reklama
reklama

Gmina kupiła świetlicę, obiecuje remont boiska

Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 28.03.2024 15:47,
Dzieje się przed wyborami. Andrychowskie władze obiecują załatwić dwie ważne sprawy w Rzykach.
Gmina kupiła świetlicę, obiecuje remont boiska
Władze Andrychowa zapowiadają dwie inwestycje w miejscowości Rzyki. Jedna dotyczy świetlicy wiejskiej w Rzykach. Dziś znajduje się ona w wynajmowanym od Wizanu pomieszczeniu. W czwartek (28.03) podpisano umowę kupna – sprzedaży lokalu, w którym znajduje się świetlica. Gmina zapłaci Wizanowi 480 tys. zł. Umowę podpisali wiceburmistrz Wojciech Polak i prezes Wizanu Jerzy Chylewski.

Dzięki temu samorząd stanie się gospodarzem pomieszczeń, będzie mógł w nich przeprowadzić remont.

Szanse na modernizację ma także boisko piłkarskie LKS Leskowiec Rzyki. Boisko znajduje się na terenie prywatnym. Gmina nie może go remontować. Niedawno jednak władze klubu zdecydowały o przekazaniu działek, na których położone jest boisko klubowe, na rzecz gminy.

- Ta decyzja pozwoli na rozpoczęcie prac projektowych nad zapleczem socjalno-sportowym przy boisku i w konsekwencji wybudowaniu obiektu zaplecza sportowego – informował burmistrz Tomasz Żak.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 29.03.2024 15:17

@NAJLEPSZA ZMIANA - Nie wiem, czy najlepsza, ale wiem kto jest najgorszym z możliwych kandydatów. Najgorszym kandydatem jest pan Jaśniezadłużający Tomasz Żak. I pisze o tym sam na swoich banerach wyborczych, tam wymienia swoje priorytety i obietnice. #ENERGIA – teraz już nikt z Mieszkańców nie ma wątpliwości, że chodzi oczywiście o Spółkę ENERGIA Andrychów, która istnieje i od 23 września 2023 zatrudnia szwagra. I która ma na dzień 28 marca 2024, jak widać już tyle do ukrycia, że jej prezes odmawia udzielenia informacji radnym, którzy mają obowiązek i podstawy prawne w imieniu nas wszystkich nadzorować miejskie spółki. Zwłaszcza takie, które nic nie robią, poza wypłacaniem sowitych wynagrodzeń prezesom i zarządowi i mają zamiar prażyć w Andrychowie 17 tysięcy ton śmieci rocznie dla swojego zysku, bez referendum. #DOŚWIADCZENIE – chodzi oczywiście o doświadczenie w takim wpływaniu na radnych, aby głosowali na tak za wszystkim co podsunie im w projektach wójt, najlepiej bez dyskusji na wniosek radnej E.W. i bez czytania uchwał, jak było ze studium zagospodarowania przestrzennego… zguba tej gminy i jej budżetu. #ROZWÓJ – chodzi o dalszy rozwój sektora bankowego? który już obecnie zarabia na nas co najmniej 6 milionów rocznie i o rozwój kolejnych beneficjentów, którzy wykupią już wkrótce kolejne miejskie obligacje, na których zgodę uzyskał od swoich radnych pan Tomasz Żak. Lub o rozwój „szwagra”, tego jasno na banerach nie napisano, więc nie wiam. 3 x NIE dla zabójczych dla Gminy Andrychów planów Tomasza Żaka i kliki.

NAJLEPSZA ZMIANA !!!, 28.03.2024 23:49

Jedyna najlepsza kandydatka jest EWELINA SZYPUŁA na nią musimy oddać głos 7 kwietnia dość odgrzewanych kotletów

andrychów_góra, 28.03.2024 20:50

kiedyś Tomuś pomógł upadającej Andorii i kupił działki na osuwisku za 8,5 ml. Teraz ,żeby ratować Wizan kupuje część budynku zwanego świetlicą. Wiadomo ,że Chylewski ma problemy finansowe , przez konkurencję dużych marketów sieciowych. Żeby mu to wynagrodzić wydaje nasze pieniądze. Ciekawe co z gruntem pod budynkiem? Czy też został kupiony? Bo wg prawa , czyj grunt , wszystko co na nim jest , należy do właściciela gruntu. Chylewski ma problem z gminą żydowską o swoje budynki, to zna doskonale problem. Pewnie Wanda notariusz, załatwiła to w jeden dzień. Żakolandio, ludzie już mają dosyć ciągłego oszukiwania i przykrywania przekrętów. 7 kwietnia dostaniecie bilet w jedną stronę, do Bodzowa gdzie mieszka Tomuś i Oświęcimia gdzie mieszka Miruś.

Obserwator, 28.03.2024 16:48

Przed wyborami różne cuda się zdarzają. Banki mają na obsłudze Andrychowskiego zadłużenia eldorado