reklama

Jaka podwyżka dla burmistrza?

Polityka, Wiadomości, 22.11.2021 11:10, red
W kolejnej gminie – tym razem w Kętach - radni będą podwyższać wynagrodzenie burmistrzowi i własne diety.
Jaka podwyżka dla burmistrza?
Zmiana wynagrodzeń wynika z decyzji parlamentu, który zdecydował o podwyżkach dla władz. Tych na górze – spore podwyżki dostali więc posłowie, ministrowie, premier i prezydent, ale i tych na dole – w samorządach.

Obecnie burmistrz może zarabiać maksymalnie 12,5 tys. zł brutto miesięcznie. Według nowych przepisów musi zarabiać w przedziale 16-20 tys. zł.

Ostateczną decyzję o wysokości wynagrodzenia burmistrza podejmuje Rada Miejska. W Kętach temat będzie rozpatrywany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na 26 listopada.

Propozycja zakłada podwyższenie wynagrodzenia burmistrza Krzysztofa Klęczara i radnych Rady Miejskiej do kwot ujętych poniżej.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rysiek, 23.11.2021 18:21

Podwyżki są ,, zasługą ,, ustawy uchwalonej przez PISowską większość sejmową i podpisanej przez p. Dudę .

Zakolog, 22.11.2021 12:56

Legendarna chciwość chłopa z PSL-u nieposkromiona, ale za to, jest lekki powiew elegancji. W naszym folwarku nasz dziedzic sam sobie zawnioskował o podwyżkę, znacznie oszczędził na etykiecie, a potem pojechał odpocząć z kolegami na Kocierz. W Kętach natomiast cała procedura odbywa się zgodnie z kulturowymi normami. Tam, to przewodniczący Rady Miasta podjął się tego zadania i przygotował stosowną uchwałę. Oczywiście ich doktor Krzysztof , po fakcie będzie przekonywał wszystkich, że cieszy się z podwyżki, której tak naprawę nie chciał, ale przyjmuje ją jako nagrodę Rady Miejskiej za jego ciężką pracę. Przynajmniej tyle !