłopa nie mają. A Kobielus nie wie sam czego chce.

Slonejezioro, 14.03.2024 22:24

Chyba strach w oczach Żakolandi. Widać to po komentarzach. A komentujący koniczynka, myśli że skłóci komitet Beaty i Eweliny. Nie z nami takie numery Bruner. Widać , że na spotkaniu było sporo ludzi i o to chodzi. Niech mieszkańcy wiedzą na kogo głosować. Żak się już wypalił, urósł w piórka a faktycznie rządzący gminą Wasztyl nadaje się tylko do zagadywania rady na sesjach aby inni nie mogli zabrać głosu. Babski dzisiaj znowu stanął na wysokości skreślił z obrad punkt o referendum. 14 lat rządów rady i burmistrza już wystarczy. 7 kwietnia powinni dostać czerwoną kartkę od wyborców.

robol, 14.03.2024 22:20

na koniec - p. Smolec potrafiła zarobić koło 200 tysięcy na rok z tego co piszecie. p. Żak może jeszcze więcej. Inni politycy na stołkach wójtów burmistrzów starostów wicestarostów pewno też dużo. Nie da się słuchać jak mówią co to oni nie zrobili dla nas. Zrobili to pracownicy np. budowlańcy czy drogowcy. Oni się chwalą.

robol, 14.03.2024 22:18

co do p. Smolec to przepraszam ale nie zagłosuję na Panią bo Andrychów potrzebuje burmistrza z dobrym zdrowiem . nie sądzę że takie pani ma.

robol, 14.03.2024 22:17

co do p. Smolec to przepraszam ale nie zagłosuję na Panią bo andrychów potrzebuje burmistrza z dobrym zdrowiem . J

robol, 14.03.2024 22:16

",teraz jesteś prezesem stowarzyszenia wyssanego z palca, kierownikiem w domu i mecenasem w sypialni. Kobieto zejdź na ziemię. Halo tu ziemia...." Zakowiec o p. Szypule chociaż to tekst o kimś innym. Zakolandia ma obsesję na punkcie p. Szypuły. Jak do tego dodać kupionych hejterów ze śląska daje to ciężką przeprawę przed p. Szypułą.

Andrychów, 14.03.2024 21:59

Otwieracze? Na prawdę? rozdali ludziom otwieracze? takie do butelek? takie np. do alkoholu? no poniosła kogoś fantazja, wiadomo o czym w gminie huczy, ale żeby tak wprost swojej kandydatce włożyć w ręce otwieracz do alkoholu i wysłać z tym do ludzi... no w szoku jestem... To nie konkurs piękności, warsztaty rozwojowe czy wybory do rolnik szuka żony. Tu do roboty trzeba iść!! Kompetencje mieć!!

ludwik, 14.03.2024 21:50

czy pani wice jaka potrafiła zarobić koło 200 tysięcy rocznie na stołku wicestarosty z PiSu powiedziała że do jej słynnych studiów dopłacił podatnik????? i że studia odbywały się w "jej" starostwie? :)) Chcecie takiego burmistrza?

leon, 14.03.2024 21:44

najlepsza jest jednak ulotka pani jaka z nadania PiS na stołku wice starosty zarobiła koło 200 tysięcy rocznie w 2022 roku Pisze że jest niepolityczna Dobrze że nie napisze jeszcze że jest Angeliną Jolie :))))))

leon, 14.03.2024 21:41

"Kandydatka na burmistrza opowiadała m.in., co jako wicestarosta załatwiła dla gminy Andrychów" to są jakieś JAJA. W powiecie rządzi 5 osobowy zarząd. A ona była wice starostarostą nawet nie starostą. po drugie popatrzcie na zarobki tej pani - koło 200 tysięcy na rok!!! Kto z was chciałby tyle zarabiać za bycie wice z ramienia PiS.

leon, 14.03.2024 21:41

"Kandydatka na burmistrza opowiadała m.in., co jako wicestarosta załatwiła dla gminy Andrychów" to są jakieś JAJA. W powiecie rządzi 5 osoby zarząd. a ona była wice starostarostą nawet nie starostą. po drugie popatrzcie na zarobki tej pani - koło 200 tysięcy na rok!!! Kto z ws chciał by tyle zarabiać za bycie wice z ramienia PiS.

Zakolog, 14.03.2024 21:31

@Koniczynka ty to jesteś człowiek orkiestra robisz za materac u państwa Szypułów, za lustro weneckie w monopolowym, a nawet za przydrożne krawężniki i wydział komunikacji. Gratuluję tylu talentów.

Koniczynka, 14.03.2024 21:14

W drugiej turze Beata spotka się z Tomaszem. I to nie podlega żadnej dyskusji. Oboje mają ogromne doświadczenie na swych stanowiskach. A loczkowana Ewelinka najpierw niech zdobędzie doświadczenie coś zrobi dla mieszkańców a potem niech walczy o stanowisko do koryta. Jaką Ewelinko dajesz sobie ocenę za pracę u Polaka??? Pała!!!!! Dla męża za swoje dokonania w Andorii???? Pała!!!! Co ty myślisz że ludzie są ułomni i nie znają prawdy????!!!! A twoja kandydatka trzy prace w ciągu roku straciła za pijaństwo.... Kto jeździ po pijanemu i ją wozi i to jeszcze bez prawa jazdy.... Wszystko jest zgrane z kamer sklepowych i tych umieszczonych przed sklepem....

Zakolog, 14.03.2024 21:14

Czesiek uśmiechnij się, w końcu na spotkaniu u koalicjanta jesteś!

Koniczynka, 14.03.2024 21:08

Szypułowa niech w kościele zorganizuje jeszcze spotkanie wyborcze, pokaż wyniki swojej 16 letniej działalności jako pisowiec,a już koniecznie z ostatnich ośmiu lat, wtedy mieliście całą władzę i ty u boku posła Polaka nie zrobiliście nic dla miasta i gminy Andrychów i ty chcesz być burmistrzem. Hahaha ale masz fantazje. Ludzie drwią że byłaś dyrektorem w pokoiku u Polaka,teraz jesteś prezesem stowarzyszenia wyssanego z palca, kierownikiem w domu i mecenasem w sypialni. Kobieto zejdź na ziemię. Halo tu ziemia....

czas na zmianę, 14.03.2024 21:06

TAK dla Beaty Smolec! Tej Gminie potrzeba spokoju, otwartości i wsłuchania się w głos ludzi. Pani Beata jest gwarantem harmonii i pokoju. Jej niezwykła empatia oraz bogate doświadczenie sprawiają, że będzie skuteczną liderką, kończącą ciągłe kłótnie w naszej Gminie. Jej zdolność do budowania mostów pomiędzy różnymi grupami społecznymi przyniesie pozytywne zmiany, które będą służyć wszystkim mieszkańcom.