reklama
reklama

Ile można zarobić przy wyborach? Jest podwyżka diet

Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.09.2023 15:30,
Najniższa stawka to 600 zł za pracę w dzień wyborczy.
Ile można zarobić przy wyborach? Jest podwyżka diet

Do 15 września komitety wyborcze mogą zgłaszać kandydatów do obsługi wyborów - do pracy w komisjach wyborczych. Można to też zrobić indywidualnie w urzędzie gminy, wypełniając odpowiedni formularz.

Członkom obwodowych komisji wyborczych przysługuje zryczałtowana dieta za czas związany z wykonywaniem przypisanych im czynności. Jest podwyżka tych diet.

W październikowych wyborach do Sejmu i Senatu kwoty te będą wyższe: przewodniczący komisji zarobi 800 zł (do tej pory było to 500 zł), zastępca przewodniczącego - 700 zł (zamiast 400 zł), a członek obwodowej komisji wyborczej – 600 zł (zamiast 350 zł). Do obsadzanie są setki miejsc w każdej z gmin.

Kandydatem do składu komisji może być osoba posiadająca prawo wybierania, czyli osoba, która jest obywatelem polskim, najpóźniej w dniu zgłoszenia kończy 18 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie jest pozbawiona praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu oraz nie jest ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy